Forum Flipperowe
Od czego zacząć... - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Warsztat (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=107)
+--- Dział: Poradniki, pomysły, ciekawostki, renowacje stołów, mody (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Od czego zacząć... (/showthread.php?tid=2123)

Strony: 1 2 3


Od czego zacząć... - thugnigga - 08/09/2017

Przyjechał do mnie w koncu LW3.. wiadomo "trochę" rzeczy do zrobienia jest.
częsci playfieldu które sa do wymiany juz zamówilem (gumki, plastik z lewej strony, zestaw ledow do PF i inne pierdołki które albo były popękane albo uszkodzone)
sam playfield jest w zadziwiająco dobrym stanie.
Docelowo chciałbym (w miarę szybko) położyc na to jeszcze playfield protectora - i teraz pytanie - w jakiej kolejności się zabrac do prac?
jak przyjadą gumki, zarówki i inne elementy plastikowe -zdjąc stare, wypucowac PF ( czym? wosk? płyn do szyb?) i poczekac na protectora - czy powymieniac to co będe mial do wymiany a potem jak dotrze folia, to zdjąc plastiki i rampy i dopiero położyć?
chcialbym tez troche poprawic backboxa bo nie wygląda najlepiej (boki - ślady po taśmie klejącej, rogi troche pouszkadzane - czym to uzupełnić przed naklejeniem decali?)

nie chciałbym robić tego w odwrotnej kolejności wiec mam nadzieje że mi cos doradzicie Smile
dziekuje za uwagę Smile


- jacquesik - 08/09/2017

1.zacznij od miejsca do całej akcji.
2.żaden wosk!!!!!
3 rób fotki przed rozbiórką


- skyline - 08/09/2017

duuuzo,duuuzo fotek !!


- thugnigga - 08/09/2017

No dobra a poza zdjęciami ?Smile


- Pinball Wizard - 08/09/2017

Duuuużo myślenia.


- thugnigga - 08/09/2017

Pinball Wizard napisał(a):Duuuużo myślenia.

Cholerka z tym może być problem Wink


- Pinball Wizard - 08/09/2017

To tak, jak u mnie :-P


- Radsson - 08/09/2017

Moim zdaniem nie ma sensu rozbierać dwa razy.
Warto rozmontować maszynę przed złożeniem zamówienia bo coś może wyjść dopiero przy demontażu.
Poczekaj aż przyjdzie protektor i złóż dopiero wtedy.


- Diablo - 08/09/2017

Na poczatek powinieneś wrzucic kilka fotek Moim zdaniem wcale bym nie rozbierał . Poszukaj kogoś kto za 500+ wyczyści ci maszynę i znajdzie ewentualne uszkodzenia.
Jesli to twoja pierwsza maszyna a na to wyglada to jej nie psuj na samamym początku . Załóż nowe bile wymień gumy na te ktore sie już nie nadają i zacznij sie cieszyć zabawką
Na remonty przyjdzie jeszcze czas .


- thomy - 08/09/2017

Do playfieldu to 0.5L denaturatu, mikrofibra, waciki i jedziesz, po co przepłacać.
Kup sobie porządne końcówki calowe i kluczyki.
LW3 to nie prom kosmiczny, ogarniesz :-) .


- Jarnie - 08/09/2017

Diablo dobrze radzi, nic nie rób na razie. Ja Ci mogę sprawdzić maszynę gratisowo... 8-)


- thugnigga - 09/09/2017

Jarnie napisał(a):Diablo dobrze radzi, nic nie rób na razie. Ja Ci mogę sprawdzić maszynę gratisowo... 8-)

Węszę tu podstęp Wink


- Jarnie - 09/09/2017

Trochę wiary w ludzi... 8-)


- pizmakus - 09/09/2017

Na początek pilnuj śrubek i całej tej drobnicy. Dobrze się do tego nadają torebki strunowe szczególnie jak flipper postoi jakiś czas rozłożony. Rozkrecasz, opisujesz i wrzucasz gruz wraz z opisem do torebki.


- Diablo - 09/09/2017

Naciesz się zanim go zepsujesz .