Forum Flipperowe
Liga Printimus Elite and Classic 2014 - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Turnieje i imprezy flipperowe (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=97)
+--- Dział: Archiwum Turniejowe (Sezony 2011 - 2022) (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=119)
+---- Dział: Sezon 2014 (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+----- Dział: 2014 Imprezy Krajowe (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=31)
+----- Wątek: Liga Printimus Elite and Classic 2014 (/showthread.php?tid=811)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


- NEX - 14/03/2014

printimus napisał(a):Jakich, jeśli można wiedzieć?
np białko.
printimus napisał(a):Akurat o tym nie słyszałem. Jest alergenem to ok. Ale coś jeszcze?
Soja spożywana w zbyt dużych ilościach jest bardzo niebezpieczna. Nie będe wklejał linków (kazdy ma dostęp do googla). Zapodam tylko kilka zdań:
Cytat:[...]Podczas procesu przemiany materii powstają produkty podobne do znanych już substancji rakotwórczych.
[...]Zawarte w soi fitoestrogeny uszkadzają lub przynajmniej zmieniają materiał genetyczny.
[...]]Podczas eksperymentów przeprowadzonych na zwierzętach wysokie dawki fitoestrogenów powodowały większe ryzyko zachorowania na raka u noworodków, bezpłodności i zaburzeń czynności tarczycy.
Mężczyźni powinni być szczególnie ostrozni gdy sięgaja po produkty sojowe...

Cytat:[...]Ze względu na fitoestrogeny znajdujące się w nasionach soi, głównie flawonoidy, genisteinę oraz daidzeinę, spożywanie soi przede wszystkim przez mężczyzn musi być kontrolowane. Nadmiar estrogenów może być bowiem przyczyną ginekomastii czyli rozrostu gruczołu piersiowego - ostrzega dietetyk. - Trzeciorzędowe cechy płciowe także zależą od tych hormonów, dlatego oprócz powiększenia piersi, u mężczyzn może zmniejszać się owłosienie i zmieniać budowa ciała w kierunku bardziej kobiecej
[...]Jak wykazują badania nadmiar fitoestrogenów może wpływać też na procesy fizjologiczne. - Z przeprowadzonych w 2008 roku na Uniwersytecie Harvarda badań wynika, iż milimetr sześcienny spermy mężczyzn spożywających dużą ilość produktów sojowych zawierał o 32 proc. mniej plemników niż u mężczyzn nie wykorzystujących soi w swojej diecie - mówi dietetyczka. - Istnieją także analizy, z których wynika, że znacznie wyższy niż zalecany poziom spożycia soi może powodować zmniejszenie wydzielanego testosteronu.
Z kolei z wyników badań przeprowadzonych na szczurach można wyciągnąć wniosek, że nadmierna ilość daidzeiny powoduje zaburzenia erekcji

Smacznego :mrgreen:

printimus napisał(a):lekarza - który btw nie troszczy się przecież o to, żeby pacjenci byli zdrowi tylko o to żeby nie umarli i przychodzili do niego regularnie
Jeśli napisałeś to na poważnie to właśnie odkryto że zbyt duże ilości produktów sojowych mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne.

Prezes napisał(a):Turniej Science Fiction: Bride of P, J. Mnemonic, Demolka, oba Terminatory - 5 maszyn
Turniej grozy: Dracula, TLZone, Haunted House H (tu tylko gra na wrzutach-bez limitu) - 3 maszyny
Fajny pomysł.
Kiedyś pomyślałem o czymś podobnym.... Turniej Star Trek (wszystkie maszyny z tym motywem).


- Prezes - 14/03/2014

NEX napisał(a):
Prezes napisał(a):Turniej Science Fiction: Bride of P, J. Mnemonic, Demolka, oba Terminatory - 5 maszyn
Turniej grozy: Dracula, TLZone, Haunted House H (tu tylko gra na wrzutach-bez limitu) - 3 maszyny
Fajny pomysł.
Kiedyś pomyślałem o czymś podobnym.... Turniej Star Trek (wszystkie maszyny z tym motywem).

dzięki za uznanie Wink dodam że będą nagrody dedykowane tematyce
a pewnie, tylko trudniej zrobić, ale owszem owszem - takie 4-5 pięć STAR T czy STAR WARSÓW w rzędzie ! niech moc będzie z nami !


- NEX - 14/03/2014

Prezes napisał(a):[tylko trudniej zrobić, ale owszem owszem - takie 4-5 pięć STAR T
Trudno i to bardzo, pewnie mało jest miejsc na świcie w których wszystkie te maszyny stoją obok siebie Wink
A turniej taki byłby naprawdę ciekawy gdyż brałyby w nim udział maszyny z rożnych (wszystkich możliwych) generacji


- Prezes - 14/03/2014

NEX napisał(a):
Prezes napisał(a):[tylko trudniej zrobić, ale owszem owszem - takie 4-5 pięć STAR T
Trudno i to bardzo, pewnie mało jest miejsc na świcie w których wszystkie te maszyny stoją obok siebie Wink
A turniej taki byłby naprawdę ciekawy gdyż brałyby w nim udział maszyny z rożnych (wszystkich możliwych) generacji

sądzę że parę muzeów, ale i one nie na pewno
otóż to!
i popatrz - możemy się czasem zgodzić Wink


- woki - 14/03/2014

printimus napisał(a):Rozumiem, że te dziadowskie kwoty, które z tego wszystkiego wynikają to pikuś, gdyż główni adwersarze nie dość, że maszyn mają więcej i lepsze to jeszcze dysponują świetnym lokalem, gdzie można palić do woli, pić ile wlezie, nie płacić podatków itd, a te marne kilkadziesiąt tysięcy złotych, o których wspominasz to oni na karmę dla swoich złotych rybek wydają...
Ale cieszę się, że padło zdanie o sumieniu. Przyda się w kontekście, który jest dużo bardziej bulwersujący niż te dziadowskie wydatki.


Ojjjj... mam wrażenie że zazdrość przez kogoś przemawia ostro...

printimus napisał(a):Wiesz Łukasz - mnie się to też tak widzi. Mała korekta do Twoich wyliczeń: dodaj koszt zeszłego sezonu to ok. 8000 (bez druków) - serwis, obsluga, sprzątanie (w tym okolic budynku z petów, puszek i butelek) części, nagrody (może tego nie było widać ale na nagrody poszło ok. 2000 zl.). Nie liczyłem wydatków na prąd, artykuły higieniczne, itd.

Wybieram się na najbliższy turniej ale ze względu na to że mam przywilej uczestniczenia pierwszy raz za złotówkę i moje dobre serce:
zabiorę ze sobą pantofle - by nie nabrudzić
zjem na polu - by nie nakruszyć
pety zgaszę w popielniczce w aucie - by nie zanieczyszczać okolic budynku
z toalety nie skorzystam - by nie zużywać artykułów higienicznych
z prądem to się jakoś dogadamy - moja propozycja jest taka: zakupię pakiet baterii paluszków i przekażę nieodpłatnie oczywiście...
Jeśli są jeszcze jakieś rzeczy narażające Was na koszty, które potem będą permanentnie wszystkim wymawiane, to napiszcie proszę bo chciałbym postarać się ich unikać.
Po prostu nie mam sumienia tak kogoś wykorzystywać. Nie chciałbym również być kłopotliwym gościem ale wybaczcie; ja jestem ze wsi i nie bardzo wiem co wypada a co nie... Bardzo proszę o porady od gospodarzy. Na pewno się dostosuję.

printimus napisał(a):gdyż główni adwersarze nie dość, (…Wink dysponują świetnym lokalem, gdzie można palić do woli, pić ile wlezie, nie płacić podatków itd.
Panowie z Warszawy – rozumiem ze u Was (Hula) jest dokładnie tak ja u Maćka w Krakowie czyli normalna luźna atmosfera, rodzinny klimat i świetna zabawa. Więc jakbym się wybierał to nie muszę pytać o listę konwenansów. 


- Berud - 14/03/2014

ludzie po co wy się tak sprzeczacie - dajcie sobie na luz Smile
nie mogę się doczekać jutra Big Grin


- woki - 14/03/2014

Nie mam na celu sprzeczania się ale czytam niektóre wypowiedzi i staram się zrozumieć ich istotę. Po prostu staram się zrozumieć intencje piszących bo konsekwencji dopatrzeć się nie mogę.


- Berud - 14/03/2014

tylko w jakim celu? szkoda nafty. to chyba tylko gadanie dla gadania bo ani jedna strona ani druga nie ustąpi.


- Prezes - 14/03/2014

dyskusje bez celu - apeluję o ciszę przedturniejową, po możecie narzekać, znaczy Ci co by, ale trzymając się faktów

ja sam pety zbierałem nie raz. i prosiłem - są puszki by tam wrzucać. i w ogóle nie rozumiem rzucania petów gdzie bądź - za i przed siebie. ale nie kontynuuję tych wywodów, powiem tylko że czasem mam WAS wszystkich dość! te kłótnie są niemożliwe. i wiecie - byłby jeden plus wkroczenia do Polszy Putina - zjednoczenie! bo tylko jak jest wspólny wróg... ech rodacy psiakrew


- woki - 14/03/2014

Może i racja... nie potrzebnie się odezwałem... Przepraszam.


- mezik - 14/03/2014

Mnie osobiscie nie podoba sie idea dokupywania jakis gier nawet za 1 grosza. Tyle w temacie.


- NEX - 14/03/2014

Berud napisał(a):tylko w jakim celu? szkoda nafty. to chyba tylko gadanie dla gadania bo ani jedna strona ani druga nie ustąpi.

Berud, forum dyskusyjne jak sama nazwa wskazuje służy do dyskusji.

Z tego co czytam to Woki tylko ustosunkował się do tego co wcześniej przeczytał w wypowiedziach organizatora a żeby nikt nie odebrał tego źle dodatkowo zrobił to w sposób humorystyczny.

Jeśli organizator (którykolwiek) wrzuca temat na forum to chyba po to aby coś przedstawić i poddać to pod dyskusję - nie można mieć komukolwiek za złe tego że skomentował/wyraził swoje zdanie.

Czasem mam wrażenie że niektórzy (to nie jest Berud uwaga do Ciebie) nie rozumieją samej idei for dyskusyjnych. Przedstawienie innej opinii, zanegowanie czegoś, nie zgodzenie się z czyimś zdaniem NIE JEST OD RAZU KŁÓTNIĄ... TO JEST DYSKUSJA.


- Prezes - 14/03/2014

mezik napisał(a):Mnie osobiscie nie podoba sie idea dokupywania jakis gier nawet za 1 grosza. Tyle w temacie.

to nie jest nasz patent
ja tam bym chciał czasem dokupić, ale można wprowadzić limit

to jest - toute proportion garde - trochę jak narzekanie na Sterna - oczywiście to nie są Williams/Bally, tematy czasem do duszy, oszczędzanie na wielu rzeczach itp itd. ale gdyby nie on to by flipy dawno zdechły. AMEN i do jutra, albo gdzie indziej-kiedy indziej. i idźcie na spacer, bo idzie załamanie pogody :-?


- mucha - 14/03/2014

a to pasuję jak ulał :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=jmMm2GEFx2w


- Berud - 14/03/2014

mucha napisał(a):a to pasuję jak ulał :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=jmMm2GEFx2w

dokladnie!

NEX napisał(a):
Berud napisał(a):tylko w jakim celu? szkoda nafty. to chyba tylko gadanie dla gadania bo ani jedna strona ani druga nie ustąpi.

Berud, forum dyskusyjne jak sama nazwa wskazuje służy do dyskusji.

Z tego co czytam to Woki tylko ustosunkował się do tego co wcześniej przeczytał w wypowiedziach organizatora a żeby nikt nie odebrał tego źle dodatkowo zrobił to w sposób humorystyczny.

Jeśli organizator (którykolwiek) wrzuca temat na forum to chyba po to aby coś przedstawić i poddać to pod dyskusję - nie można mieć komukolwiek za złe tego że skomentował/wyraził swoje zdanie.

Czasem mam wrażenie że niektórzy (to nie jest Berud uwaga do Ciebie) nie rozumieją samej idei for dyskusyjnych. Przedstawienie innej opinii, zanegowanie czegoś, nie zgodzenie się z czyimś zdaniem NIE JEST OD RAZU KŁÓTNIĄ... TO JEST DYSKUSJA.


nie no spoko dyskusja dyskusją ale tutaj zachodzi to chyba trochę za daleko ?
dla mnie ma to już trochę negatywny wydźwięk i z dyskusji wytwarza się front z dużym kontrastem między dwoma grupami ludzi - a po co to komu ? i o to mi chodzi.