Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Traktat o fliperach
#76
Może zapytaj NEXa? :-D BTW cieszę się, że moje wypociny się przydały.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#77
Tungsten to jest angielska nazwa naszego swojskiego wolframu.

Do osuszania elementów lepiej użyć suszarki do włosów (temperatura na wylocie ok. 70 stopni) niż wymienionej w tekście opalarki, która może mieć i z 500 stopni na wylocie co grozi stopieniem lub odkształceniem elementów plastikowych.

Co do pomiaru sił, to przydało by się zestawienie "wzorcowych" naciągów sprężyn w poszczególnych urządzeniach i ich elementach typu płetwy, zderzaki co ułatwiło by ewentualne regulacje po naprawach lub wymianie części. Są dostępne dynamometry czy nawet wagi sprężynowe pozwalające zmierzyć siły potrzebne do rozciągnięcia czy zgniecenia sprężyny w danym podzespole.

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#78
Dziękuję za cenne uzupełnienie.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#79
pawełes napisał(a):przydało by się zestawienie "wzorcowych" naciągów sprężyn w poszczególnych urządzeniach i ich elementach typu płetwy, zderzaki

W których zderzakach są sprężyny ?
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#80
Mnie bardziej interesują płetwy. No, bo ja znad morza, wiecie.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#81
Pinball Wizard napisał(a):Dziękuję za cenne uzupełnienie.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#82
Pinball Wizard napisał(a):Mnie bardziej interesują płetwy. No, bo ja znad morza, wiecie.

Flipper to jest płetwa po angielsku. Wink
Odpowiedz
#83
Jarnie napisał(a):
pawełes napisał(a):przydało by się zestawienie "wzorcowych" naciągów sprężyn w poszczególnych urządzeniach i ich elementach typu płetwy, zderzaki

W których zderzakach są sprężyny ?

Np. w tym nazywanym z angielska "bumper" (ta podnosząca gdy selenoid przestaje być zasilany).

Znajomość parametrów różnych sprężyn ułatwia czasami znalezienie zastępnika, niekonieczne wtedy trzeba szukać oryginału (przeważnie za granicą).
Odpowiedz
#84
Video 
pawełes napisał(a):
Pinball Wizard napisał(a):Mnie bardziej interesują płetwy. No, bo ja znad morza, wiecie.

Flipper to jest płetwa po angielsku. Wink

I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#85
pawełes napisał(a):
Jarnie napisał(a):
pawełes napisał(a):przydało by się zestawienie "wzorcowych" naciągów sprężyn w poszczególnych urządzeniach i ich elementach typu płetwy, zderzaki

W których zderzakach są sprężyny ?

Np. w tym nazywanym z angielska "bumper" (ta podnosząca gdy selenoid przestaje być zasilany).

Znajomość parametrów różnych sprężyn ułatwia czasami znalezienie zastępnika, niekonieczne wtedy trzeba szukać oryginału (przeważnie za granicą).

Naprawa grzyba to nie operacja na otwartym sercu...
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#86
Chciałem odświeżyć sobie wiedzę, ale z pięknego poradnika został tyko punkt nr 7. Czy admin może wykopać z archiwum wątek i go naprawić?
W poradnikach o matrixie i resetach brakuje znowu zdjęć. Nie wiem czy to wina zewnętrznego hosta, ale jeśli nie, to także warto to naprawić.
Odpowiedz
#87
Zewnętrzny host ma problem. Pracujemy.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#88
Post techniczny dla NEXa - może będzie kompletny traktat?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#89
Thumbs Up 
(03/04/2020, 16:19)Pinball Wizard napisał(a): Post techniczny dla NEXa - może będzie kompletny traktat?
Pierwszy etap za mną i prawie wszystko wróciło ale działam dalej  Idea
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#90
(06/04/2020, 23:24)DAL.CG napisał(a):
(03/04/2020, 16:19)Pinball Wizard napisał(a): Post techniczny dla NEXa - może będzie kompletny traktat?
Pierwszy etap za mną i prawie wszystko wróciło ale działam dalej  Idea

Wygląda na to, że wreszcie Traktat  jest kompletny.
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości