Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flipperowe hity które... nie powstały
#16
(18/07/2020, 20:11)NEX napisał(a):
(18/07/2020, 20:01)namore napisał(a): MORTAL KOMBAT - gra była wydawana od 1992 roku m.in. na PC i Amigę. Były gry na automaty typu Arcade w salonach gier. Film był w 1995 roku. Nie wiem czemu na ogromnej fali popularności tytułu nie powstała maszyna do pinballa...
Najwidoczniej Mortal Kombat przegral walke o flippera z inna rownie popularnq w tamtych czasach bijatyka - Street Fighterem Wink

To dlaczego BALLY / WILLIAMS nie odpowiedziało na produkt GOTTLIEB ? Smile 
Tak mi się skojarzyło z analogii filmowych że odpowiedzią na film Rambo był Commando. Za co podobno S. Stallone nienawidzi Arniego do dziś Wink Taka dygresja, tak kiedyś czytałem. 
A tak w ogóle to na amerykańskim forum piszą, że w Polsce ktoś ma flippera RAMBO... Nawet link do zdjęcia podany... Może to ktoś z forum? Wink 
https://pinside.com/pinball/forum/topic/...s-it-exist 

[Obrazek: 6dbaca692390f757gen.jpg]
Odpowiedz
#17
(17/07/2020, 21:45)namore napisał(a): PULP FICTION - kolejny murowany hit. W necie jest jakiś virtualny pinball. Film wszedł do kin w '94 i trochę się dziwię że nikt nie zrobił maszyny...

Nawiązując do mojej propozycji flipperowego hitu który nie powstał: nie wiem czy będzie to hit, ale flipper "Pulp Fiction" istnieje i został wyprodukowany przez Chicago Gaming Company.
Na ten moment maszyna nie jest uwzględniona w rankingu top 100 portalu PINSIDE, a to z powodu zbyt małej jeszcze ilości ocen (jest 5, wymagane 50). 

Na stronie producenta (https://www.chicago-gaming.com/coinop/pulp-fiction) dowiadujemy się, że... sam Tarantino zasugerował, że maszyna powinna powstać. Nie wiem czy to marketingowy zabieg, ale brzmi dobrze Smile

Wg producenta:

"Pulp Fiction to inspirowany stylem retro, w pełni funkcjonalny nowoczesny flipper. Sama maszyna i koncepcja gry została opracowana na prośbę samego Quentina Tarantino, który chciał mieć w swoim domu automat do pinballa w stylu Pulp Fiction z lat 80-tych. Stałe zaangażowanie Tarantino w projekt wpłynęło na ostateczny kształt gry. Tarantino rzadko udziela licencji na swoją własność intelektualną, więc wyprodukowanie gry oddającej hołd temu arcydziełu jest wyjątkowym przywilejem.

Legendarny projektant pinballi Mark Ritchie po mistrzowsku zaprojektował playfield, który na pierwszy rzut oka wydaje się porównywalny z grami z tamtej epoki, ale poza początkowym złudzeniem zawiera więcej mechanizmów i większą głębię niż większość gier produkowanych obecnie. David Thiel mocno wciąga gracza w ten świat, wykorzystując ponad 250 kultowych kwestii legendarnej obsady Pulp Fiction, pięć licencjonowanych piosenek z oryginalnej ścieżki dźwiękowej filmu oraz szereg oryginalnych kompozycji. Josh Sharpe opracował przystępny zestaw reguł, który jest zarówno intuicyjny, jak i wystarczająco głęboki, aby zaangażować nawet najbardziej doświadczonego gracza. Strona artystyczna maszyny, inspirowana stylem vintage i opracowana przez Scotta Pikulskiego jest zarówno oszałamiająca, jak i doskonale spójna.

Gra została opracowana we współpracy pomiędzy Play Mechanix i Chicago Gaming Company. Zawiera oryginalne, sprawdzone mechanizmy pinballowe Williams i wysoce niezawodną elektronikę Chicago Gaming Company, co daje nam pewność, że zapewniamy najdłuższe gwarancje w branży (do ośmiu razy dłuższe niż większość producentów)."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości