Forum Flipperowe
PLF - dyskusja ogólna - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Turnieje i imprezy flipperowe (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=97)
+--- Dział: Archiwum Turniejowe (Sezony 2011 - 2022) (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=119)
+---- Dział: Sezon 2013 (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=103)
+----- Dział: 2013 - PLF oraz Imprezy Krajowe (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=25)
+----- Wątek: PLF - dyskusja ogólna (/showthread.php?tid=72)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


- NEX - 22/12/2011

jarnie666 napisał(a):i tak na koniec prosto z mostu zapytam: "a cos Ty taki hamulcowy...????" jakie masz zastrzezenia do terminow..? bo jesli zadnych to po co bijesz piane.... Undecided

Z tego co widzę to nie ja bije pianę. Sugeruję tylko aby zaczekać do stycznia tak jak prosił organizator Ligi czyli Paweł. Z całym szacunkiem Jarku ale ostatnie zdanie w temacie Ligi nie należy do Ciebie ale do Pawła i PSF. I właśnie dlatego sugeruje aby poczekać aż pojawią się szczegóły o których wspomina Paweł.
Naprawdę nie ma sensu ustalać czegoś co i tak może zostać zmienione bo to tylko niepotrzebnie dezorientuje innych.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze gdzie będzie rozgrywana liga, tym samym nie wiadomo ile będzie miała edycji... naprawdę nie ma sensu teraz tworzyć kalendarza tylko po to aby był.


- jacquesik - 24/12/2011

Panowie
Proszę przeczytajcie wszystkie (SWOJE I NIESWOJE) posty NA TEMAT LIGI.
Dyskusja na temat ligi w sezonie 2012 toczy sie już od listopada , minęły prawie dwa miesiące,
i oceńcie w jakim punkcie jesteśmy?
Nie jestem zwolennikiem kręcenia sie w kółko .Nie jestem też zwolennikiem Niepotrzebnego bicia piany , czy hamowania inicjatyw ale :
W TYM TEMPIE TO NIE ZACZNIEMY GRAĆ DO MARCA!!!
Nex-NAPISAŁEŚ "W tej chwili nie wiadomo jeszcze gdzie będzie rozgrywana liga, tym samym nie wiadomo ile będzie miała edycji... naprawdę nie ma sensu teraz tworzyć kalendarza tylko po to aby był."
PRZECIEŻ PO TO JEST TA DYSKUSJA, BY BYŁO COŚ WIADOME ,BY COŚ USTALIĆ, WYKLAROWAĆ.
CHOCIAZBY TO:
BY TERMINY BYŁY SENSOWNE (NIEDZIELA ,SOBOTA,WAKACJE ITD.)
BY ILOŚĆ ROZGRYWEK BYŁA OPTYMALNA ITD.
I DLATEGO KLARUJE SIE KALENDARZ ROZGRYWEK.

BEZ URAZY ALE CZEKAM NA TWOJE OPINIE W MOMENCIE GDY LIGA BĘDZIE ROZGRYWANA TYLKO NA ŚLĄZKU I W DODATKU W PONIEDZIAŁEK Smile))))))


- janekV8 - 24/12/2011

NEX napisał(a):Jarek, nic nie jest ostatecznie ustalone. Pojawiły sie tylko wstępne propozycje. Może lepiej poczekajmy na info od Pawła i dopiero wtedy wrócmy do tego gdzie, kiedy i ile razy...
WTF :roll:
NEX, po pierwsze to nie rozumiem Twojej postawy. Co prawda to co było ustalone odnośnie spotkań ligowych 2012 nie zostało "klepnięte" i ostatecznie zatwierdzone, ale było idealną bazą, żeby właśnie nanieść ostateczne poprawki i to zatwierdzić. Po co wszystko zaczynać od nowa??

Po drugie, ustalone już jest gdzie, kiedy i ile razy. Jeżeli Paweł zdecydował się nagle, że jednak będzie w stanie coś zorganizować to jarnie666 napisał, że odda (i pewnie MARIO też się zgodzi) po jednym turnieju. Da to po dwa turnieje w jednej lokalizacji. Znów źle? Nie sądzę.

Po trzecie, turnieje dotychczas miały odgórnie wyznaczane terminy i zainteresowani przybywali. Nie uważam, że w ustalaniu terminów powinno uczestniczyć więcej osób. Warto oczywiście poinformować wszystkich w styczniu o terminach, żeby mogli się przygotować, ale to wszystko.
Zobacz jaki jest duży problem kiedy terminy ustala się w 5-6 osób.[/u]


- NEX - 24/12/2011

Jacek, albo źle mnie zrozumiałeś albo ja nieprecyzyjnie się wyraziłem Smile

Nie sugerowałem aby nic nie ustalać tylko aby nie upierać się przy ustalaniu sztywnych terminów zanim Paweł nie umieści informacji o których wspomniał w swoim ostatnim poście.

Bardzo dobrze że mamy ustalone:
- niedzielne terminy Ligi
- przerwę wakacyjną
- rezerwacje terminów na turnieje u naszych sąsiadów.

Definiowanie szczegółów dotyczących konkretnych terminów czy ilości spotkań w tej chwili jest jak wróżenie z fusów.

Co z tego że ustalimy iż u Jarka odbędą się 3 edycje w takich a takich terminach a u Mariusza kolejne 3 w jakiś innych konkretnych dniach?
W styczniu może okazać się że Pawłowi udało się dogadać z lokalem w Warszawie (lub może nawet jak wspomina z dwoma) i... trzeba będzie wszystko ustawiać od nowa.
Jeśli właściciele lokali w Warszawie zgodzą się na rozgrywanie u nich Ligi to IMHO to my będziemy musieli dostosować się do ich terminarza a nie oni do naszego. Przecież takie kluby mogą mieć zaplanowane inne imprezy a ich wolne terminy wcale nie muszą pokrywać się z naszymi życzeniami.

Do stycznia niedaleko - poczekajmy tych kilkanaście dni tak jak prosi Paweł.

janekV8 napisał(a):jarnie666 napisał, że odda po jednym turnieju.
Janek, z tego co mi wiadomo (jeśli się mylę to proszę popraw mnie) PLF jest organizowana przez Pawła i PSF i to do nich należy ostateczna decyzja gdzie i w jakiej ilości odbędą się jej poszczególne edycje. Jarek nic nie musi więc "oddawać" gdyż z tego co przeczytałem nic jeszcze oficjalnie od PSF nie otrzymał (jeśli mylę się to znów proszę o poprawienie).

Podobnie jak wszyscy na tym forum chciałbym aby Liga zaczęła się jak najszybciej. Co do ostatnich terminów jakie pojawiły się w tej dyskusji - nie zabierałem zbytnio głosu gdyż mnie osobiście one odpowiadają a to czy spotkania odbędą się w u Jarka, u Pawła czy w lokalach w Warszawie dla mnie akurat wielkiej różnicy nie robi. Do Mariusza także postaram się dotrzeć. Sugeruje tylko aby bardziej liczyć się ze zdaniem organizatorów i skoro główny organizator Ligi prosi aby poczekać to... po prostu poczekać.


- janekV8 - 24/12/2011

NEX napisał(a):Janek, z tego co mi wiadomo (jeśli się mylę to proszę popraw mnie) PLF jest organizowana przez Pawła i PSF i to do nich należy ostateczna decyzja gdzie i w jakiej ilości odbędą się jej poszczególne edycje. Jarek nic nie musi więc "oddawać" gdyż z tego co przeczytałem nic jeszcze oficjalnie od PSF nie otrzymał (jeśli mylę się to znów proszę o poprawienie).

Podobnie jak wszyscy na tym forum chciałbym aby Liga zaczęła się jak najszybciej. Co do ostatnich terminów jakie pojawiły się w tej dyskusji - nie zabierałem zbytnio głosu gdyż mnie osobiście one odpowiadają a to czy spotkania odbędą się w u Jarka, u Pawła czy w lokalach w Warszawie dla mnie akurat wielkiej różnicy nie robi. Do Mariusza także postaram się dotrzeć. Sugeruje tylko aby bardziej liczyć się ze zdaniem organizatorów i skoro główny organizator Ligi prosi aby poczekać to... po prostu poczekać.

NEX, zdanie organizatorów pojawia się na forum raz na chiński rok! To nie wróży dobrze, na przyszłość organizacji ligi, zwłaszcza, że Paweł był ostatnio bardzo rozchwiany co do podjęcia decyzji o organizowaniu.
Zobacz też, jak długo czekamy na regulamin PSF.
Zamiast tylko "chcieć", aby liga zaczęła się jak najszybciej, pomóż robić coś w tym kierunku.

Poza tym, wydaje mi się, że jeśli twór PSF podejmuje się organizowania czegokolwiek, jest też w stanie wypowiedzieć się na ten temat zamiast Ciebie.


- NEX - 24/12/2011

janekV8 napisał(a):NEX, zdanie organizatorów pojawia się na forum raz na chiński rok! To nie wróży dobrze, na przyszłość organizacji ligi, zwłaszcza, że Paweł był ostatnio bardzo rozchwiany co do podjęcia decyzji o organizowaniu.
Zobacz też, jak długo czekamy na regulamin PSF.
Gdyby nie Paweł i PSF - Liga, MP, ten serwis nigdy nie miałyby miejsca. Jak na razie wszystko co wydarzyło się w tej dziedzinie w ostatnich latach w tym kraju (poza turniejami u Mariusza) zawdzięczamy właśnie Pawłowi i PSF.
A Regulamin PSF... dla mnie nie jest jakąś mega znaczącą sprawą....

janekV8 napisał(a):Zamiast tylko "chcieć", aby liga zaczęła się jak najszybciej, pomóż robić coś w tym kierunku.
Nie dysponuje maszynami więc w temacie samej organizacji Ligi czy innych potencjalnych turniejów nic nie jestem w stanie zrobić. Zapewniam Cie jednak że nie siedzę z założonymi rękoma - przedstawiłem Pawłowi IMHO jak sadze ciekawy pomysł na popularyzacje Ligi i jak wszystko pójdzie dobrze to od stycznia zacznę działać w tym temacie.

janekV8 napisał(a):Poza tym, wydaje mi się, że jeśli twór PSF podejmuje się organizowania czegokolwiek, jest też w stanie wypowiedzieć się na ten temat zamiast Ciebie.
Ja wypowiadam się tylko i wyłączenie w swoim imieniu. NIGDZIE nie napisałem iż jest inaczej. Paweł wypowiedział się kilka postów powyżej - dla mnie jego wypowiedź jest jasna i klarowna.


- janekV8 - 24/12/2011

NEX napisał(a):Gdyby nie Paweł i PSF - Liga, MP, ten serwis nigdy nie miałyby miejsca. Jak na razie wszystko co wydarzyło się w tej dziedzinie w ostatnich latach w tym kraju (poza turniejami u Mariusza) zawdzięczamy właśnie Pawłowi i PSF.
Dopiero po tej wypowiedzi widać NEX, jak mało wiesz o tym, kiedy i jak kształtowało się wszystko to co teraz mamy. PSF powstało stosunkowo niedawno, a to, że wszystko rozwinęło się na dużo skalę, to zasługa Łukasza Dziatkiewicza.

NEX napisał(a):A Regulamin PSF... dla mnie nie jest jakąś mega znaczącą sprawą....
Chodzi o sam fakt oczekiwania i brak konkretnej odpowiedzi.


- Jarnie - 24/12/2011

NEX napisał(a):Gdyby nie Paweł i PSF - Liga, MP, ten serwis nigdy nie miałyby miejsca. Jak na razie wszystko co wydarzyło się w tej dziedzinie w ostatnich latach w tym kraju (poza turniejami u Mariusza) zawdzięczamy właśnie Pawłowi i PSF.

Konrad, wykazujesz sie duza niewiedza :!:

jak wspomnial janek prekursorem dzialan byl Lukasz Dziatkiewicz...

Pawel dolaczyl do inicjatywy glownie z naszego powodu w czasie gdy prowadzil dzialalnosc jeszcze w Gorze Kalwarii...

Idea

ten serwis nie jest pierwszym serwisem fliperowym....

mam wyliczac dalej... :?:

:?: :?:


- JAM - 24/12/2011

zapalcie moze fajke pokoju chlopcy bo widze ze Wam sie czajniczki zaczynaja gotowac.
jezeli dyskusja na temat ligi (ustalenie terminarza i lokalizacji) bedzie obierala taki kierunek to ja mam w dupie takie zawody...nie mam zamiaru po calej nocy w pracy zapierdalac 200 kilosow i potem przez caly dzien jeszcze patrzec jak wszystko jest 'zaszczute'...wiec bez zbednych licytacji bo WOSP juz niedaleko ,bedzie mozna sie wykazac.Poza tym 'Ankieta' obrazuje ile osob jest mocno zainteresowanych Liga.Moze zamiast sie spierac czy terminarz ma byc w ciagu 7 czy 14 dni to moze pomyslmy o jakis nagrodach ,ktore ewentualnie moga zmobilizowqac paru zawodnikow :-P

pzdr


- NEX - 25/12/2011

Ups Smile Daniel widzę potrafisz opierniczyć kiedy trzeba Smile
A tak poważniej - dyskusja stała się odrobinkę bardziej żywiołowa ale nie jest to przecież żadna kłótnia (przynajmniej ja tego tak nie odbieram). Ot dyskutujemy sobie troszkę o historii i nic więcej Smile Będziemy grzeczni - obiecuje Smile

Wracając na chwilkę do tematu.
Jarek, IMHO jeśli ktoś zrobił bezinteresownie coś dobrego dla jakiejś sprawy to wypada takie działania przynajmniej docenić - co starałem się zrobić wspominając o organizacji MP i Ligi.
Być może kiedyś dawno dawno temu ktoś inny próbował coś zrobić w temacie fliperów ale jak sam przyznajesz dopiero zaangażowanie Łukasza zaczęło przynosi jakieś zauważalne efekty w postaci profesjonalnie zorganizowanych MP. A Liga? Być może ktoś kiedyś myślał o tego typu rozgrywkach ale fakty są takie że dopiero Pawłowi udało się z planów przejść do działania i zorganizować pierwszą edycje PLF.
Wspominasz coś o innych wcześniejszych serwisach internetowych poświęconych fliperom. Przyznam że wiele lat szukałem po sieci takowych i poza jakimiś pojedynczymi postami na forach onetu czy gazety, poza jakimiś przypadkowymi wzmiankami na blogach... niewiele znalazłem. IMHO serwis PSF jeśli nawet nie jest pierwszym serwisem poświęconym fliperom to nam pewno jest pierwszym serwisem "dla wszystkich" czyli takim na który można bez problemu trafić choćby z googla, zarejestrować się i pogadać z innymi miłośnikami tych maszyn Smile

JAM napisał(a):pomyslmy o jakis nagrodach ,ktore ewentualnie moga zmobilizowqac paru zawodnikow
Opcje są tylko dwie: sami zrzucamy się na jakieś nagrody lub szukamy sponsorów dla tych rozgrywek.
Przyznam szczerzę ze nawet gdyby nie było żadnej nagrody to i tak wziąłbym udział w Lidze. Ty pewnie tez Smile


- Jarnie - 25/12/2011

JAM napisał(a):Moze zamiast sie spierac czy terminarz ma byc w ciagu 7 czy 14 dni to moze pomyslmy o jakis nagrodach ,ktore ewentualnie moga zmobilizowqac paru zawodnikow

Z radoscia pomoge w pozyskaniu srodkow na ufundowanie konkretnej nagrody dla zwyciezcy ligi :!: sadze, ze fliper generacji DMD w dobrym stanie bedzie wystarczajaca zacheta dla kazdego zawodnika Idea

Tegoroczna liga wypalila w 100% i zasluguje nie tylko na kontynuacje ale i na rozwoj w dobrze pojetym interesie nas, zawodnikow. Granie przez rok na czterech tych samych automatach jest demotywujace. Zroznicowanie miejsc gdzie beda mialy miejsce zawody a przede wszystkim maszyn, na ktorych bedziemy grac wplynie dodatnio na nasze umiejetnosci, ktore tak chetnie zademostrujemy po raz kolejny w Budapeszcie czy innych miejscach poza granicami kraju. Ustalenie jak najwiekszej ilosci szczegolow w tym roku przeklada sie wprost na frekwencje.

Powstal kalendarz na 2012, na prosbe czesci zawodnikow zostal skorygowany, po korekcie nikt z zainteresowanych nie wnosil roszczen o zmiane terminow.

W zwiazku z tym nie widze powodow dla jakich mielibysmy czekac na cokolwiek. Jesli inicjatywa Pawla dojdzie do skutku sadze, ze bez problemu wpisze sie w istniejacy terminarz.

Padly zarzuty jakoby mialby on /proponowany kalendarz ligi na 2012/ zostac zatwierdzony przez PSF. Oczekuje bardziej zdecydowanego stanowiska PSF i szybszej reakcji na to, co sie dzieje na forum. Lukasz Dziatkiewicz w rozmowie ze mna na ostatnich rozgrywkach w CDQ wyrazil sie, ze "nie wie, czy to /szefowanie psf/ bedzie dalej ciagnal". Stad moja prosba o udostepnienie regulaminu PSF, notabene do tej pory niezrealizowana. Wiazanie rak ludziom chetnym do dzialania odbieram negatywnie jako dzialanie na szkode organizacji.

Dziekuje za uwage.


- NEX - 25/12/2011

jarnie666 napisał(a):Tegoroczna liga wypalila w 100% i zasluguje nie tylko na kontynuacje ale i na rozwoj
Z tym na pewno zgadzamy się wszyscy Smile Każdemu z nas zależy aby Liga trwała dalej i rozwijała się - na pewno każdy aktywny użytkownik tego forum nawet nie rozważa innej opcji Smile


- MARIO - 25/12/2011

[glow=yellow]
Wszystkim Flipperowym miłosnikom najlepsze życzenia Świąteczno- Noworoczne śle rodzinka Tkaczów
[/glow]





[img][Obrazek: pinballbasementmario.png][/img]


- jacquesik - 27/12/2011

Strona WPPR ruszyła nareszcie!!!!!


- janekV8 - 27/12/2011

NEX, wszystkie wcześniejsze lata, aż do założenia pierwszej formy PSF to lata, w których życie fliperowców opierało się przede wszystkim na spotkaniach podczas MP, a nie czytania w internecie.
Szczerze mówiąc, nie pamiętam, abyś wtedy się udzielał. Dowiodłeś również, że nie znasz historii "jak to się zawiązywało", po co więc dalej kontynuujesz ten temat?

PS.1 Znów wszystko się zatrzymało. Co z organizacją ligi??
PS.2 PinballRankings wydaje się być teraz wygodniejsze, więc warto było poczekać ;-)