Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa własnego Custom Flipper DIY by dioda2000
#61
Dodałem zaktualizowany filmik testu switchy bez coils ponieważ czekam jeszcze na trafo,miłego oglądania.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#62
Powoli maszynka zaczyna tętnić życiem,jest pięknie a będzie jeszcze piękniej.Już teraz składam moje gratulacje no i czekamy na więcej ;-)
Pinball EM
Odpowiedz
#63
Dźwięki takie "Gorgarowskie" jakby... I Flasha też mi przypominają. Nie Flasha Gordona.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#64
Pinball Wizard napisał(a):Dźwięki takie "Gorgarowskie" jakby... I Flasha też mi przypominają. Nie Flasha Gordona.

Dźwięki są z FIREPOWER, może później wgram jakieś inne ale to już kosmetyka :-D
Odpowiedz
#65
Więc transformator doszedł 5610-13953-00 i mam mały problem z podłączeniem otóż znalazłem na stronie http://iobium.com/wpc_transformers.htm opis wyprowadzeń i gdzie na jakich przewodach znajdują się wyjścia zasilania natomiast mam problem ze znalezieniem wejścia zasilania 230VAC z tego co się zorientowałem jest to kostka 9 pin tylko pod które się podłączyć i które zmostkować ?
Odpowiedz
#66
Zaglądnij w schematy tych fliperów. Tam występuje ten transformator. Nie pamiętam na pamięc kolorów wyprowadzeń.

BALLY
CORVETTE, DR WHO, SHADOW, WORLD CUP SOCCER 1994,
WILLIAMS
DEMOLITION MAN, DIRTY HARRY, FLINTSTONES, ROAD SHOW,

https://pinside.com/pinball/forum/topic/...figuration
mizet102
Odpowiedz
#67
mizet102 napisał(a):Zaglądnij w schematy tych fliperów. Tam występuje ten transformator. Nie pamiętam na pamięc kolorów wyprowadzeń.

BALLY
CORVETTE, DR WHO, SHADOW, WORLD CUP SOCCER 1994,
WILLIAMS
DEMOLITION MAN, DIRTY HARRY, FLINTSTONES, ROAD SHOW,

https://pinside.com/pinball/forum/topic/...figuration

wg schematu na 230V to wychodzi na to że trzeba podłączyć do pinów 1 i 7 napięcie a zewrzeć 3 z 9, a jeżeli na 220V to podłączyć się do 1 i 4, czy dobrze rozumiem ?
Odpowiedz
#68
Jest dokładnie tak jak napisałeś.
Odpowiedz
#69
Ok dzięki wolałem się upewnić aby dymu nie było.
Odpowiedz
#70
Transformator podłączony i sprawdzony, działa bez zarzutu, teraz zajmę się prostownikami i stabilizacją myślę że nie długo maszyna ruszy :mrgreen:
Odpowiedz
#71
Dajesz!
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#72
No i maszynka ruszyła jest OK :mrgreen: wprowadzę jeszcze drobne poprawki w oprogramowaniu odnośnie czasu reakcji cewek i wkrótce zamieszczę filmik, pograłem i jest super.
Odpowiedz
#73
Noooo,szacun! Idziesz z projektem jak ból w kościach ;-) .Mam nadzieje że pogram w Pile na tej maszynce.
Pinball EM
Odpowiedz
#74
Więc tak po dłuższych testach i grania czasami podczas załączania cewek pojawiają się przypadkowe załączenia wejść mikrokontrolera czyli zakłócenia (przypadkowe naliczanie punktów itp.) tego się spodziewałem ponieważ cały układ sterowania posiada wspólną masę GND a cewki powodują indukcję i pewnie jakieś szpilki na masie się pojawiają, oczywiście diody są podłączone zaporowo do cewek, więc pytanie czy zastosować jakieś gasiki ? proszę o porady.
Dziękuję
Odpowiedz
#75
Przede wszystkim rozdzielić masy. Wybrać miejsce do wspólnego ich połączenia, najlepiej gdzieś blisko transformatora (zasilacza) i od tego punktu pociągnąć jedną masę dla elektroniki i drugą dla cewek żarówek itp.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości