Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Future Pinball
#22
Zmiana formatu - jeśli wykorzystujecie kompa nie tylko go grania, ale także do pracy to kiepskie rozwiązanie, bo taka zmiana może odbić się czkawką w innych programach. Problem można obejść na co najmniej dwa inne sposoby, trudniejsze ale imho lepsze:

1)Wyszukać w skrypcie wszystkie wystąpienia format number (0, -1, 0, -1) i zmienić na (0, -1, 0, 0)

2) Wkleić na końcu skryptu:

Function FormatScore(num)
Dim n, f, s
n = CStr(num)
f = ""

do while len(n)>3
if len(f)>0 then
f = Right(n, 3) & "," & f
else
f = Right(n, 3)
end if
n = Left(n, Len(n)-3)
loop
if len(n)>0 then
if len(f) > 0 then
f = n & "," & f
else
f = n
end if
end if
FormatScore = f
End Function

I zastąpić wszystkie wystąpienia:
a)FormatNumber zastąpić FormatScore
b), 0, -1, 0, -1 pustym miejscem - po prostu skasować.

Sam, gdy jeszcze grywałem na FP, korzystałem z tego ostatniego sposobu, bo działał ZAWSZE, z wcześniejszym miałem problem w przypadku jakiegoś pojedynczego stołu.

*
UWAGA: wydaje mi się że wbudowany edytor jest zabugowany jeśli chodzi o działanie funkcji zmień wszystkie wystąpienia - lepiej WYCIĄĆ cały skrypt i wkleić do innego edytora, dokonać zmian i dopiero przekleić całość ponownie.

Moim skromnym zdaniem FP niestety ssie i nie pomoże tu żadna fizyka 2.6 od Slama, nieco lepsza od Zedoniusa, BAM od naszego rodaka czy jakiekolwiek inne mody mające na celu ratowanie tego truchła... Jak ktoś chce popykać na kompie to imho tylko VP: ostatnie stoły pod ten emulator wyglądają przepięknie, wybór jest szeroki i odtworzone są perełki które ze względów licencyjnych mogą nigdy lub długo nie trafić do np TPBA, pinmame emuluje prawdziwe romy (połowa rekreacji pod FP jest straszliwie wybrakowana pod tym względem), a fizyka PM5 jest najbardziej realistyczną z obecnie dostępnych w emlulatorach. Jeśli ktoś nie ma monitorka z pivotem można dokupić samą podstawkę za kilkadziesiąt złotych i cieszyć się "cabinetowymi" stołami.
No Fear, Starship Trooper, Last Action Hero, Dirty Harry
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości