Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flipperowy biznes / zakup pierwszego stołu
#1
Kłaniam się
Ostatnio miałem przyjemność odwiedzić wraz z partnerką Muzeum Flipperów w Krakowie i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wrażenie było na tyle dobre, że zadeklarowałem sobie cel, by w przeciągu kilku najbliższych lat otworzyć podobną miejscówkę w moim rodzimym mieście.
Aby sprostać temu wyzwaniu podzieliłem projekt na mniejsze cele. Jestem już rozeznany w cenach stołów. Zdaję sobie również sprawę jak czasochłonne jest ich serwisowanie - zwłaszcza w warunkach intensywnego użytkowania. Na tym forum znalazłem również wiele cennych artykułów na temat konstrukcji/serwisowania stołów. Bardzo interesującą stroną okazała się również: http://www.pinrepair.com/.
I teraz zwracam się z ogromną prośbą do Was. Chciałbym zakupić pierwszy stół do mojego mieszkania, i myślę o jakimś uszkodzonym egzemplarzu. Głównie w celu nabycia umiejętności renowacji/naprawy. Czy jest to dobry pomysł dla początkującego hobbysty ? Zwłaszcza obawiam się zagadnień związanych z kalibracją, które po części są oparte na "wyczuciu", a nie konkretnych parametrach. ( też proszę wziąć pod uwagę moje kwalifikacje: z zawodu programista, dodatkowo posiadam umiejętności w obszarze elektroniki cyfrowej/mikrokontrolerów )
W przypadku, gdy faktycznie warto kupić uszkodzony stół na początku, to na co zwracać uwagę przy zakupie ?
Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości