Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydzielenie działu "Warsztat" / Moduł Pomógł
#1
Od jakiegoś czasu przymierzamy się do wydzielenia działu Warsztat jako osobnego pod forum. W dziale tym pojawia się coraz więcej bardzo ciekawych tematów (cennych porad, pomysłów, opisów naprawy fliperów itd).

"Warsztat" stał się wręcz małą encyklopedia naprawy/modowania flipperów. Oczywiście na świecie istnieją znacznie większe serwisy ale w języku polskim nasz "Warsztat" jest unikalny Smile

I właśnie po to aby ten dział wyróżnić oraz uporządkować znajdujące się w im tematy (czyli uczynić go jeszcze bardziej użytecznym) pojawił się pomysł o jego wydzieleniu.

Poniżej propozycja subfor które znalazły by się w "Warsztacie" po jego wydzieleniu.

Awaria! - prośba o pomoc
(awarie, problemy z działaniem flipera)

Poradniki, pomysły, ciekawostki, renowacje stołów, mody
(szczegółowe poradniki, drobne porady, ciekawe pomysły, opisy renowacji całych stołów, mody)

Części, akcesoria, sprzęt.
(dobór odpowiednich części, porady dotyczące sprzętu, zakup i sprzedaż elementów flipera lub wyposażenia warsztatu)

Inne tematy
(na przykład podziękowania, rekomendacje czy cokolwiek co nie mieści sie tematycznie w pierwszych trzech działach)


Druga sprawa. Co jakiś czas pojawiają się sugestie aby na forum uruchomić moduł "POMÓGŁ". Moduł ten umożliwia autorowi tematu (tylko jemu) przyznanie punktu (podziękowania) osobom które udzieliły cennej odpowiedzi w tym (i tylko tym) wątku.

Z jednej strony zastanawiam się czy jest sens aby na forum na którym jest już ponad 17.000 postów (a niektórzy już setki razy udzielili komuś pomocy) uruchamiać taką funkcjonalność i punkty liczyć od zera, z drugiej strony byłaby to na pewno miła forma wyróżnienia osób które pomagają najwięcej.

Co o tym sadzicie? Liczę na Wasze sugestie.
Odpowiedz
#2
Jak dla mnie to lepsza opcja "Pomógł" niż pisanie jakiś podziękowań itp ;-)
I wg mnie lepiej odzielić tematy renowacji i mod-ów ;-)
Odpowiedz
#3
Mi pasi i podzial i modul pomogl.
Odpowiedz
#4
lepiej późno niż wcale więc jak najbardziej za! zastanawiam się czy jak ktoś pyta o części to nie będzie pisał w dziale "awaria" ?
Odpowiedz
#5
Jestem za nowymi działami oraz za "pomógł". Uważam że kilku użytkowników powinno dostać pomógł z góry ze 50 sztuk Smile.
Odpowiedz
#6
Ufff, dział został wydzielony. Przejrzenie ponad 2 setek tematów było dosyć czasochłonne Wink

mucha napisał(a):I wg mnie lepiej odzielić tematy renowacji i mod-ów ;-)
Tez tak pomyślałem ale przejrzałem wszystkie tematy i niestety te dwie sprawy zbyt się przenikają - nie uda się całkiem oddzielić renowacji od modowania.
Berud napisał(a):zastanawiam się czy jak ktoś pyta o części to nie będzie pisał w dziale "awaria" ?
Zobaczymy. Wątki zawsze można przenieść.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości