Forum Flipperowe
THE PINBALL ARCADE - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Dział: Flippery inaczej czyli alternatywa dla prawdziwych stołów. (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: THE PINBALL ARCADE (/showthread.php?tid=116)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


- kane11 - 16/03/2014

Ja gram narazie tylko na Ps3, myśle niedługo przerzucić się na Ps4.


- Busol - 17/03/2014

WhoDUnit fajne Smile


- JED - 17/03/2014

Czy ktos wie, kiedy bedzie mozna kupic caly trzeci zestaw, a nie pojedyncze stoly?


- Berud - 17/03/2014

JED napisał(a):Czy ktos wie, kiedy bedzie mozna kupic caly trzeci zestaw, a nie pojedyncze stoly?
w androidzie już można, jak się domyslam używasz ios albo jest to zablokowane jeszcze na jakieś konsoli.

zgadzam się ze who dunnit fajne!


- JED - 17/03/2014

iOS.


- Busol - 18/03/2014

Ciąg dalszy moich przemyśleń.
Po kilku dniach łupania w swoim własnym domku w różne emulacje oryginalnych (istniejących) stołów w PA zaczynam rozumieć co piszą w innych wątkach koledzy posiadający oryginalne flippery. DO tej pory jak Diablon, Printimus czy inni posiadacze duzych kolekcji pisali "Nudny jak flaki z olejem" to myślałem, że to taka gadka, żeby wkurzyć tych co nie mają Smile. niniejszym odszczekuję, że tak myślałem. Bo mając możliwość zagrania w normalnej pozycji z normalnymi buttonami (mimo iż na emulacji PA) widzę, rzeczywiście, że niektóre stoły wciągają na długo a niektóre nużą po kilku minutach.

Ale do czego zmierzam.

Widzę, jak straszny błąd popełniłbym kupując maszynę tylko dlatego, że tania, albo, że blisko, bo jak sobie pomyślałem, że wstawiłbym toto do piwnicy wydał kilka patyków i... stwierdził, że "nudne jak flaki z olejem" to sam miałbym niesmak, ale żona wystawiłaby mnie razem z maszyną przed dom Smile

Natomiast mając możliwość pogrania sobie w PA w obudowie pinbalowej mogę znudziwszy się jednym stołem bez problemu odpalić drugi bez ryzyka, że kasa włożona w maszynę zostanie w nudnym flipperze zamrożona.

Podsumowujac - znalazłem kolejny argument na plus dla emulacji w starciu z oryginałami.


- barbul - 18/03/2014

TPA to przykład rzetelnego rzemiosła, szkoda tylko, że zmniejszyła się liczba stołów ukazujących się w kolejnych aktualizacjach - chociaż z drugiej strony przykład Who Dunnit pokazuje, że mogą być coraz lepsze, następny High Speed pewnie będzie błyszczał jeszcze jaśniej, a kto wie może dodadzą w tym sezonie i F-14. VP jak dla mnie jest bardzo nierówny, często brzydki ale nadrabia fizyką. Future Pinball natomiast jest piękny, szkoda tylko że tor bili tak bardzo różni się od prawdziwych maszyn, i te częściej toczą się zupełnie gdzie indziej niż by człowiek chciał. Pod względem fizyki bili TPA jest dla mnie nie doscignionym wzorem (brak porównania - pewnie dlatego że wieki temu zamknęli "dołek", "budę" za Neptunem, "dworzec", "Vegas" i inne tego typu siedliska rozpasania mlodzieży, no i człowiek nie ma gdzie zakosztować tych rozkoszy, a pamięć zwodnicza jest, bo i latka nie te).

@ Busol
Emulacja emulacją, ale jeśli jeszcze nie wiesz chciałem Cię zawiadomić, że jakiś czas temu irex wstawił "No Fear" do Mety ("Starówka" za przystankiem 75). Szkoda tylko, że przy oknie, no ale można opuścić żaluzje, zresztą to pub, to kto normalny gra w dzień (mua). To już trzeci! ogólnodostępny stół w naszym mieście (co za czasy). Kiedyś koło mnie stała buda z blachy falistej o czarującego nazwie "Tilt" w której było ze 20 fliperkow + coś dla młodzieży przybiegajacej z "Maciusia" na przerwie obiadowej "popykać" w bagmana, pacmana i innego mana.


- Busol - 18/03/2014

barbul napisał(a):@ Busol
Emulacja emulacją, ale jeśli jeszcze nie wiesz chciałem Cię zawiadomić, że jakiś czas temu irex wstawił "No Fear" do Mety ("Starówka" za przystankiem 75).

Tak wiem, dostałem od niego informację. Mam nadzieję nawiedzić przy okazji. Na szczęscie mam pod nosem Galaxy.


- Paskudny - 02/04/2014

Dobra wiadomość to taka, że właśnie wyszedł super patch do TPA na PS3 wraz ze stołami Fish Tales i Black Rose.. zła to taka, że Sony dopiero w następnym tygodniu udostępni go w Europie :mrgreen: Na forach jak na razie piszą o poprawkach w samych superlatywach. Chociaż po tym jak zobaczyłem jak wygląda TPA w portait mode na PC raczej mało odpalam TPA na PS3 to i tak doczekać się nie mogę. :-)


- emper0r - 02/04/2014

Na PC jest już Black Knight 2000 i jeszcze jeden nie pamiętam jaki bo go nie mam


- Berud - 02/04/2014

who dunnit, fish tales i black knight 2000 to są stoły z 3 packa.


- NEX - 02/04/2014

Berud napisał(a):who dunnit, fish tales i black knight 2000 to są stoły z 3 packa.

na PC z III sezonu są już nie 3 a 4 stoły:
- Black Knight 2000
- Fish Tales
- Who dunnit
- Black Rose


- Berud - 02/04/2014

racja, zapomniałem o czarnej róży


- Busol - 04/04/2014

dyleck napisał(a):
Busol napisał(a):A swoją drogą rozgryzł ktoś różnice między wersjami pro a standard w PA ?

W pro masz:
- dostęp do menu systemowego stołu
- możliwość swobodnego sterowania kulą w czasie gry i tym samym zapoznanie się ze stołem
- wskaźnik tilta
- poradniki odnośnie strategii pisane przez najlepszych graczy IFPA (Josh Sharpe, Roy Wils)

Wracam do tego podwątku bo zbieram się do zakupu.
Menu systemowe oznacza menu dostępne po otworzeniu drzwiczek (ROM), czy do jakiegoś menu stołu w samym pinbal arcade


- dyleck - 04/04/2014

Busol napisał(a):Menu systemowe oznacza menu dostępne po otworzeniu drzwiczek (ROM), czy do jakiegoś menu stołu w samym pinbal arcade

Menu drzwiczek.