Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z PC
#1
jako ze ja nie za bardzo kumaty z komputerowni jestem,to mam takie oto pytanko,chodzi glownie o ogladanie filmow i seriali online. jesli obraz jest zmniejszony to wszystko dziala na 100 % i chodzi tak jak ma byc,ale jesli powieksze obraz na caly monitor to wszystko jest w zwolnionym tempie,film leci caly czas ale strasznie przeciaga, i wkurza mnie to bo patrzec sie nie da :/ ma ktos moze jaies rady ?? dlaczego tak sie robi ??
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#2
Przyczyn może być kilka ale najczęściej jest to problem słabej karty graficznej. Możesz spróbować poszukać najnowszych sterowników do karty i zainstalować (od producenta, nie z windowsa). Oczywiście najlepiej jest usnąć obecne i zainstalować je na nowo czyli nie robić reinstalki. Może jeszcze pomóc zwiększenie pamięci ram komputera. Nie jest droga, więc spróbuj.
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#3
ok,dzieki za info,moj komp ma juz na karku kilka lat,nie jest najnowyszy wymiatacz wiec to moze byc przyczyna, kumpel wpadnie to sprobuje i napisze o efektach, a teraz takie pytanko laika Big Grin jak moge sprawdzic jaka mam karte graficzna ??
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#4
prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer, właściwości, sprzęt, menedżer urządzeń, karta graficzna.
Instrukcja do WinXp ;-)
Odpowiedz
#5
Można z neta ściągnąć program o nazwie EWEREST,który dokładnie pokaże konfiguracje komputera
Odpowiedz
#6
mucha napisał(a):prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer, właściwości, sprzęt, menedżer urządzeń, karta graficzna.
Instrukcja do WinXp ;-)


ok,mam Smile takie cos mi wyskoczylo :

NVIDIA GeForce 8400 GS

cos ktos wie ?? nadaje sie ?? czy raczej juz przedpotopowy egzemplarz ??
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#7
Kurde no do ogladania filmow to jak najbardziej Smile Wydaje mi sie jednak, ze kodeki to bardziej z procka korystaja, wspomaganie hardwarowe mus byc obslugiwane przez program. Nie wiem jak flashowe playery w internecie w stylu youtube, ale np. VLC ma wsparcie dla wspomagania sprzetowego.

Ogolnie tez komputer moze byc troche "zamulony", ale zdalnie to ciezko pomoc.

Pamietam, ze kiedys byl problem w Chrome u niektorych z odtwarzaniem na pelnym ekranie. Jakiej przegladarki uzywasz i na jakich stronach ogladasz? Moze byc tez problem z samym pluginem. Tnie Tobie na wszystkich stronach czy na konkretnych? Moze np. masz problem z Silverlightem / Flashem.
Odpowiedz
#8
ok powiedzmy ze kumam Wink przegladarka to chrom, zainstalowalem teraz aktualizacje Flasha,plus kilka innych swinstw :/ i chodzi troche lepiej ale jeszcze nie perfekcyjnie,faktycznie moze komp jest troche zamulony ,bo ja w sumie to wogole nie robie aktualizacji :/ no bo niby skad to mam wiedziec Smile

1 -czy jest jakas lepsza przegladarka niz chrom ??
2- czy jest jakis dobry program gratisowy co odmula komputer ?? bo przy aktualizacji flasha zainstalowal mi sie automatycznie jakis taki "pc speed maximalizer" i pokazal mi ze mam do usuniecia baaaardzo duzo jakiegos syfu,ale chca kase za to :/
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#9
skyline napisał(a):ok powiedzmy ze kumam Wink przegladarka to chrom, zainstalowalem teraz aktualizacje Flasha,plus kilka innych swinstw :/ i chodzi troche lepiej ale jeszcze nie perfekcyjnie,faktycznie moze komp jest troche zamulony ,bo ja w sumie to wogole nie robie aktualizacji :/ no bo niby skad to mam wiedziec Smile

1 -czy jest jakas lepsza przegladarka niz chrom ??
2- czy jest jakis dobry program gratisowy co odmula komputer ?? bo przy aktualizacji flasha zainstalowal mi sie automatycznie jakis taki "pc speed maximalizer" i pokazal mi ze mam do usuniecia baaaardzo duzo jakiegos syfu,ale chca kase za to :/


Ta aplikacja jest w miare dobra

http://ccleaner.en.softonic.com/
Odpowiedz
#10
Problemem jest sam Win(tfu)dows. W Linuksie takie problemy jak np zamulanie się kompa nie występują. "Grafa" też śmiga pod Firefoxem w dowolnym trybie na dowolnym "sajcie", o ile producent otworzył sterowniki dla Linuksa. Wówczas społeczność opensource'owców tak je dopracowuje, że miodzio. Są dwa powody, dla których ludzie wciąż używają Win(tfu)dows'a: nie wiedzą, że jest coś innego i za darmo (bo za Win(tfu)dows się przecież płaci) albo muszą na swoim kompie grać w takie gry, które nie chodzą pod Linuksem (kilkanaście procent). Oprogramowanie pod Linuksa jest też darmowe, co nie znaczy, że nie istnieje również płatne, ale to zazwyczaj jakieś wysokospecjalistyczne aplikacje. Zatem popularnych programów nie trzeba "hakować" ani "crackować".
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
Linux jest dobry do mometu w ktorym nie napotkasz na problemy Wink

Jezeli chodzi o przegladarke - ja osobiscie uzywam Chrome'a, ale pamietam ze kiedys z Silverlightem i Flashem ktoras wersja miala problem i na wolniejszych komuterach mulilo.

Jako rozwiazanie tymczasowe mozesz sprobowac Opere albo Firefoxa. Chrome'a rozumiem masz w najnowszej wersji?
Odpowiedz
#12
leszek golon napisał(a):
skyline napisał(a):ok powiedzmy ze kumam Wink przegladarka to chrom, zainstalowalem teraz aktualizacje Flasha,plus kilka innych swinstw :/ i chodzi troche lepiej ale jeszcze nie perfekcyjnie,faktycznie moze komp jest troche zamulony ,bo ja w sumie to wogole nie robie aktualizacji :/ no bo niby skad to mam wiedziec Smile

1 -czy jest jakas lepsza przegladarka niz chrom ??
2- czy jest jakis dobry program gratisowy co odmula komputer ?? bo przy aktualizacji flasha zainstalowal mi sie automatycznie jakis taki "pc speed maximalizer" i pokazal mi ze mam do usuniecia baaaardzo duzo jakiegos syfu,ale chca kase za to :/


Ta aplikacja jest w miare dobra

http://ccleaner.en.softonic.com/


zainstalowalem ten program, i teraz wyskoczyl mi komunikat :

"Ten proces całkowicie usunie pliki z twojego systemu.

Na pewno chcesz kontynuować?"

hmmm, calkowicie ??? to chyba niedobrze co ??
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#13
theadam napisał(a):Linux jest dobry do mometu w ktorym nie napotkasz na problemy Wink
To tak, jak Win(tfu)dows, nieprawdaż? To po co płacić?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#14
skyline, jeśli problem pojawił się jakoś czas temu to IMHO to nie jest kwestia hardwaru. Najprawdopodobniej zainstalował Ci się jakiś badziew który zamula system albo zamula tylko prace odtwarzacza.
Można spróbować zainstalować jakąś aktualna paczkę kodeków (jest szansa że pomoże) ale najlepiej byłoby po prostu przeinstalować system. Jeśli od kilku lat tego nie robiłeś to będzie to najlepszym - choć czasochłonnym - rozwiązaniem.
Nie używałbym raczej żadnych "oczyszczaczy" systemu - zwłaszcza tych darmowych.
Odpowiedz
#15
ccleaner usuwa śmieci, Twoich waznych plików nie pousuwa. Dodatkowo przeskanuj nim i przeczyść rejestr. Wywal wszystko co ma "codec / kodek " W nazwie z Dodaj usun w panelu sterowania. Zainstaluj od nowa K-Lite codec pack z google. Dodatkowo wywal Adobe flash player, Microsoft Silverlight i zainstaluj od nowa - szukając na google.
Dodatkowo powywalaj z dodaj / usuń wszystkie taskbary i inne bzdury - albo niech jakiś ogarnięty kolega Ci z tym pomoże.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości