Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PinCab
#22
Moje dwa grosze

Nie kupujcie używanych bud przed rozpoczęciem prac bo to nie ma sensu. To tak jakby kupić kartę graficzną do kompa bez uprzedniego sprawdzenia jaka wejdzie.

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w dużo kartek, długopis oraz miarkę. Spisać co mamy do dyspozycji (jaki tv na playfield, jaki na dmd, jaki na backglass). Dopiero wówczas ściągnąć plany w pdf z neta i przerobić je pod swoje wymiary. Nie każdy tv 42" będzie pasować do standard body. Standard body to 37". Lepiej zrobić widebody z 42" (wówczas mamy możliwość przesiadki na 46" z czasem). Ważną kwestią jest też bezel czyli ramka wokół tv - niektóre tv są wręcz stworzone do emulacji inne wręcz odwrotnie. Trzeba się liczyć z tym że będzie trzeba wybebeszyć matrycę z tv ^_^

Zasadniczą sprawą jest też sama emulacja. Tak jak pisałem już wcześniej - można to zrobić tanio lub dobrze. Tanio czyli tylko kompa podpinamy pod tv w budzie, buttony i nic więcej. Działamy na 480p lub 720p bo wątpię aby ktoś poświęcił kompa z i5 na pokładzie do budy. Nie ma tych efektów z prawdziwego flippera (co Diablo może potwierdzić bo chwilę grał u mnie ^^). Dobrze czyli montaż cree leds'ów na szynie, cała elektronika, styczniki jako bumpery lub oryginały, analog plunger, analog tilt, prawdziwy panel dmd lub lcd 19", wzmacniacze, podświetlenia itp itd. Samo stworzenie emulacji bumperów, sling shotów, knockera itp i zrobienie wiązki kabli do tego jest już nie lada wyczynem. Inną kwestią tu nie poruszaną a BARDZO ważną jest serce pincaba czyli PC. Nie każdy się nadaje. Standardem jest i5 2500k skręcony na 4,0GHz, 2 karty graficzne pokroju 660ti, dysk SSD, 800W psu itp itd. Do tego dochodzi zaprojektowanie przepływu powietrza w budzie w taki sposób aby chłodzić pc-ta i tv (szyba na playfieldzie).

Jeśli będzie więcej chętnych osób to jestem za tym aby emulacji flipera poświęcić osobne subforum z podziałem na software i hardware oraz kącik DIY.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości