Forum Flipperowe
Printimus Polska Liga Flipperowa sezon III - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Turnieje i imprezy flipperowe (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=97)
+--- Dział: Archiwum Turniejowe (Sezony 2011 - 2022) (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=119)
+---- Dział: Sezon 2013 (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=103)
+----- Dział: 2013 - PLF oraz Imprezy Krajowe (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=25)
+----- Wątek: Printimus Polska Liga Flipperowa sezon III (/showthread.php?tid=504)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


- NEX - 30/05/2013

Dla mnie akurat ta powtarzalność nie była specjalnie uciążliwa. W sumie skoro każdy ma możliwość wyboru maszyny to wydaje się że jest to najbardziej sprawiedliwa opcja z możliwych.

Co do samych maszyn to poza "znanymi i lubianymi" jak Getaway, FishTales i tym podobnym, najwięcej frajdy z gry sprawiły mi starocia czyli Bronco i MataHari.


- dyleck - 03/06/2013

A co się stało z wynikami?


- printimus - 03/06/2013

Wyniki poszły do Prezesa zaraz po turnieju, ale z tego co wiem czeka aż IFPA wpisze do swoich baz danych. A IFPA była we Frankfurcie nad Menem i teraz wracają pewnie...

BTW - zauważcie, że na WPC były dynamiczne grupy, a także wybieranie maszyn przez samych graczy. Fakt nie mogły się powtarzać i tu myślę o zmianie aby każdy gracz mógł w momencie zapisywania wybrać sobie max. 5 maszyn na playoffy (1, 2 Faza 1/4F, 1/2F, F) i w razie gry w takim etapie mógłby z tej puli wskazywać maszyny na których chce grać. w ten sposób nie będzie mógł wybrać wielokrotnie tej samej.


- NEX - 03/06/2013

Jak to nie mogły się powtarzać? Gdy przeglądałem wyniki to odniosłem wrażenie ze maszyny powtarzały się non stop Wink
Jeśli jest możliwość wyboru maszyny to nie powinno być ograniczeń z tym związanych.

Marcin, jak już nawiązujesz do WPC to zwróć też uwagę na ich punktacje :mrgreen:


- printimus - 03/06/2013

W ramach danej rozgrywki nie mogły się powtarzać.

"At the start of the match each player will choose an ‘OLD’, ’MID’ and ’NEW’ machine. The lower seeded player will choose the first machine, followed by the higher seeded player choosing the second machine. This picking order will continue until all 6 games have been chosen. A machine may not be picked more than once in the same match."

A co do punktacji, to oni mieli standardową 7-5-3-1, która właśnie mi się akurat nie podoba, ze względu na równomierność odległości punktowej pomiędzy miejscami. Oczywiście jak ktoś głównie wygrywa to jest mu wszystko jedno jaką metodą liczy się punkty. To jest tak jak z meczami ligowymi np. w siatkę - kiedyś było 2 za wygraną i 1 za przegraną - przez lata - teraz jest 3/0 za 3-1, 3-0 i 2/1 za 3-2. I jak to zmieniali to też musieli się zderzyć z przyzwyczajeniami (o systemie liczenia punktów w setach i meczu nie wspominając).


- printimus - 03/06/2013

Z innej beczki w tym klimacie. Sposób selekcji do MŚ przez IFPA też jest dyskusyjny. Powinni brać w nich udział gracze, którzy wygrali Mistrzostwa danego kraju, a nie wg listy rankingowej (to powinien być turniej Elite 64/128). Bo w takim przypadku, który obowiązuje teraz w MŚ nie brał udziału np. Mistrz Polski. Oczywiście jeśli MP są Open to w przypadku wygranej obcokrajowca na MŚ kwalifikuje się najwyżej sklasyfikowany obywatel danego kraju. Drugie/trzecie miejsce w MŚ/ME powinno być również wyłaniane z jakichś zawodów krajowych (np. Puchar, kolejne najwyższe miejsce w MP, itd.). Ten system co jest premiuje przede wszystkim tych, co jeżdżą na turnieje zagraniczne (w przypadku Polski na pewno) i niekoniecznie pokonali w bezpośrednich pojedynkach krajową konkurencję. Oczywiście potwierdzenie uprawnionych do wzięcia udziału w takich zawodach powinno należeć do PSF. W obecnym kształcie to jest karykaturka mała. To tak jakby na MŚ do Brazylii pojechały te drużyny, które wygrały najwięcej spotkań w jakimś okresie, a nie przeszły przez odpowiednie eliminacje.


- NEX - 03/06/2013

W 100% masz rację.
Oczywiste jest że ranking WPPR to ranking graczy najaktywniejszych a nie najlepszych.

printimus napisał(a):Ten system co jest premiuje przede wszystkim tych, co jeżdżą na turnieje zagraniczne
...oraz tych którzy w pobliżu miejsca zamieszkania mają jak największa ilość zawodów Wink

Niestety ich piaskownica - ich zabawki.


Printimus Pinball III - printimus - 05/06/2013

Proponuję termin 22.06 (po konsultacji z Prezesem PSF). Jeśli nie ma istotnych przeszkód to wkrótce uruchomimy sprzedaż na KupBilet.pl


- NEX - 05/06/2013

Tydzień po pixel heaven??? Zróbcie trochę dłuższe przerwy pomiędzy kolejnymi edycjami ligi....


- marcinkg - 05/06/2013

jestem rowniez za pozniejszym terminem, 15 czerwca pixel, 29 czerwca mamy w planie do Austri na turniej pojechac, dla mnie za czesto przed sezonem 22 czerwca musialbym odpuscic turniej albo zawalic kupe spraw na miejscu zeby dojechac

jezeli chodzi o mnie:

6 lipca moze byc ciezko
13,20 lipca dalbym rade
27 lipiec SUNRISE FESTIVAL w Kolobrzegu wiec nie ma szans

w sierpniu mi najbardziej pasuje kazdy weekend oprocz terminu u mnie 24-25 sieprnia

od wrzesnia do 15 czerwca moge nawet w swieta grac Smile


Re: Printimus Pinball III - dyleck - 05/06/2013

printimus napisał(a):Proponuję termin 22.06 (po konsultacji z Prezesem PSF). Jeśli nie ma istotnych przeszkód to wkrótce uruchomimy sprzedaż na KupBilet.pl

To i ja wyrażę sprzeciw. 15-ego jest PH, 29-ego Austria, a prawdopodobnie od 17-ego cały tydzień będę w Hiszpanii.


Re: Printimus Pinball III - Prezes - 05/06/2013

dyleck napisał(a):
printimus napisał(a):Proponuję termin 22.06 (po konsultacji z Prezesem PSF). Jeśli nie ma istotnych przeszkód to wkrótce uruchomimy sprzedaż na KupBilet.pl

To i ja wyrażę sprzeciw. 15-ego jest PH, 29-ego Austria, a prawdopodobnie od 17-ego cały tydzień będę w Hiszpanii.

No dobrze, ale to kiedy towarzysze? W lipcu?? Niech decyduje większość i główny organizator, ja się dostosuję, byleby największej liczbie osób pasowało.

Josh (IFPA) wrócił z Niemiec, ale prosił o cierpliwość, ma swoje sprawy zawodowe na głowie.


- dyleck - 05/06/2013

Lipiec, sierpień generalnie mi pasuje, chociaż jest jakaś tam szansa że coś mi wypadnie.


- NEX - 05/06/2013

To może 6 lub 13 lipca?


- Sebastian G - 05/06/2013

Jak dla mnie 06.07.2013