Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupno przez Internet...
#1
Cześć, mam pytanie do tych z Was którzy kiedykolwiek kupili maszynę "zdalnie" tj. do transakcji doszło bez oglądania maszyny, zapłata poszła przelewem... a towar przyjechał firmą kurierską z zagranicy...
Czy ktoś z Was rzeczywiście tego próbował i jak zminimalizować ryzyko?
Czy poproszenie sprzedającego o utworzenie aukcji na e-bay podnosi bezpieczeństwo transakcji?
Odpowiedz
#2
Tak. eBay i opcja zapłaty PayPal daje ci 100% ochrony i gwarancji zwrotu pieniędzy do 14dni po odebraniu przesyłki. Jak coś nie halo ,zgłaszasz problem w sporze PayPal. Musisz tylko utworzyć u nich konto. Prawie zawsze staną w uzasadnionym przypadku po stronie kupującego. Ale kupowanie bez PayPal z zagranicy drogich rzeczy to proszenie się o kłopoty na własne ryzyko
Odpowiedz
#3
Dziękuję za Twoją opinię z którą zgadzam się w 100%. Kiedyś nawet zaproponowałem sprzedawcy aby wystawił dla mnie aukcję w ebay.it. Ale biorąc pod uwagę że mocno negocjowałem cenę flippera oraz fakt że on musiałby zapłacić dla ebay 10% prowizji - nie był zainteresowany doprowadzeniem transakcji do końca.

Zauważyłem że sprzedawcy zza granicy preferują transfer kwoty na ich konto bankowe a potem wysyłają maszynę. Biorąc pod uwagę co niektórzy robią na OLX takie rozwiązanie wydaje mi się bardzo ryzykowne.
Odpowiedz
#4
Bardzo, bardzo ryzykowne! Tym bardziej w erze handlarzy z Nigerii przejmujących cudze konta. Ja kiedyś kupiłem na Olx i wpłaciłem na konto. Niby wszystko było wiarygodne. A straciłem 1100pln. Z zagranicy ryzyko wzrasta. Bo sprzedawca gdy okaże się nieuczciwy to jest szach-mat. Nie wiem właśnie jak sobie radzą handlujący na pinballowners czy pinside ? Przecież tam pewnie oszuści też grasują?
Odpowiedz
#5
Widzę że konto na pinballowners już jest. Więc poobserwuj jak to funkcjonuje. Zawsze ktoś z Polski mógł już wcześniej coś od kogoś z zagaranicy kupować i wystawi referencję czy sprzedawca był uczciwy.

Widzę że sprzęt i operator też już funkcjonuje w domu. Więc przyszłość fliperowa mieni się raczej optymistycznie:-) Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości