Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wytłumaczcie mi ten fenomen, proszę
#45
(29/11/2021, 11:42)wordhea napisał(a): Dzięki za tak obszerny materiał do analizy Smile trochę rzekłbym rozjaśniło mi to w głowie - przeglądałem nawet sobie rankingi flipperów hah.

Zbudowanie flippera od zera, byłoby wyzwanie ale nie wiem czy wyszłoby taniej - myślałem o kupnie maszyny w jakimś szrotowym stanie i w ramach ćwiczeń hobbystycznych odrestaurowanie go w bliżej nieokreślonym czasie.

przypomniał mi się jeszcze jeden powód dlaczego flippery są takie drogie: inflacja - obecnie pieniądz traci na wartości i każdy szuka inwestycji, jedni w nieruchomości, kruszce, inni w dzieła sztuki (swoją drogą to temat na niezłą dyskusję - czy flippery to dzieła sztuki) a inni we flippery. Ktoś kto ma flippera a nie ma pomysłu jak racjonalnie i szybko spożytkować pieniądze za niego po prostu zwleka ze sprzedażą. Można się nie zgadzać to moja prywatna opinia. 

Co do kupna maszyny w "szrotowym" stanie - odbudowa może być fascynującym zajęciem. Moja pierwsza maszyna w momencie zakupu nie miała wiele defektów, ale ich naprawa dała mi ogrom satysfakcji. Naprawiałem długo, ale szukanie części, pytanie na amerykańskich forach, studiowanie schematów - tym żyłem przez dłuższy czas. Paradoksalnie posiadanie drugiego flippera, który od razu działał, nie dało mi tyle satysfakcji.

Obecnie problem jest jeden - to że odrestaurowanie/konserwacja maszyn to fajne zajęcie (i w sumie opłacalne) wie każdy i obecnie łatwiej kupić maszynę w dobrym stanie i drogo niż do odbudowy i też dość drogo...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości