Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAME CAB - Chciałem się pochwalić
#37
Jak pracowałem w FairPlay w Opolu, to tam automaty robiliśmy na Linuxie (Debian). MAME też można pod tym systemem odpalać. Jego zaletami są kilkakrotnie większa stabilność, licencja, konsola jest "mniej złośliwa" od Windowsa, dla uzyskania większej przestrzeni RAM nie trzeba instalować GUI (w tym wypadku byłby to jedynie menedżer romów).
A w dodatku można dorzucić port DOSBox i już masz dostęp do 99%, który na dzisiejszych maszynach więcej otworzy gierek czy programów jak czysty DOS. DOSBox posiada także system połączeń on-line. Oznacza to że gierki multiplayer normalnie odpalisz przez Internet (jest 100% emulacja IPX).
Pod Windowsem za to odpalałem emulator Callus (bardziej znane gry CAPCOM). Przyznam się ze szczerym sercem, że Punishera, Caddilacsów czy SF II odpala bez żadnych przycięć czy śladów emulacji już przy 266 MHz! Ponadto ten emulator działa na kilku graczy przez Internet! Wszyscy mają ten sam screen, działa stabilnie. Sprawdzone! To mój pierwszy emulator arcade, jaki używałem jeszcze przed MAME na koniec lat '90.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości