Forum Flipperowe
THE PINBALL ARCADE - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Dział: Flippery inaczej czyli alternatywa dla prawdziwych stołów. (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: THE PINBALL ARCADE (/showthread.php?tid=116)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


- hitman12 - 22/09/2015

Czyli w dużym skrócie Farsight uruchomi nową platformę Stern Pinball Arcade w której będą tylko maszyny Sterna.Wiadomo już nie będzie to dodatek to TPA tylko osobna aplikacja.


- Sebastian G - 25/09/2015

Xbox 360

SALE DATES
Xbox One & Xbox 360 - 22/09/15 - 26/09/15

Season One Pro - $24.99 -$12.49
Season One Pro Bundle - $34.99- $17.49
Xbox One
Season One Bundle - $29.99 -$14.99
Season One Pro Bundle - $39.99 -$19.99
Season One Pro Upgrade - $9.99-$4.99
Season Two Bundle - $29.99 -$14.99
Season Two Pro Bundle - $39.99 -$19.99
Season Two Pro Upgrade - $9.99 -$4.99

trochę statystyki :
This chart shows the most common operating system used by our mobile players.

[img][Obrazek: 3c73953eb8557acbmed.jpg][/img]


- NEX - 25/09/2015

hitman12 napisał(a):Czyli w dużym skrócie Farsight uruchomi nową platformę Stern Pinball Arcade w której będą tylko maszyny Sterna.Wiadomo już nie będzie to dodatek to TPA tylko osobna aplikacja.
W sumie dobrze Smile Im więcej tym lepiej.
Oby tylko większa ilość wypuszczanych stołów nie odbiła się na jakości wykonania.


- hitman12 - 25/09/2015

O jakość wykonania jestem spokojny,Stern nie rozdaje licencji na prawo i lewo,ciekawe tylko czy nie odbije się to negatywnie na samym TPA.


- NEX - 17/10/2015

Cytat:October 17, 2015

We are very proud to announce that Mary Shelley's Frankenstein™ is the next spooky table to join your pinball arcade collection! Check out these early screenshots!



- kane11 - 18/10/2015

Farsight Studios są, jak PO, nie liczą się ze zdaniem konsumentów, fani domagali się Johnnego Mnemonica, bądź Congo, a oni wymiślili jakiegoś Frankensteina.


- NEX - 19/10/2015

kane11 napisał(a):Farsight Studios są, jak PO, nie liczą się ze zdaniem konsumentów, fani domagali się Johnnego Mnemonica, bądź Congo, a oni wymiślili jakiegoś Frankensteina.
Odnośnie Frankenstaina - IMHO dobrze, że taki stół pojawi się. Do tej pory w TPA nie było jeszcze flipera Segi z dużym wyświetlaczem. Z chęcią poznam tę maszynę a na Jonhego i Congo jeszcze przyjdzie czas

A co do samego Farsight Studios.
Jak na razie nie ma nic lepszego od TPA (przynajmniej w dziedzinie emulacji prawdziwych stołów).
Tyle ile FS zrobiło w ostatnich latach dla miłośników flipperów nie zrobiła chyba żadna inna firma (cały czas mam na myśli emulację flipperów).
Ich produkty nie są idealne ale i tak w tej chwili są najlepsze.
Dotrzymują obietnic: stoły puszczanie przez kickstarter zostały udostępnione w obiecanych terminach (w przeciwieństwie choćby do producenta Timeshocka Ultra gdzie jak na razie skończyło się na obietnicach), dzieki FS mniej więcej co miesiąc mamy nowy stół
Ciągle się rozwijają - wprowadzili DX11, niebawem dołożą nową gałąź opartą o stoły STERNa
Tak naprawdę zwracają uwagę na zdanie swoich klientów co widać choćby po głosowaniach na http://pinballarcadefans.com. Większość tych najbardziej oczekiwanych maszyn (z głosowań sprzed roku czy nawet wcześniej) jest już w ofercie. Oczywiście nie zaspokoją każdego - ale (pomimo hejtu) widać że starają się.

Reasumując - nie są idealni, robią błędy ale suma summarum nie ma nic lepszego Smile
Też nie raz naprawdę mocno wkurzyłem się na FS, wiele ich działań mnie drażni (na przykład obsługa klienta) ale... ogólnie ciesze się ze ta firma istnieje i robi to co robi Smile


- Busol - 19/10/2015

Zgadzam się z NEXem ale obserwując regularnie forum i obietnice wypowiadane ustami Mike R. to w temacie obsługi cab terminów nie dotrzymują aczkolwiek patrząc ze robią to dobrze to czekam.

Wkurzające to jest bo widze, ze wiele osób (tak jak ja) stoją z (roz)budową caba bo nie wiadomo czy będzie obsługa 2 czy trzech wyświetlaczy, realDMD czy jeszcze coś innego .
No i minusik za to, że tak prostej rzeczy jak ruchomy DMD nie są w stanie zrobić.
Chłopaki z Pinball FX2 zrobili to dwoma linijkami kodu w pliku ini (no mniej więcej).

Ale generalnie na bardzo duży plus


- Paskudny - 19/10/2015

Busol, czytasz forum pinballarcaderfans.com? Przecież problem ruchomego dmd chyba dwa dni temu rozwiązali panowie z forum, bo mieli już dość obiecanek z FS, możesz spokojnie instalować łatkę i grać. Jest cały manual na forum.

Tutaj z ustawieniami na dwa playfield i backglass, jeszcze przed łatką na ruchome dmd.

[Obrazek: tapcabmod2.jpg]


- Busol - 19/10/2015

Jasne że czytam i widziałem to, widziałem wcześniej backglass, i jeszcze chyba jakieś inne kombinacje. Tylko w ten sposób wracamy do standardu VP gdzie wystarczy każdy stół sobie poustawiać, powgrywać trochę dodatkowych aplikacji i gra Smile.

A właśnie dlatego zrezgnowałem z VP na rzecz rewelacyjnego TPA bo "włączasz i grasz".
Mam już za sobą etap gdzie zabawa w konfigurację kręciła bardziej niż granie. A dłubanie w ręcznie robionych dodatkach w kilku przypadkach wywaliła mi konfigurację więc czekam na ruch FS Smile


- hitman12 - 21/10/2015

Gdyby nie Farsight to byśmy sobie pograli w kulki albo w cymbergaja a nie w porządny pinball,to badziewie Pinball FX to szajs dla gimbazy który nudzi mnie już po 10 minutach gry z kolei w Future Pinball jest do dupy fizyka i bila lata gdzie chce a VP to też nic specjalnego a więc pozostałoby by chyba nonstop grać w starocie z serii Pro Pinball.Pamiętajcie - tylko ten nie popełnia błędów kto nic nie robi.


- Busol - 21/10/2015

hitman12 napisał(a):Gdyby nie Farsight to byśmy sobie pograli w kulki albo w cymbergaja a nie w porządny pinball,to badziewie Pinball FX to szajs dla gimbazy który nudzi mnie już po 10 minutach gry z kolei w Future Pinball jest do dupy fizyka i bila lata gdzie chce a VP to też nic specjalnego a więc pozostałoby by chyba nonstop grać w starocie z serii Pro Pinball.Pamiętajcie - tylko ten nie popełnia błędów kto nic nie robi.

A nie zgodzę się Smile
Po dłuższym graniu w TPA lubię od czasu do czasu podziałać w serii Star Wars lub Marvel.
TO nie to samo - ale nie uważam że gorsze - raczej "inne"


- hitman12 - 22/10/2015

Po prostu Pinball FX to arcade a TPA symulator,też na początku podobał mi się FX dopóki nie zobaczyłem że większość stołów jest prosta jak konstrukcja cepa z bardzo ubogim zestawem reguł.Zauważ że w większości stołów w FX cała gra opiera się wyłącznie na waleniu po rampach i to wszystko.Po drugie po cholerę robią tyle tych star warsów itp,nie lepiej zrobić jeden porządny stół o takiej tematyce niż kilka słabych?
Zapomniałem,oni te stoły robią wyłącznie dla kasy,po co robić jeden DOBRY stół Marvela czy Star Wars skoro można natłuc tego od groma i za każdy wołać kasę.
Jedyny stół który jest naprawdę dobry to Epic Quest,jest jeszcze kilka średniaków a reszta to niestety słabizna.
Nawet grafika,po początkowym zachwycie teraz doszedłem do wniosku że FX to wyłącznie efekciarstwo i bardziej podoba mi się realizm w TPA,fizyka w TPA też bardziej mi odpowiada,w FX bila wydaje się zbyt ciężka i jest zbyt przewidywalna.
Skoro Pinball FX jest taki dobry to czemu gdy go odpalam pogram parę chwil i zaczynam ziewać z nudów lub myśleć o innych rzeczach?
Jedynie Epic Quest i jeszcze kilka stołów nie wywołują u mnie uczucia znużenia.


- Busol - 22/10/2015

Zgadzam się co do oceny działań FX2 ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Od czasu do czasu lubię się flipperowo odmóżdzyć. mam kilka swoich stołów.

A moje dzieci uwielbiają np. Garden vs Plants

I wogóle pomysł franczyzowych stołów uważam za świetny pomysł na biznes.

CO do ceny - kupuję tylko na promocjach w jakichś paczkach gdzie cena jest naprawdę dobra.

PS. A kolega gra na ekranie czy w skrzyni ? Bo ja w skrzynce i naprawdę fajnie to "żre" Smile


- hitman12 - 22/10/2015

W sumie ja nie mogę narzekać,dzięki ruskiemu forum mam cały zestaw stołów w Pinball FX 2 i to zupełnie za frikoSmile
Normalnie na laptopie sobie odpalam na full grafice.
Dobrze to ująłeś,od czasu do czasu można w to popykać jednak żadna rewelacja.A dla dzieciaka dobre bo mało skomplikowane :-)
I tak FX jest dużo lepszy niż Zaccaria Pinball,ściągnąłem na próbę ze sklepu i udało mi się wytrzymać dosłownie pół godziny.A jakie efekty,na większości stołów jest tylko żałosne pipipi i nic więcej :-)
Makarony niech lepiej wezmą się za robienie pizzy niż maszyn do pinballa :mrgreen:
Jak to mówią zrzynać z kogoś też trzeba umieć.