Forum Flipperowe
PLF - dyskusja ogólna - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Turnieje i imprezy flipperowe (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=97)
+--- Dział: Archiwum Turniejowe (Sezony 2011 - 2022) (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=119)
+---- Dział: Sezon 2013 (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=103)
+----- Dział: 2013 - PLF oraz Imprezy Krajowe (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=25)
+----- Wątek: PLF - dyskusja ogólna (/showthread.php?tid=72)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


- L.U.K - 27/12/2011

jacquesik napisał(a):no tak ,zgadzam sie,ostatnie ligowe spotkania odbywaly sie w niedziele i bylo chyba ok.
wiec:
super.
1.turniej Mario 29.01.2012 do wppr

Czy przynajmniej to pierwsze, styczniowe spotkanie można uznać za pewne ? W pracy trzeba sobie wolne zaklepać...


- NEX - 27/12/2011

janekV8 napisał(a):NEX, wszystkie wcześniejsze lata, aż do założenia pierwszej formy PSF to lata, w których życie fliperowców opierało się przede wszystkim na spotkaniach podczas MP, a nie czytania w internecie.
Dawno dawno temu na długo przed pierwszymi MP w - jak to określiłeś - "wszystkich wcześniejszych latach" setki miłośników fliperów spotykały się w dziesiątkach miejsc w całej Warszawie (w innych miastach zapewne podobnie)...
Widzę jednak że prawie się zgadzamy Smile Jak słusznie napisałeś we "wcześniejszych latach" (zakładam że tym terminem określasz ostatnie 10 lat) wszelka aktywność miłośników fliperów oparta była o dosyć kameralne spotkania raz w roku podczas MP. Zgaduję że było to dosyć hermetyczne wąskie grono osób koncentrujących się na jednym spotkaniu w roku czyli MP. Wierz mi że nie raz szukałem wtedy w sieci informacji na temat fiperów i poza jakimiś drobnymi wzmiankami nie było nic.
Dopiero założenie PSF i aktywność Łukasza zaowocowały tym iż wielu dawnych miłośników fliperów trafiło na MP oraz zostało członkami PSF....
Potem środowisko zostało jeszcze mocniej ożywione i zintegrowane po przez utworzenie tego serwisu oraz właśnie dzięki zorganizowaniu przez Pawła Pierwszej Ligi Fliperowej.

janekV8 napisał(a):Szczerze mówiąc, nie pamiętam, abyś wtedy się udzielał. Dowiodłeś również, że nie znasz historii "jak to się zawiązywało"
Nie możesz pamiętać niektórych zdarzeń, podobnie jak ja ledwo pamiętam np. rządy E.Gierka - po prostu byłem wtedy jeszcze troszkę za mały Wink
Czy znam historię? Kwestia definicji Smile Dla Ciebie "historia fliperów" to ostatnie 7-10 lat, dla mnie... troszkę więcej Smile

Panowie jeśli nie macie nic przeciwko to dyskusje na temat "historii ruchów fliperowcyh w Polsce" wydzielę i przeniosę do innego działu aby nie tworzyć bałaganu w temacie Ligi. OK?

.



- janekV8 - 28/12/2011

Po części faktycznie nasze zdania mogą być podobne. Ja uważam jednak, że Łukasz działał już przed nieformalnym zawiązaniem PSF, propagując kolejne MP. Dokładnie to miałem na myśli.

Stwierdziłem, że nie kojarzę Cię z MP z ostatnich lat (tak, to te 7-10 lat miałem na myśli ;-) ) i chyba faktycznie w nich nie uczestniczyłeś. Jeśli wtedy nie napisałem tego jasno, myślę, że teraz tak jest.

A pierwszych lat świetności fliperów w PL nie mam prawa pamiętać, więc ich nie poruszam :-P


- jacquesik - 28/12/2011

:evil:
Gadu Gadu, A dyskusja i ustalenia staneły w miejscu,
jeśli czekamy do połowy stycznia,to może obgadamy inne tematy dot Ligi 2012
1.nagrody
2.LOGO


- Paweł - 28/12/2011

Moje stanowisko oraz Mariusza poparte przez Prezesa.

Ligi jako takiej w roku 2012 nie będzie Smile
Będą natomiast turnieje w których będzie można zbierać punkty do Polish Pinball Player Rankings
Rozwiązuje to całkowicie problem kształtu, dat itd.
Daje możliwość organizowania większej ilości imprez!!!
Każdy organizator jeżeli będzie chciał aby jego turniej był punktowany do rankingu zobowiąże się do przekazania 5zł z każdego wpisowego na rzecz głównej nagrody dla zwycięzcy rankingu w danym roku, myślę że bez problemu zbierzemy na flippera!
Oczywiście część tych turniejów będziemy także zgłaszać do wppru.
Ja mogę już potwierdzić że w centrum warszawy odbędzie się przynajmniej 5 turniejów w cyklu o Puchar Warszawy !
Końcowy ranking tego cyklu będzie wysłany do wppru tak jak to było z ligą 2011
A z pojedynczych turniejów będą leciały punkty do PPPRu Smile
Myślę że w połowie stycznia będę mógł podać daty na cały rok!

Kto jeszcze wyraża chęć zorganizowania turniejów w 2012 roku ?
Proszę o daty aby można było zbudować terminarz na cały rok.


- jacquesik - 29/12/2011

[Obrazek: art222.jpg]


Smile


- Paweł - 29/12/2011

Smile bez słów i wszystko w tym temacie


- jacquesik - 29/12/2011

Szkoda,szkoda szkoda mi kubka z logiem ligi i kalendarza na 2012 Sad


- Paweł - 02/01/2012

Widzę że nagle dyskusja ucichła, czyżby wielce dotychczas zainteresowani odpuścili temat ??


- Paweł - 02/01/2012

to mój wywód na temat PLF (jestem organizatorem pierwszego sezonu)...
Po wpisach wcześniejszych odnośnie sezonu 2012 zauważyłem ciśnienie do organizowania turniejów, ale kierunek tego ciśnienia był mocno jednostronny, który spotkał się z częściowym poparciem.
Nie wiem czy się rozumiemy wszyscy, jeżeli chodzi o kierunek rozwoju naszej(polskiej)sceny flipperowej, powinno nam zależeć na tym by był jak najłatwiejszy kontakt z tematem!!
Już teraz, pokazuje to rozwój tego forum, powinniśmy z otwartymi rękoma przyjmować wszelkie propozycje organizowania turniejów! choćby nawet na jednym flipperze!
Dlatego zamykanie tzw. ligi w dwóch czy trzech ośrodkach mija się z celem...
Pomysłem wspólnego rankingu wychodzimy na przeciw wszystkim chętnym!
Poprawcie mnie jeżeli się mylę...


- NEX - 02/01/2012

IMHO nie mylisz się. Im więcej imprez tym większą szansa na dołączenie nowych graczy a chyba wszystkim nam zależy na tym. Tak naprawdę liga przecież nie przestała istnieć tylko przeszła proces ewolucji Smile Nadal mamy całoroczna punktacje dzięki której wyłonimy najlepszych w danym roku - a czy cykl ten będzie określany jako PLF czy PPPR to tylko kwestia nazewnictwa. Dodatkowo mamy kilka osobnych (ale wliczających się do punktacji rocznej) turniejów w których każdy może zdobyć punkty, miejsca na pudle oraz jakieś tam nagrody.
Same plusy Smile


- Paweł - 12/01/2012

Na piątek jestem umówiony na rozmowy odnośnie przyszłości turniejów w wawie, w dwóch różnych lokalizacjach. Coś się ruszyło i jestem naprawdę dobrej myśli, jak tylko czegoś się dowiem nie omieszkam was o tym powiadomić Smile


- marcinkg - 12/01/2012

Wedlug kalendarza ktory pojawil sie wyzej pierwszy turniej w tym roku jest 29.10.2012 w Mysłowicach, czy jest to potwierdzone przez Mariusza i czy termin jest aktualny ?

W Kołobrzegu troche się ruszyło flipperowo w dwóch lokalach stoja po 2 sztuki i w jednym z nich jest duża chec organizowania turniejów, kto jest chetny na przyjazd do kołobrzegu ? Pierwszy planujemy na luty, juz dostalem od Pawla sporo instrukcji co do organizacji i chciałem was zapytac o frekwencje, czy komus bedzie sie chcialo przyjechac do Kołobrzegu (ja sie zjawiłem na PPPP, tylko 11 godzin autobusem). Niewiem czy pierwszy turniej zrobic bardziej lokalny zeby zdobyc wiecej miejscowych graczy a dopiero pozniej cos wiekszego, w lokalu stoja 2 flippery ale dzien przed turniejem moge dowiesc kilka jeszcze zeby bylo na czym pograc niewiem czy w sumie 5 sztuk to malo czy starczy ? W lokalu jest w sumie sporo miejsca wiec w zaleznosci od frekwencji, bo nie problem nawet 10 dostawic ale jak bedzie 20 osób to chyba mija sie z celem.


- JAM - 12/01/2012

marcinkg napisał(a):Wedlug kalendarza ktory pojawil sie wyzej pierwszy turniej w tym roku jest 29.10.2012 w Mysłowicach, czy jest to potwierdzone przez Mariusza i czy termin jest aktualny ?

Paweł napisał(a):...

Ligi jako takiej w roku 2012 nie będzie Smile
...

Myślę że w połowie stycznia będę mógł podać daty na cały rok!

Kto jeszcze wyraża chęć zorganizowania turniejów w 2012 roku ?
Proszę o daty aby można było zbudować terminarz na cały rok.

czyli chyba jeszcze zadna impreza w 2012 nie jest potwierdzona????

marcinkg napisał(a):kto jest chetny na przyjazd do kołobrzegu ?

jezeli pasowal bedzie termin to mnie nic nie zatrzyma Smile

pzdr


- NEX - 12/01/2012

marcinkg napisał(a):czy w sumie 5 sztuk to malo czy starczy ? W lokalu jest w sumie sporo miejsca wiec w zaleznosci od frekwencji, bo nie problem nawet 10 dostawic
Ligę rozgrywaliśmy na 4-7 (a może 8) maszynach. IMHO 5-6 w zupełności powinno wystarczyć Smile

Skoro w 2 lokalach stoją tam maszyny to zapewne ktoś na nich gra a więc i chętni będą Smile Z tego co widzę to na forum tez są osoby z Pomorza więc na pewno ucieszy ich taka impreza. Poza tym zawsze ktoś na pewno przyjedzie i z dalszych części kraju.

Super że szykuje się kolejny turniej (lub nawet cykl) w PL. Trzymam kciuki za jak największą frekwencję!!! Smile