Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogłoszenia i informacje techniczne dotyczące serwisu
#16
6 lutego 2016

Opublikowany został nowy Regulamin Forum.
#17
Niebawem powstanie na forum nowa grupa o nazwie *NAPRAWIACZ*. Członkowie tej grupy będą wyróżnieni innym kolorem oraz opisem z nazwą grupy. Będzie to wyraźna informacja dla nowych użytkowników o tym kto po prostu zna się na maszynach i może pomóc w przypadku ewentualnych problemów z flipperem.

Ranga w grupie odpowiada ilości punktów "Pomógł" (1 ranga = 10 punktów Pomógł).

Moderatorem grupy zgodził się (z czego bardzo się cieszę) zostać Pinball Wizard - osoba która wniosła ogromny wkład w rozwój działu "Warsztat" - nie tylko pomagając w nagłych przypadkach ale także umieszczając na forum bardzo rozbudowane poradniki swojego autorstwa dotyczące naprawy flipperów.

Jeśli ktoś jeszcze dobrze zna temat naprawy flipperów (a kilka takich osób na forum jest) i chciałby dołączyć do grupy (i swoją wiedzą wspierać innych) prośba o info.

Zapraszam do dyskusji na ten temat - ewentualne zmiany, usprawnienia, pomysły - w dziale: http://forum.flippery.org...?t=306&start=45
#18
Zgodnie z powyższym postem została utworzona Grupa Naprawiacz .

Jeśli ktoś jeszcze dobrze zna temat naprawy flipperów (a kilka takich osób na forum jest) i chciałby dołączyć do grupy (i swoją wiedzą wspierać innych) prośba o info.

Zapraszam do dyskusji na ten temat - ewentualne zmiany, usprawnienia, pomysły - w dziale: http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.p...6&start=45
#19
Zachęcam do używania opcji "pomógł". Przypomnę, że autor tematu, w którym opisuje jakiś problem może w ten sposób wyrazić podziękowanie/podziękowania osobom, które odpowiedzialy w tym temacie a odpowiedź była pomocna w rozwiązaniu opisanego problemu.
#20
23.06.2016

Utworzyłem dziale TURNIEJE forum "European Pinball Championship 2016". Wszystkie tematy związane z ta największą i najważniejsza z dotychczasowych polskich imprez fliperowych przenoszę w to miejsce.

W dziale tym został utworzony wątek w którym językiem obowiązującym jest angielski. Zapewne wielkiego ruchu tam nie będzie ale z uwagi że forum jest komunikowane we wszystkich materiałach uznałem iż powinna istnieć jakaś wygodna opcja wypowiedzenia się na nim osób z zagranicy.

UWAGA: Forum posiada masę zabezpieczeń antybotowych dlatego rejestracja dla osób nie znających języka polskiego jest sporym wyzwaniem. Aby takich osób nie zniechęcać w dziale "European Pinball Championship 2016" można odpowiadać na posty jako "GOŚĆ".
#21
Posty z działu " Turnieje i imprezy flipperowe" utworzone w roku 2016 zostały zarchiwizowane w dziale "Sezon 2016".
#22
2017.09.07

Powstał nowy dział "Miejsca i Spotkania" do którego przeniosłem Lokalizator oraz Społeczność. Niebawem dodam do tego działu dwa kolejne (nowe) subfora
#23
2017.12.02

W kategorii Miejsca i Spotkania dodałem dwa nowe działy:
Krakow Pinball Museum - Interaktywne Muzeum Flipperów w Krakowie
Pinball Station - Interaktywne Muzeum Flipperowe w Warszawie

dedykowane dwóm największym ogólnodostępnym lokalizacjom w Polsce.

W każdym z tych działów są 3 fora
Newsroom
Maszyny i rekordy
Dyskusja ogólna
#24
2018.02.07

Dodany został Regulamin Działu Giełda.
Prośba do autorów aktualnych tematów o pilne dostosowanie ich do nowego Regulaminu.
#25
2019-01-02

Tematy z Działu Turnieje i imprezy flipperowe dotyczące roku 2018:

2018 Imprezy Krajowe,
2018 Imprezy Zagraniczne
PLF 2018
Turnieje - dyskusja ogólna

zostały zarchiwizowane
#26
W środę forum miało awarię. W czwartek wieczorem ruszyło ponownie ale niestety jak widać w miejsce polskich znaków pojawiły się krzaczki
Mam nadzieję, źe szybko uda się przywrócić forum do pełnej sprawności.

Niestety nie mam dostępu do serwera ani do skryptu, więc nic więcej nie mogę powiedzieć, gdy sam nic więcej nie wiem.

Jedyne co mogę sam zrobić to ręcznie poprawić nazwy działów oraz for (co systematycznie od wczoraj robię.
#27
2019-06-25

Rozpoczęły się prace mające na celu naprawę błędów związanych z kodowaniem, poprawą działania forum oraz dodaniem nowych funkcjonalności.
W związku z tym przez najbliższe 2-3 tygodnie serwis będzie co jakiś czas niedostępny. Przerwy będą trwały od kilku godzin do kilku dni.
Posty pisane w tym czasie mogą (choć nie muszą) znikną dlatego w przypadku ważnych informacji (na przykład dotyczących turniejów) proszę ich autorów o zapisywanie sobie ich kopii.

Postaramy się aby przerwy były jak najkrótsze a prace zostały zakończone jak najszybciej.
#28
2020-01-30
Zakończenie prac modernizacyjnych.

Po ostatniej awarii z trudem udało się uratować bazę forum. Po odzyskaniu zawartości rozpoczęliśmy prace nad modernizacją skryptów. Pierwsza wersja forum oparta była o stary nie rozwijany od dawna skrypt z przed 15 lat pbp by Przemo. Aby docelowo przejść na myBB należało najpierw wykonać konwersję na phpbb 2, następnie na phpbb3 a dopiero ostatecznie na myBB.
Aktualnie forum pracuje na najnowszej wersji skryptu myBB – czyli skrypcie, który jest platformą nadal rozwijaną, co zapewni nam w przyszłości stałe aktualizacje.

Dodanie nowych funkcjonalności

1.Zmiana stylu
Forum umożliwia wybór jednego z kilku zaimplementowanych stylów kolorystycznych . Zmiany dokonać można w menu rozwijalnym znajdującym się w prawym dolnym rogu strony. Stylem domyślnym jest styl Default.

2. Zmiana sposoby wyświetlania postów oraz inne opcje w Panelu użytkownika
Wchodząc w Panel użytkownika następnie klikając "Edytuj Opcje" (w menu po lewej stronie) można spersonalizować forum pod własne preferencje. Nowy skrypt daje naprawdę duże możliwości personalizacji.
Na przykład: w sekcji "Opcje wyświetlania wątków" zaznaczając "Wyświetlaj posty w trybie klasycznym" można uzyskać inny widok wyświetlania - nick, awatar i opis użytkownika będą nie nad postem ale obok niego (tak jak na starym forum).

3. Informacje o nowych postach
- Bumpery. W lewej kolumnie widoczne są kolorowe grzyby (czy jak ktoś woli bumpery) - żółty oznacza nowe posty, niebieski ich brak a czerwony forum zablokowane.
- Pokaż nowe posty, Pokaż dzisiejsze posty, Pokaż nieprzeczytane posty (liczba), Prywatne wiadomości (liczba).
Pod głównym górnym banerem pojawiają się informacje dotyczące nowych postów oraz nowych prywatnych wiadomości. Liczby w nawiasach informują o ilościach nowych postów.

4. ShoutBox
Dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników na dole strony dostępny jest ShoutBox.

5. Kalendarz
Kalendarz dostępny jest nad polem szukaj. W zasadzie są to dwa kalendarze: publiczny oraz prywatny. Treści dodawane do kalendarza publicznego będą widoczne dla wszystkich użytkowników forum dlatego wymagać one będą zatwierdzenia przez moderatora oraz wpisania w ujednolicony szablon. Do kalendarza prywatnego można dodawać dowolne treści.

Treść dodana do kalendarza publicznego powinna zawierać:
- nazwa wydarzenia
- rodzaj wydarzenia (np. Turniej, Spotkanie Ligowe,)
- lokalizacja wydarzenia
- data i godzina wydarzenia
- krótki opis wydarzenia.

6. Reputacja oraz oceny wątków
W postach możliwe jest dodawanie punktów reputacji (czyli coś w rodzaju podziękowań/punktów pomógł) a na początku wątków ocen całego tematu (w postaci gwiazdek).

Przebudowa drzewa katalogów

Więcej szczegółów: http://forum.flippery.org.pl/showthread.php?tid=2727
#29
2020-06-07

Dodane pole High Score ID (w Profilu Użytkownika).
W celu uzupełnienia tego pola należy wejść w Panel użytkownika, następnie z drzewa po lewej stronie w sekcji Twój profil wybrać Edytuj profil. Po wykonaniu tych czynności po prawej stronie będzie widocznych kilka sekcji, które można uzupełnić. Pole High Score ID znajduje się w sekcji Dodatkowe informacje. Po uzupełnieniu pola, będzie ono widoczne w profilu użytkownika (w każdym poście). Pole można zmieniać wielokrotnie.
#30
2021-01-13

Tematy z Działu Turnieje i imprezy flipperowe dotyczące roku 2020:

Imprezy Krajowe 2020,
Imprezy Zagraniczne 2020
Turnieje - dyskusja ogólna 2020

zostały zarchiwizowane


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości