Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turniej Wirtualny FX :)
#1
Po dyskusji w TYM wątku pojawił się pomysł rozegrania turnieju "wirtualnego" na platformie Pinball FX. Testowo odpaliłem turniej na Windows, Sebastian na XBOXie - obaj widzieliśmy nasze turnieje i mogliśmy wziąć w nich udział - wiemy, więc że platforma nie ma znaczenia.

Pinball FX to w zasadzie gotowiec, odpalenie turnieju trwa jakieś 10 sekund a skoro takie to proste to szkoda nie spróbować, wyjdzie to wyjdzie a jak nie to tez nic się nie stanie Smile

Kilka słów o zasadach:

1. Każdy kto chce wziąć udział w tej zabawie musi posiadać Pinball FX. Wiem że jest to dostępne na Steamie (Windows) oraz na konsolach. Nie sprawdzałem jak jest z mobile (Android, iOS).

2. Każdy uczestnik podaje na forum nick pod jakim jest tam zarejestrowany

3. Następnie każdy rejestruje na FX jeden własny turniej z jedną wybraną przez siebie maszyną (wszystkich dostępnych jest 18 ale to jest zależne od tego kto ile sobie wykupił) oraz bierze udział w turniejach pozostałych osób, które zgłoszą się w tym wątku.
W celu uruchomienia turnieju wybieramy "Create Tournament" i wypełniamy kilka pól. Dla ujednolicenia proponuję:
- czas trwania: 5 dni
- wersja gry: Classic (najbardziej zbliżona do prawdziwej maszyny)
- ilość bill: 3
- ilość możliwych prób: 5
- EX: enabled (czasu mamy dużo więc pograjmy z EB)
- mode: Open (inni z poza forum tez będą mogli grac ale przecież nie przeszkadza nam to)

4. Każdy oprócz swojego turnieju rozrywa także turnieje pozostałych uczestników. Nazwa turnieju to nick z Pinball FX.

5. Po zakończeniu spisujemy wyniki, liczymy punkty na forum i tworzymy tabelkę końcową.

I w zasadzie tyle.

Proponuję wystartować od środy tj. 20 maja ale komuś pasuje dzień czy dwa wcześniej lub później to tez nie ma problemu (ważne aby info umieścić w tym wątku)
Odpowiedz
#2
Cześć,
A możesz dziś utworzyć w tej grze "przed-turniej", zobaczymy jak to wszystko działa. Bodajże Fishtales jest za darmo dla wszystkich więc proponuję ten stół na początek.
Odpowiedz
#3
Jasne, dobry pomysł Smile
Odpalamy turnieje 2 dniowe i testujemy. Potem wyczyści się temat i od środy zagramy "turniejowo" Smile

Edit. Odpaliłem turniej 2 dniowy na Fish Tales. Ustawiłem 10 wejść aby można było więcej potrenować. Mój nick na PFX (a wiec i nazwa turnieju): "nex"
Odpowiedz
#4
Może komuś się przyda: turnieju "nex" nie widać w oknie głównym wszystkich truniejów. Wybrałem "filters" potem "Name: nex" i apply.
Gram jako "namore".

Rozumiem że pozostałych 20 graczy to osoby niezwiązane z forum?
A tak w ogóle to wymiatasz, nex.
Odpowiedz
#5
(17/05/2020, 17:54)namore napisał(a): Może komuś się przyda: turnieju "nex" nie widać w oknie głównym wszystkich truniejów. Wybrałem "filters" potem "Name: nex" i apply.

Słuszna uwaga! Gdy już raz w jakimś turnieju zagramy to pojawia się on później (do zakończenia) na liście tuż pod turniejami producenta.

namore, zarejestruj tez swój turniej (na fish tales dwa dni, tryb classic, 10 wejść).
Tak, pozostałe osoby to ludzie z poza forum. Można zrobić turniej prywatny i wtedy wejście jest na kod ale ale w sumie przecież te dodatkowe osoby nam nie przeszkadzają Smile
Odpowiedz
#6
(17/05/2020, 19:31)NEX napisał(a): namore, zarejestruj tez swój turniej (na fish tales dwa dni, tryb classic, 10 wejść). 
Tak, pozostałe osoby to ludzie z poza forum. Można zrobić turniej prywatny i wtedy wejście jest na kod ale ale w sumie przecież te dodatkowe osoby nam nie przeszkadzają Smile

Nie, nie przeszkadzają. 
Założyłem turniej "namore"
Odpowiedz
#7
To dołączamy do walki z materią nieożywioną Smile)
sebarcade i MATIGAMEX
Odpowiedz
#8
Czyli testowo mamy 4 turnieje: nex, namore, sebarcade i MATIGAMEX

Docelowo (czyli od środy) fajnie jakby każdy wrzucił inny stół ale to wymagałoby zakupu kolejnych paczek z Pinball FX.
Odpowiedz
#9
Ok. dogadamy które stoły .
Odpowiedz
#10
Kolejny gracz: arczierni - to mój syn. Właśnie utworzył grę na PFX. Zapraszam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości