Forum Flipperowe
THE PINBALL ARCADE - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Dział: Flippery inaczej czyli alternatywa dla prawdziwych stołów. (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: THE PINBALL ARCADE (/showthread.php?tid=116)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


- Jarnie - 25/04/2015

hitman12 napisał(a):Było pinballów cyfrowych wielu ale grywalnościowo 90% z nich może Balls Of Steel jedynie polerować bile :lol:

a z serii Pro Pinball grałeś w coś...?


- hitman12 - 25/04/2015

Mój własny cytat:
"Gra chociaż dosyć stara naprawdę wymiata,badziewia typu Pinball FX,Dream Pinball 3D chowają się jeżeli chodzi o grywalność,jedyne lepsze cyfrowe pinballe to seria Pro Pinball i obecnie TPA :mrgreen:"
Grałem i nawet miałem na nich wyniki - 20 miliardów na stole Fantastic Journey,jedynie w The Web nie grałem ponieważ był to najsłabszy stół z serii.Czekam na nową wersję Timeshock! na Androida i PC ale chyba się prędzej śmierci doczekam z tego co widzę do tej pory.


- Berud - 25/04/2015

yy własnie zagrałem pierwszy raz w Timeshock! i jestem pełen podziwu, grafika i grywalność na naprawde dużym poziomie. tylko muzyczke musiałem wyłączyć.


- hitman12 - 25/04/2015

Właśnie muzyka na tym stole jest najlepsza :-D
Dobry jest jeszcze Fantastic Journey,moim zdaniem najlepszy stół z serii Pro Pinball,bardzo ładne animacje na matrycy.Jeżeli chodzi o fizykę bili do tej pory żaden cyfrowy pinball nie zbliżył się do Pro Pinballa - mistrzostwo.To jest właśnie największa porażka Future Pinball,co z tego że stoły są nawet nieźle odwzorowane skoro fizyka bili i dokładność fliperów jest do d...y,z kolei Visual Pinball ma niezłą fizykę jednak większość stołów słabo wygląda i do tego wszystko chodzi w 2D.


- barbul - 25/04/2015

hitman12 napisał(a):Właśnie muzyka na tym stole jest najlepsza :-D ...
Muzyka i pokaz świateł podczas podróży w czasie są obłędne (TPA mogło by tak "świecić" w wersji mobilnej) odświeżona wersja na iOS - nie wiem jak było kiedyś na PC - jedyny z serii "pro" jaki wczesniej widziałem i ogrywałem na blaszaku był "Big Race USA" - znokautował pamięć o hiciorach od Digital Illusion z Amigi - podobno następny w kolejce do reedycji - czekam z utęsknieniem.
hitman12 napisał(a):...Visual Pinball ma niezłą fizykę jednak większość stołów słabo wygląda i do tego wszystko chodzi w 2D.

Te od JP wyglądają i działają bardzo dobrze, poza tym fajnie - nawet w takiej formie - móc "popykać" w sternowski Tron czy inne AC/DC. FP ma fajne mody - np F14 z dołożonym DMD i muzyką z Top Gun.


- hitman12 - 25/04/2015

Zagraj sobie jeszcze w Balls Of Steel oraz w Fantastic Journey z serii Pro Pinball,wg mnie najlepszy stół w zestawie.Balls Of Steel jest w 2D ale ma 5 bardzo grywalnych stołów i niezłą grafikę :-)
FP nie jest zły ale niestety fizyka bili na większości stołów jest tragiczna i nawet mody fizyki nie ratują sytuacji.Tak samo z dokładnością fliperów,uderzasz bilę a ona sobie lata gdzie chce,to psuje całą przyjemność z gry,jeszcze na niektórych stołach bila tak jakby pływała po stole.


- Busol - 27/04/2015

Berud napisał(a):może kolega nie może sprzętowo na ósemke przejść, a wracając do tematu..

Dokładnie tak
Stan obecny: Działający skonfigurowany cabinet
Minusy - brak DX11
Plusy: FUUUUUUUUUUN !!!! Schodzisz do piwnicy jak już masz dość dzieci i wszystkich innych włączasz i grasz Smile

Prawdopodobnie moje dwie karty graficzne nie są w stanie obsłużyć DX11. tak więc aktualziacja =
Plusy: DX11 i ładna grafika
Minusy: reinstal systemu, zakup nowych kart graficznych, konfiguracja systemu na dwóch kartach prawdopodobne zakupy płyty głownej nowego ramu itp....

Tak więc modlę się aby jak najdłużej utrzymali wersję DX9 a na równoległęj zbieram środki i sprzęt na wersj DX11


- NEX - 27/04/2015

Busol napisał(a):Minusy: reinstal systemu, zakup nowych kart graficznych, konfiguracja systemu na dwóch kartach prawdopodobne zakupy płyty głownej nowego ramu itp....
a nie wystarczyłby po prostu zakup karty graficznej? Po co ruszać resztę sprzętu skoro działa?


- Busol - 27/04/2015

No jak mam windows XP to sama wymiana karty nic nie da. bo XP nie obsłuży DX11


- NEX - 27/04/2015

Mam na myśli sprzęt. Wspomniałeś że musiałbyś wymienić płytę, pamięć itd...
Zapytałem więc czy nie wystarczy sama karta (plus upgrade windowsa)


- Berud - 27/04/2015

wymienić płytę z windowsem! :lol:


- Busol - 27/04/2015

Gdybym miał pewność że sama wymiana DWÓCH (!) kart graficznych i upgrade windowska wystarczy dawno bym to zrobił. Ale jak powszechnie wiadomo optymistyczne scenraiusze mają pesymistyczny koniec - szczególnie w przypadku takich konfiguracji.

A na poważnie zastanawiam się czy mi się to nie rozjedzie a zostać bez flippera tylko dlatego, że chjciało się mieć łądniej to na razie nie chcę Smile


- NEX - 27/04/2015

A dlaczego konieczne są aż dwie karty? Jakie to są karty?


- Busol - 27/04/2015

Moja konfiguracja to trzy monitory, Playfield, Backglass i DMD
Dwa z nich lecą na jednej karcie trzeci na drugiej.
http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=1377

I to była najfajniejsza zabawa aby odpalić taką konfigurację żeby działało w Visual Pinball, Potem doszły dodatki do PA typu iRotate itp ale teraz jak już dogoniłem króliczka chcę się troche zatrzymać i pograć

http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=1377


- NEX - 27/04/2015

Ok ale jakbyś teraz zmieniał kartę to chyba wystarczyłaby jedna prawda? Czyli tak de facto temat ogranicza się do zakupu mocnej karty i reinstalki windowsa Smile
Busol napisał(a):ale teraz jak już dogoniłem króliczka chcę się troche zatrzymać i pograć
i słusznie Smile