Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas na remont T2
#1
Witam! Zauważyłem że co niektórzy zabrali się za remonty,renowacje,malowanki,itp co mnie trochę zainspirowało i postanowiłem również co nieco ''odświeżyć'' maszynkę ;-)
Na początek pojawiły małe problemiki typu pęknięta decha w jednym miejscu oraz śruby od cewek do bumperów których nie daję rady wykręcić,nie wiem czy one na jakiś klej są wkręcane czy tak się zażarły w tej desce??
Proszę o sugestie czy macie na te usterki jakieś sprawdzone patenty?


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
dinio napisał(a):Witam! Zauważyłem że co niektórzy zabrali się za remonty,renowacje,malowanki,itp co mnie trochę zainspirowało i postanowiłem również co nieco ''odświeżyć'' maszynkę ;-)
Na początek pojawiły małe problemiki typu pęknięta decha w jednym miejscu oraz śruby od cewek do bumperów których nie daję rady wykręcić,nie wiem czy one na jakiś klej są wkręcane czy tak się zażarły w tej desce??
Proszę o sugestie czy macie na te usterki jakieś sprawdzone patenty?
Śruby od "grzybków" to nie usterka, one mają w części, która jest schowana w drewnie specjalny LEWY gwint. Ja je wyciągam nakręcając pod blatem przedłużaną nakrętkę z nylonem na tyle, żeby czubek śruby nie wyszedł z nakrętki i walę leciutko młotkiem :lol:
Na zdjęciach widać nacięcia na śrubokręt, to może spróbuj wykręcać w lewo?
Co do pęknięcia sklejki, to są jakieś kleje i stolarskie patenty. Niestety, to nie moja domena.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Jutro sprawdzę czy to jest rzeczywiście lewy gwint.Dzięki.
Odpowiedz
#4
Lewy gwint , Tylko uwazaj , mozesz lekko opukać śrubę od spodu
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#5
Dzięki za pomoc,tam rzeczywiście jest lewy gwint.Decha rozmontowana,śruby wykręcone,mylar i klej usunięte,nawet całkiem sprawnie to poszło.
Trzeba się brać za czyszczenie i uzupełnianie ubytków przed lakierowaniem.Jeszcze po drodze stolarz który naprawi to pęknięcie i prawdopodobnie playfield pojedzie do Diablo na lakier.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#6
rozwiń trochę temat, np jaka metodą usuwałeś mylar, w jaki sposób będziesz uzupełniał ubytki itp, bo jak do tej pory to tylko suche informację ;-)
Odpowiedz
#7
Mylar został ściągnięty bez żadnej chemii,pryskania odmrażaczem,itp.Zacząłem od podważenia narożnika paznokciem i odchodził bez problemu.Specjalnie odrywałem w mniejszych kawałkach,łatwiej się ściąga i mniejsze ryzyko że oderwie się razem z farbą.Klej który po nim został usunąłem tradycyjną metodą mąka + izopropanol którą opisywał JACQUESIK.Rewelacyjna metoda.Wszystko zajęło około 30minut.Nad usunięciem ubytków to się jeszcze zastanawiam ale chyba zrobię to za pomocą pędzelka i farbek modelarskich,na szczęście mam uzdolnionego plastycznie syna więc się tym zajmieSmile Samych ubytków nie ma za dużo,jedynie wokół kilku insertów.Bardziej mnie martwią takie mocniejsze zabrudzenia,ślady (ścieżki) po toczeniu się kulki,słabo to schodzi i muszę poszukać jakąś chemię która takie rzeczy usuwa nie niszcząc farby.
Odpowiedz
#8
U mnie właśnie takie ścieżki zeszły przy pomocy mleczka polerskiego. Ale ja robiłem to na playfieldzie z powłoką diamond plate więc mogłem sobie pozwolić na minimalne zdarcie powłoki ochronnej razem z brudem.
Odpowiedz
#9
z chemią bym nie ryzykował.
jeśli już doczyściłeś na tyle że została sama ścieżka( od wybijak ,bo tu na ogół zostaje ślad) to polecam na lakier izopropanol i magiceasier gąbka( domol magic pad- była rossmanie) zamocz w izo nie w wodzie!! nie dociskaj zabardzo i kontroluj .
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
Odpowiedz
#10
U mnie też jest napis Diamond Plate,chyba większość Wiliamsów z tych lat jest w ten sposób zabezpieczona (o ile nie wszystkie).W tygodniu sprawdzę kilka preparatów,oczywiście najpierw przeprowadzę próbę w takim miejscu które nie jest widoczne po złożeniu.
Odpowiedz
#11
Poprostu jak najdelikatniejsze mleczko/pasta zeby nie porysować za bardzo lakieru.
Magic Eraser znajdzjesz na allegro sam jestem jego ciekawy
Odpowiedz
#12
Mąka i izopropanol, schodzi pięknie Wink
Odpowiedz
#13
Przypadkiem trafiłem na taki filmik wiec wrzucam dla potomnych.
https://youtu.be/v5TtArrymBA
Odpowiedz
#14
Radsson,remont T2 zakończony?
Pinball EM
Odpowiedz
#15
To Dinio remontuje nie ja Smile.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości