Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy EOS jest potrzebny?
#1
Czy Eos na plytkach WPC z Fliptronikiem jest potrzebny?
Mezik
Odpowiedz
#2
Jest. Niebawem opiszę to szczegółowo w temacie "traktat o fliperach"
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
mezik, Nie żartuj sobie . Sadzisz,ze ktoś to sobie wymyslił dla zabawy?
mizet102
Odpowiedz
#4
W sys 11 to wiem po co sa ale ktos jakis "specjalista" mi powiedzial ze w wpc z flipyronikiem jak eos jest zepsuty czyli go nie ma to wlasciwie nic sie zlego stac nie moze. Spodziewam sie ze gadal bzdurry ale pytam najwiekszych specjalistow w polsce ktorzy ROZUMIEJA jak to wszystko dziala Smile
Mezik
Odpowiedz
#5
mezik napisał(a):...ale pytam najwiekszych specjalistow w polsce ktorzy ROZUMIEJA jak to wszystko dziala Smile
Nie pretenduję do tego miana, ani nie uważam, że rozumiem jak to WSZYSTKO działa, ale obiecałem, że napiszę to, co mi wiadomo również w temacie EOS'ów. Cierpliwości, nie psuj mi wątka.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
jak to nei psuj mi watka Big Grin przeceiz pisze w zupelnie osobnym temacie.
Mezik
Odpowiedz
#7
mezik przeanalizuj schemat. Zresztą w WPC jest na teście test EOS.
mizet102
Odpowiedz
#8
a ja wiem ze jest. ale ktos mi kiedys tluamczyl ze fliptronik zaraz po odpaleniu wysokiego napiecia do strzalu cewki przelacza sie sam na niskie napiecie (a moze o data east mowil) i ze nawet jak nie ma EOS to on i tak przelaczy na niskie. a ze schematu wiele niewyczytam taki ze mnei lajkonik
Mezik
Odpowiedz
#9
Może pozostajmy przy tym co konstruktor wymyslil. Jakoś nie chcę ich poprawiać. Widzę, wnet zaczną styki EOS a frico sprzedawac.
mizet102
Odpowiedz
#10
mezik napisał(a):jak to nei psuj mi watka Big Grin przeceiz pisze w zupelnie osobnym temacie.
Ale ja piszę cały "traktat" na ten temat w odrębnym wątku, przeoczyłeś czy co?
mezik napisał(a):a ja wiem ze jest. ale ktos mi kiedys tluamczyl ze fliptronik zaraz po odpaleniu wysokiego napiecia do strzalu cewki przelacza sie sam na niskie napiecie (a moze o data east mowil) i ze nawet jak nie ma EOS to on i tak przelaczy na niskie. a ze schematu wiele niewyczytam taki ze mnei lajkonik
Lajkonik, to taki gatunek słonych paluszków, tak? :mrgreen:
Dobrze, skoro nie wiesz, co to cierpliwość... EOS'y w maszynach z fliptronic faktycznie nie doprowadzą do spalenia cewki jak w starszych systemach, ale odgrywają bardzo ważną rolę. Dają mianowicie CPU informację, czy fliper jest w pozycji górnej. Absolutną racją jest to, co mówił Ci ktoś, że we fliptronikach cewka dostaje strzał "mocy" odmierzony czasowo, czyli mimo, że EOS nie działa, high power przełącza się na holding power po ułamku sekundy. Ale to jedynie zapobiega spaleniu cewki przy awarii EOS'a. Jednak, gdy EOS nie daje rzetelnej informacji, CPU nie wyśle do cewki flipera ponownie high power jeśli kula walnie we fliper z siłą, która pokona siłę podtrzymania. Mało tego, przy specyficznym uszkodzeniu opto switch'a może dojść do uszkodzenia cewki przy uszkodzonym EOS'ie, gdyż CPU będzie waliło high power na cewkę z częstotliwością kilku kiloherców. Więcej poczytasz w temacie o fliperach przypiętym w tym dziale.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
Dzieki Smile sledze i bede dalej sledzil co piszesz e poradniku.
Mezik
Odpowiedz
#12
hmmmm. Niech tak pozostanie.
mizet102
Odpowiedz
#13
EOSy we fliptronicach jeszcze maja jedna wazna funkcje - moga byc odpowiedzialne za slabe lapki. Bo jesli "strzal" napiecia bedzie za krotki, to lapka zostanie odlaczona za wczesnie i nie bedzie dzialac z pelna moca. Mialem tak w demolce kiedys.
Odpowiedz
#14
O kurde, nie spodziewalem sie takiej odpowiedzi Wink Faktycznie ma to sens. A wątku raczej nikt nie przegapił, wątek roku przynajmniej Wink

A z ciekawości - jak są podniesione łapki, to flipper nie odpala poszukiwania bili. Info o podniesieniu lapek jest z EOSa czy z przyciskow? Smile
Odpowiedz
#15
Myśli, że trzymasz bilę na łapce, dlatego nie szuka... Skąd info nie mam pojecia...
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości