Forum Flipperowe
XII MISTRZOSTWA POLSKI - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Turnieje i imprezy flipperowe (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=97)
+--- Dział: Archiwum Turniejowe (Sezony 2011 - 2022) (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=119)
+---- Dział: Sezon 2013 (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=103)
+----- Dział: 2013 - PLF oraz Imprezy Krajowe (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=25)
+----- Wątek: XII MISTRZOSTWA POLSKI (/showthread.php?tid=687)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


- printimus - 15/11/2013

Paweł napisał(a):
Jarnie napisał(a):
dyleck napisał(a):3. Nikt nie pogra treningowo na maszynach turniejowych i osbługa będzie miała łatwiej pilnować.

zawsze było można pograć przed rozpoczęciem rozgrywek, wyczuć łapki, tilt itd.

skąd ten nowy pomysł... :?:

pomysł zaczerpnięty od innych organizatorów z EU

Popieram, aczkolwiek zwracam uwagę, że tamci zapewniają w pełni sprawne maszyny. Czasem też gra się na 4 bile a nie na 3 (pewnie dlatego, żeby ta jedna dodatkowa poszła na sprawdzenie maszyny), czasem dają graczowi 30 sek. na test play. Ale jest jedna kluczowa sprawa:
Jak te turniejowe będą miały słabe/miękkie/luźne/niesymetryczne/źle ustawione/nie od tego modelu (czyli np. od Fish Tales, które są krótsze)/różne (np. jedna z piorunem druga gładka) łapki albo cokolwiek nie będzie działać poprawnie (np. słaby kickback, jakieś istotne zacinania zmieniające tor biegu kulki, za nisko ustawione wloty - centralny w Indianie, itd.) to należy przerwać grę i zażądać naprawy. I skutkiem tego powtórzyć rozgrywkę po doprowadzeniu maszyny do właściwego stanu.
Granie bez sprawdzenia maszyny ma sens tylko wtedy kiedy sama maszyna jest sprawna i kompletna.
Ważne jest też ustawienie tiltów. Zarówno w sensie set-up'u jak i komisyjnego stwierdzenia, że na KAŻDEJ maszynie turniejowej tilt jest i działa prawidłowo!

I jeszcze takie pytanie:

W jaki sposób będzie odbywało się nabijanie tego kredytu przed rozgrywką i kto to będzie robił?


- Jarnie - 15/11/2013

dzięki Marcin, lepiej bym tego nie wyraził...


- Jaro - 15/11/2013

Marcin odniosę się do Twoich uwag.

Otóż, nabijanie 4 kredytów, jest dość proste. Po zakończeniu każdej rundy, jedna osoba ( sędzia) chodzi po wszystkich maszynach i nabija na każdej 4 kredyty. Ponieważ na tych maszynach nie ma gier pozaturniejowych, maszyny czekaj na 4-osobowe zespoły, które grają kolejną rundę.
Odnośnie komisyjnego sprawdzenia maszyn. Możemy też powołać komisję sejmową. Maszyny będą sprawne. Ponieważ gramy systemem 7-5-3-1, wszystkie osoby mają takie same szanse na danej maszynie. Jeżeli wystąpi jakaś nagła awaria, to wyznaczana jest nowa maszyna dla tych osób (4 osoby).
Mając na uwadze równe szanse dla wszystkich zawodników mam nadzieję, że na kolejnym turnieju w Bytomiu wszyscy będą mieli równe szanse podczas gry na FunHous oraz Dirty Harry.
A sprawa gier testowych, sprawdzenia maszyn. Na wielu turniejach nie ma takiej możliwości. Np. GPO 2013 i czy jakiś zawodnik miał z tego powodu jakieś uwagi do organizatorów. NIE.


- dyleck - 15/11/2013

Kurcze, pytacie się, jakbyście pierwszy raz byli na turnieju. Smile

Oczywiste jest, że jak coś nie działa, to wzywamy obsługę, natomiast czy gra będzie powtarzana czy nie, zadecyduje sędzia. Wszystkie maszyny zostaną sprawdzone przed grą i zrobi to obsługa. Może się to komuś podobać lub nie, ale decyzja sędziego będzie ostateczna.

Kredyty będą nabijane przez obsługę przed początkiem kolejki. Maszyny które wybijają kule samoczynnie, będą miały ten ficzer wyłączony.


- printimus - 15/11/2013

Jaro napisał(a):Marcin odniosę się do Twoich uwag.

Otóż, nabijanie 4 kredytów, jest dość proste. Po zakończeniu każdej rundy, jedna osoba ( sędzia) chodzi po wszystkich maszynach i nabija na każdej 4 kredyty. Ponieważ na tych maszynach nie ma gier pozaturniejowych, maszyny czekaj na 4-osobowe zespoły, które grają kolejną rundę.
Odnośnie komisyjnego sprawdzenia maszyn. Możemy też powołać komisję sejmową. Maszyny będą sprawne. Ponieważ gramy systemem 7-5-3-1, wszystkie osoby mają takie same szanse na danej maszynie. Jeżeli wystąpi jakaś nagła awaria, to wyznaczana jest nowa maszyna dla tych osób (4 osoby).
Mając na uwadze równe szanse dla wszystkich zawodników mam nadzieję, że na kolejnym turnieju w Bytomiu wszyscy będą mieli równe szanse podczas gry na FunHous oraz Dirty Harry.
A sprawa gier testowych, sprawdzenia maszyn. Na wielu turniejach nie ma takiej możliwości. Np. GPO 2013 i czy jakiś zawodnik miał z tego powodu jakieś uwagi do organizatorów. NIE.

Pożyjemy zobaczymy. niemniej jednak chcę zobaczyc tilty.


- printimus - 15/11/2013

dyleck napisał(a):Kurcze, pytacie się, jakbyście pierwszy raz byli na turnieju. Smile

Oczywiste jest, że jak coś nie działa, to wzywamy obsługę, natomiast czy gra będzie powtarzana czy nie, zadecyduje sędzia. Wszystkie maszyny zostaną sprawdzone przed grą i zrobi to obsługa. Może się to komuś podobać lub nie, ale decyzja sędziego będzie ostateczna.

Kredyty będą nabijane przez obsługę przed początkiem kolejki. Maszyny które wybijają kule samoczynnie, będą miały ten ficzer wyłączony.

no właśnie byłem już na turniejach i u nas i zagranicznych.
I zeby było jasne nie chodzi czepianie się detali ale w kwestii tiltòw i łapek jest wieke do zrobienia.
Reszta kwestii wygląda bardzo zachęxająco i zamierzam wykorzystać niektòre u siebie. zacznę od 30.11.


- Jaro - 15/11/2013

Marcin, nie ma tak, że jedna osoba może sprawdzić sobie maszyny (tilty) a ktoś inny nie.
Więc uznajemy, że żaden zawodnik nie ma możliwości jakichkolwiek gier na tych maszynach przed rozpoczęciem turnieju.
Tilty działają identycznie dla wszystkich graczy.

Nawet organizatorzy nie będą mieli takiej możliwości. Ja ktoś tego nie wiem, to maszyny przywozimy na miejsce o 6 rano i jest masa innej roboty. Nikt nie będzie grał na tych maszynach przed rozpoczęciem zawodów.

Wyjątek - Andrzej, który będzie sprawdzał te maszyny.


- printimus - 15/11/2013

Jaro napisał(a):Marcin, nie ma tak, że jedna osoba może sprawdzić sobie maszyny (tilty) a ktoś inny nie.
Więc uznajemy, że żaden zawodnik nie ma możliwości jakichkolwiek gier na tych maszynach przed rozpoczęciem turnieju.
Tilty działają identycznie dla wszystkich graczy.

Nawet organizatorzy nie będą mieli takiej możliwości. Ja ktoś tego nie wiem, to maszyny przywozimy na miejsce o 6 rano i jest masa innej roboty. Nikt nie będzie grał na tych maszynach przed rozpoczęciem zawodów.

Wyjątek - Andrzej, który będzie sprawdzał te maszyny.

Jarek. toż ja nie chcę grać. chcę zobaczyć czy każdy turniejowy flipper ma WAHADEŁKO podłączone do odpowiedniego obwodu. Bo mam dziwne przeczucie, że niektòre maszyny mogą tego "ficzera" nie mieć.
BTW nie krytykuję zasad rozgrywek bo te można będzie ocenić PO turnieju.


- Jaro - 15/11/2013

printimus napisał(a):
Jaro napisał(a):Marcin, nie ma tak, że jedna osoba może sprawdzić sobie maszyny (tilty) a ktoś inny nie.
Więc uznajemy, że żaden zawodnik nie ma możliwości jakichkolwiek gier na tych maszynach przed rozpoczęciem turnieju.
Tilty działają identycznie dla wszystkich graczy.

Nawet organizatorzy nie będą mieli takiej możliwości. Ja ktoś tego nie wiem, to maszyny przywozimy na miejsce o 6 rano i jest masa innej roboty. Nikt nie będzie grał na tych maszynach przed rozpoczęciem zawodów.

Wyjątek - Andrzej, który będzie sprawdzał te maszyny.

Jarek. toż ja nie chcę grać. chcę zobaczyć czy każdy turniejowy flipper ma WAHADEŁKO podłączone do odpowiedniego obwodu. Bo mam dziwne przeczucie, że niektòre maszyny mogą tego "ficzera" nie mieć.
BTW nie krytykuję zasad rozgrywek bo te można będzie ocenić PO turnieju.

Marcin, po prostu brak mi słów.
A czy na Węgrzech też sprawdzałeś podłączenie tiltów na każdej maszynie??
Z tego co pamiętam maszyny były pozamykane.

PS.
Zakończmy tą jałową dyskusję, bo naprawdę mamy jeszcze masę roboty a czasu coraz mnie.


- NEX - 15/11/2013

printimus napisał(a):Jarek. toż ja nie chcę grać. chcę zobaczyć czy każdy turniejowy flipper ma WAHADEŁKO podłączone do odpowiedniego obwodu. Bo mam dziwne przeczucie, że niektòre maszyny mogą tego "ficzera" nie mieć.
Zacznij od sprawdzenia własnego Fish Tales Wink
Dla przypomnienia: podczas jednych z zawodów w Bytomiu maszyna ta bez powodu stiltowała w momencie odpalenia multiball. Stałeś obok i powiedziałeś - "zdarza się".

W kwestii tiltów IMO ustalenia wymaga jeden przypadek: co w momencie gdy jeden z uczestników stiltuje w taki sposób że tilt zostanie "przebity" na kolejnegio gracza (w starszych maszynasz jest to całkiem realne zagrożenie). Gdy bedzie to 1 bila to mozna powtórzyć ale jeśli bedzie trzecia - pojawi sie problem. W zasadzie sytuacja podobna to zrobienia Slama na nowszej maszynie w środku gry


- Jaro - 15/11/2013

Slam tilt - zawodnik zajmuje ostatnie miejsce (1 pkt) i już nie gra w tej kolejce.
3 pozostałych graczy, rozpoczyna grę od początku (punktacja 7-5-3).

Jeżeli ta sama osoba 2 raz zrobi slam tilt - wykluczenie z całego turnieju.

W przypadku normalnego tiltu, kiedy tilt przejdzie na następną osobę.
3 osoby grają dalej, a osoba poszkodowana (która nie grała bili przez tilt poprzednika) gra swoją grę osobno od początku. Spisujemy najpierw wyniki 3 osób, później jeden dodatkowy wynik i dopiero na tej podstawie ustalamy punktację 7-5-3-1.
Oczywiście w takiej sytuacji najpierw trzeba poinformować sędziego.


- printimus - 15/11/2013

Jaro napisał(a):Marcin, po prostu brak mi słów.
A czy na Węgrzech też sprawdzałeś podłączenie tiltów na każdej maszynie??
Z tego co pamiętam maszyny były pozamykane.

PS.
Zakończmy tą jałową dyskusję, bo naprawdę mamy jeszcze masę roboty a czasu coraz mnie.

Jarek, wiem że jesteś zagoniony, ale czytaj ze zrozumieniem bo bezwiednie zbaczasz z tematu i gubisz sedno sprawy.

Na Węgrzech w obu przypadkach można było najpierw pograć na KAŻDEJ maszynie więc dało się wykryć, że któraś nie miała tiltu. U Balazsa w wielu maszynach widziałem kluczyki.


- printimus - 15/11/2013

NEX napisał(a):Zacznij od sprawdzenia własnego Fish Tales Wink
Dla przypomnienia: podczas jednych z zawodów w Bytomiu maszyna ta bez powodu stiltowała w momencie odpalenia multiball. Stałeś obok i powiedziałeś - "zdarza się".

Mam do Ciebie tą samą prośbę, co do Jarka. Czytaj ze zrozumieniem to będzie Ci łatwiej uchwycić sens wypowiedzi innych (o ile to w ogóle ma dla Ciebie jakieś znaczenie).

Mój FT nie bierze udziału w MP więc po co te dziecinne wycieczki. Skup na swoich maszynach.


- Jaro - 15/11/2013

A w Polsce, nie będzie możliwości sprawdzenie tiltów i nie będzie możliwości gry na tych maszynach przed rozpoczęciem turnieju.
WYDAJE MI SIĘ, ŻE JASNO TO JUŻ NAPISAŁEM.

I wydaje mi się też, że pisałeś coś o sprawdzaniu obwodów, to byłaby nowość w skali światowej, że zawodnicy sami sprawdzają stan maszyn.

Ponawiam prośbę.
Zakończmy tą jałową dyskusję, bo naprawdę mamy jeszcze masę roboty a czasu coraz mnie.


- dyleck - 15/11/2013

Nikt nie będzie sprawdzał żadnych tiltów. W Niemczech, Belgii, Szwecji nie było możliwości gry na maszynach turniejowych i nikt nie sprawdzał podłączenia kabelków. Węgry i Austria dawały taką możliwosć. U nas też nie będzie.