Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamykaja muzeum w Budapeszcie
#16
Ja tam sie nie boje, zniszcza mnie to se wymysle cosminnego a maszyny postawie w domu, a co! Smile
Wiesz inwestycja w maszyny spora ale te maszyny nie traca na wartosci. Nie znam histori powstania muzeum alempodejrzewam ze maszyny zostaly kupione w duzej mierze za jakies grosze w dobrym okresie. Zeby odpalic cos takiego z maszhnami w cenach rynkowych dzisiejszych to chyba sa lepsze sposoby na zainwestowanie kasiory.
Mezik
Odpowiedz
#17
Cytat:Powiedzmy ze 1 gra 1 EUR 3 gry 2 EUR i będzie dziennie 50 osób przychodzić, pograć pare razy (załóżmy ze każdy wyda 10 EUR dziennie na gry). Dzienny obrót 50 EUR, na miesiąc mamy 1500 EUR.

A mnie zawsze uczyli że 50*10 to jest 500. Smile Wtedy miałbyś miesięcznie 15000 euro a to już nieźle. Ale jest duży błąd w tych założeniach - 50 osób wydających 10 eur to się tam może pojawi w ciągu miesiąca a nie dnia. Niestety...
Odpowiedz
#18
zeby chociaz 2 osoby dziennie byly i wydaly po 10 EUR to juz by bylo dobrze.
Mam szczescie obserwowac ruch i zainteresowanie flipperami w miescie krakowie Big Grin zarowno wsrod krakusow jak i turystow. Jak by ludzie grali to by miejscowki nei znikaly z mapy polski a jednak znikaja. i koniec tematu.
Mezik
Odpowiedz
#19
Dokładnie. W Budapeszcie miejscówka była, ponieważ Balazs utrzymywał ja ze swoich własnych środków.
Odpowiedz
#20
dyleck napisał(a):
Cytat:Powiedzmy ze 1 gra 1 EUR 3 gry 2 EUR i będzie dziennie 50 osób przychodzić, pograć pare razy (załóżmy ze każdy wyda 10 EUR dziennie na gry). Dzienny obrót 50 EUR, na miesiąc mamy 1500 EUR.

A mnie zawsze uczyli że 50*10 to jest 500. Smile Wtedy miałbyś miesięcznie 15000 euro a to już nieźle. Ale jest duży błąd w tych założeniach - 50 osób wydających 10 eur to się tam może pojawi w ciągu miesiąca a nie dnia. Niestety...

Popieprzyło mi się, ale to tylko pokazuje jak trudno by było nawet w optymistycznym scenariuszu. Nie mówiąc ile z tego idzie na czynsz, naprawę gier, płace za prace itp.
Odpowiedz
#21
[Obrazek: 11110967_997792900245321_5911115377205888811_o.jpg]

Cytat:Many of you have asked us about the future fate of the gallery, so beyond the jury's decision (which is to be published on July 2nd) we're going to analyze the situation briefly.
What is more important than the court's verdict is the fact that last week we had a meeting with the leaders of the Hungarian Gambling Supervision Commission, and a progressive opinion was born according to which the operation of Budapest Pinball Museum is not problematic at all to them (with the only exception of the old structure of our ticket prices). In the near future we'll get a written resolution from them confirming their standpoint. As this document is in our hands, we will inform you all about it here. In this case our return in early August may be formalized officially!



https://www.facebook.com/PbalGalleryFlip...=1&theater
Odpowiedz
#22
Czyli jest światełko w tunelu .ok.
Odpowiedz
#23
Z tą popularnością chyba nie ma tragedii... w materiale poniżej jest mowa o 400 turystach tygodniowo co przy 8E daje 3200E x4 12800E plus suweniry i pewnie jakieś przekąski itd itp.
Poprawcie mnie jeśli błądzę.

http://m.onet.pl/biznes/branze/turystyka,nmb6md
Odpowiedz
#24
Przecież na 140 fliperów potrzeba kilkuset metrów lokalu. W centrum miasta czynsz za taki lokal to kupa kasy + prąd... Pracownicy, zusy, podatki, serwisowanie...

Myślisz że 12000 euro to dużo?
Odpowiedz
#25
https://www.facebook.com/PbalGalleryFlip...permPage=1

shitty translate napisał(a):Sierpień 5 r. otwieramy
Trybunał dziś po południu-w wyroku prawomocnego-landsskatteret przychylił się do skargi flippermúzeum, a ten został uchylony nav szef bírságoló decyzji, również do nowej procedury.
W decyzji sędziego nie zignorowała z naszej; polega na tym, że automaty bilardowe nie zawsze są uznawane za-w sensie prawnym-- na mocy ustawy o játékautomatának, w szczególności historycznych kiállítóhelyi uregulowaniach ramowych przedstawionych w przypadku flipperek to przede wszystkim nie jest jasne.
To bardziej znaczących rynków tej rangi sprzeciwi się oznacza, że na 5 sierpnia-i ponowna eksploatacja zapewnienia jego dokonania. Szczegóły później.


skrót od Węgra napisał(a):The court repealed the National Tax and Custom Administration's decision to close the place. The reopening is sure in 5 August.
Odpowiedz
#26
Ostatnie wieści :

Znane muzeum flipperów Pbal Gallery w Budapeszcie zostanie ponownie otwarte 5 sierpnia po tym jak sąd ogłosił, że kary nałożone przez urząd podatkowy, które zmusiły władze do zamknięcia muzeum, są bezpodstawne.
Popularna hala flipperów w Radnóti Miklós utca, District XIII, która opisywana jest jako "interaktywne muzeum", została odwiedzona przez działających pod przykrywką urzędników ds. hazardu z urzędu podatkowego dzień po otwarciu muzeum. Chcieli oni usunięcia maszyn ponieważ nie spełniały wymogów maszyn do gier hazardowych. Założyciel i właściciel muzeum, Balázs Pálfi, zgodził się, ale twierdził również, że maszyny są zabytkami nie przeznaczonymi do gier hazardowych. Po licznych nakazach z urzędu, muzeum zostało zamknięte do odwołania w połowie czerwca.
Podczas ostatnich obrad sądu, osądzono, że maszyny do pinballa nie są zaklasyfikowane jako maszyny do gier hazardowych wyszczególnionym w prawie obowiązującym w tym regionie. Muzeum opublikowało zakres wystawy na swojej stronie na Facebooku.
Opłata w wysokości 500 forintów obejmowała jedynie wstęp na wystawę, odwiedzający którzy chcieli przetestować swoje umiejętności musieli zapłacić dodatkowe 2000 forintów jako koszt utrzymania maszyn. Gości którzy opuścili budynek przed upływem przewidzianych 2 godzin otrzymywali proporcjonalny zwrot kosztów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości