Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DMD- kolejny temat :)
#1
Wczoraj po dłuższej grze na STTNG wyświetlacz zaczął mrugać, kilka sekund świeci ciągle, potem zaczyna mrugać na chwilę całkiem zgaśnie i tak w kółko.
Wszystkie piksele świecą.
Odpowiedz
#2
:roll:
Odpowiedz
#3
chciał bym CI pomóc ale sie na tym nie znam Tongue może na pinside spróbuj zasięgnąć rady?
Odpowiedz
#4
Testowales go w innej maszynie?
Jeżeli nie to spròbuj wtedy będziesz wiedział czy siada kontroler czy elektronika przy wyświetlaczu.

Edyta: Albo przełóż tylko kontroler.

Edyta2: Na pinside taki problem https://youtu.be/JIp2fdxUjfI rozwiazala wymiana kondensatorow c28 c42.
Odpowiedz
#5
Radsson idzie w dobrą stronę - opis usterki jest zbyt ogólnikowy. Trzeba zawęzić uszkodzenie poprzez zamianę całych podzespołów (zasilacz + kontroler) wtedy zaczniemy się "wymądrzać".
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
przełożyłem płytkę flipper stał włączony ponad pół godziny, dwie krótkie gry i było ok, czyli coś na płytce, tylko co pytanie pozostaje :mrgreen:
Odpowiedz
#7
mucha napisał(a):przełożyłem płytkę flipper stał włączony ponad pół godziny, dwie krótkie gry i było ok, czyli coś na płytce, tylko co pytanie pozostaje :mrgreen:

Ja obstawiał bym uszkodzenie któregoś z kondensatorów elektrolitycznych na płycie kontrolera ( C3- C 10)
Odpowiedz
#8
też tak myślę
Odpowiedz
#9
ok, pójdę w tym kierunku, najgorzej że ta usterka ujawnia się dopiero po dłuższym czasie i to utrudnia testy ;-)
Odpowiedz
#10
mucha napisał(a):ok, pójdę w tym kierunku, najgorzej że ta usterka ujawnia się dopiero po dłuższym czasie i to utrudnia testy ;-)


Sprawdz może w takim razie czy obwód drukowany jest wszystko OK może któraś z nóżek któregoś kondensatora jest lużna (Zimny lut).
Odpowiedz
#11
a, może ta super naprawa ma związek z tą sprawką :mrgreen:


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#12
Nie sądzę. Owszem, naprawiacz działał w trybie QADR (Quick and Dirty Repair) ale uszkodzenie tej diody nie dałoby objawów, jakie opisałeś. Chyba, żeby...
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#13
Na bank nie zaszkodzi jak wstawisz tam właściwy element.
Odpowiedz
#14
Radsson napisał(a):Na bank nie zaszkodzi jak wstawisz tam właściwy element.
wstawiłem ;-)
Odpowiedz
#15
Pomogło?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości