Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[I] Ceny na europejskim serwisie aukcyjnym
#16
Karolina napisał(a):No ja bym się troszkę bała opłacić przedmiot, a potem zdalnie opłacic i zaufać "polskim przewoźnikom" siedzącym tam tygodniami, i zbierającymi sobie paczki i przesyłki...

Stalin mawiał:"ufaj ale kontroluj". A tam to kontroli już nie ma żadnej..

nie no to nie wchodzi w grę Smile tyle ze transport z DE kosztuje ok 100-120 EUR za taką wage i gabaryty - a nie 500 EUR Smile

kontaktu zero - ani z "expertami" ani sprzedającymi. no nie wiem :/
Odpowiedz
#17
thugnigga napisał(a):
Karolina napisał(a):No ja bym się troszkę bała opłacić przedmiot, a potem zdalnie opłacic i zaufać "polskim przewoźnikom" siedzącym tam tygodniami, i zbierającymi sobie paczki i przesyłki...

Stalin mawiał:"ufaj ale kontroluj". A tam to kontroli już nie ma żadnej..

nie no to nie wchodzi w grę Smile tyle ze transport z DE kosztuje ok 100-120 EUR za taką wage i gabaryty - a nie 500 EUR Smile

kontaktu zero - ani z "expertami" ani sprzedającymi. no nie wiem :/



Jeżeli na catawiki nie masz w górnym lewym roku opcji wysyłki na terenie UE. To daj sobie lepiej spokój. Chyba że pojedziesz po odbiór osobiście.
Czasami widziałam że sprzedający jest z DE, Czech Lub Słowacji. Wtedy moim zdaniem odbiór osobisty ma sens.
Ale uprzedzam że jak obserwowałam flipery w ładnym stanie, to aukcje które tam sie kończą, są w większości objęte klauzulami "sprzedający ustawił wyższą cenę minimalną aniżeli została osiągnięta"
Im człowiek ma mniej zasad,tym łatwiej je porzuca"(A.Majewski)

Jedni mają poglądy,inni interesy(K.Kampa)

"Kto hoduje kilka róż,kocha piękno;kto hoduje tysiące–kocha forsę"(W.Grzeszczyk)

----MAYBE YEARS: 85-95 WILL RETURN SOON,,,?!----
Odpowiedz
#18
Karolina napisał(a):Jeżeli na catawiki nie masz w górnym lewym roku opcji wysyłki na terenie UE. To daj sobie lepiej spokój. Chyba że pojedziesz po odbiór osobiście.
Czasami widziałam że sprzedający jest z DE, Czech Lub Słowacji. Wtedy moim zdaniem odbiór osobisty ma sens.
Ale uprzedzam że jak obserwowałam flipery w ładnym stanie, to aukcje które tam sie kończą, są w większości objęte klauzulami "sprzedający ustawił wyższą cenę minimalną aniżeli została osiągnięta"

jest opcja tyle ze za 500 EUR Smile
a to za 250 mam dostawę z Włoch Smile

dlatego chcialbym sie dopytac czy można wysłac swojego przewoznika i obejrzec jakies dokładniejsze zdjęcia bo to faktycznie kupowanie kota w worku :/

hm taki tam (co prawda z 2017 roku) artykuł:
https://josbertlonnee2.wordpress.com/201...i-swindle/
pewnie ma sie to nijak do teraźniejszosci, ale przeczytac mozna Smile
Odpowiedz
#19
thugnigga napisał(a):
Karolina napisał(a):Jeżeli na catawiki nie masz w górnym lewym roku opcji wysyłki na terenie UE. To daj sobie lepiej spokój. Chyba że pojedziesz po odbiór osobiście.
Czasami widziałam że sprzedający jest z DE, Czech Lub Słowacji. Wtedy moim zdaniem odbiór osobisty ma sens.
Ale uprzedzam że jak obserwowałam flipery w ładnym stanie, to aukcje które tam sie kończą, są w większości objęte klauzulami "sprzedający ustawił wyższą cenę minimalną aniżeli została osiągnięta"

jest opcja tyle ze za 500 EUR Smile
a to za 250 mam dostawę z Włoch Smile

dlatego chcialbym sie dopytac czy można wysłac swojego przewoznika i obejrzec jakies dokładniejsze zdjęcia bo to faktycznie kupowanie kota w worku :/

hm taki tam (co prawda z 2017 roku) artykuł:
https://josbertlonnee2.wordpress.com/201...i-swindle/
pewnie ma sie to nijak do teraźniejszosci, ale przeczytac mozna Smile



Tak zalecam przy kupowaniu na catawiki po własnych doświadczeniach szczególną ostrożność. Mimo że kupowałam tylko tańsze przedmioty jak zestaw gier wraz z ps1 1002. Czy zestaw game cube.
Serwis zgarnia 9% od kupującego, po czym nie wiele juz można zdziałać.
Jedynie w przypadku opcji z wysyłką. Przysługuje zażalenie w przypadku nie otrzymania towaru, do iluś tam tygodni. Z tym że też są tam widełki czasowe na poinformowanie serwisu o problemie.
Całość nie posiada obsługi języka Polskiego. Wszystko trzeba tłumaczyć przez translator na język angielki. Podobnie jak na alieexpres.
Sprzedający nieraz wcale nie odpowiadają. I wtedy powstaje problem.
Przy opłacie z góry o odbiorze przez podesłanego kuriera ,mogą być szopki w przypadku na trafienie jakiegoś np. Włoskiego mafioza, że odpisze że już wydał osobiście towar. I trudno będzie cokolwiek potem udowodnić.

Ale czasami bywa opcja wysyłki. Tylko tak jak pisałeś, koszta są horrendalnie przesadzone.
Ale stany tych maszyn są na prawdę "piękne"
Im człowiek ma mniej zasad,tym łatwiej je porzuca"(A.Majewski)

Jedni mają poglądy,inni interesy(K.Kampa)

"Kto hoduje kilka róż,kocha piękno;kto hoduje tysiące–kocha forsę"(W.Grzeszczyk)

----MAYBE YEARS: 85-95 WILL RETURN SOON,,,?!----
Odpowiedz
#20
thugnigga napisał(a):
DAL.CG napisał(a):... a ceny i sprzedający ... 8-) chyba wszędzie można znaleźć ciekawe przypadki, nie trzeba szukać za granicą :roll:

co masz na myśli ?Smile

...niech każdy sobie sam to rozwinie, bazując na swoich doświadczenaich Smile
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości