Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miejsca związane z flipperami.
#20
Pierwszy raz flipera widziałem w Starych Jabłonkach podczas jakiś wakacji ale poza tym że zagrałem kilka razy to niewiele pamiętam.
Rok mniej więcej 1985. Przy ulicy Solec (pod mostem Poniatowskiego) postawiono budę z dwoma grami TV oraz kilkoma fliperami. Pamiętam że najpierw moja uwagę przyciągnęły Space Invaders i Crazy Kong, jakiś czas później zainteresowanie przeszło na flipery. Pierwszą maszyną na jakiej zacząłem tam grać na tyle dobrze że przy wyjściu zostawały kredyty był Galaxy (obok stały Stars, Silverball Mania i jakiś flipper o tematyce płetwonurkowej którego nazwy nie pamiętam). Dosyć często zmieniano tam maszyny. Później stały jeszcze: Paragon, Supersonic, Gorgar, Black Knight, Flight 2000, Jungle Lord, Blackout i pewnie kilka innych których nazw nie pamiętam).
W tym czasie na osiedlu na którym mieszkałem były jeszcze cztery miejsca z fliperami. Kawiarnia z automatem Pat Hand, Korty Tenisowe z maszyną The Pinball, wypożyczalnia łódek z fliperem (chyba) Big Valley oraz inna kawiarnia w której stał Aztec.

Z rok temu pokusiłem się o odtworzenie mapki miejsc z fliperami z lat mniej więcej ... 1985-1990. Z tego co pamiętam w ścisłym centrum naliczyłem kilkadziesiąt miejsc - kiedyś wrzucę to na forum Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości