Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam, potrzebuję porady.
#1
Witajcie, jestem tutaj nowy. Jeśli piszę w złym miejscu proszę admina o przeniesienie.  
Od jakiegoś czasu marzę o zaczęciu przygody z pinballem, ponieważ "jak wczoraj" pamiętam jak grałem na stołach będąc dzieckiem, które kiedyś stały w wielu miejscach. Sprawiało mi to ogromna radość.  Z wykształcenia jestem elektrykiem, więc myślę, że z podstawowymi naprawami dam sobie radę Big Grin .  Proszę podpowiedzcie mi jaki stół kupić na początek? Bo wydać parę jak nie paręnaście koła na coś po czym mogę się zrazić to nie sztuka. Jest jakiś flipper polecany początkującym?  Huh Dobrze mi się wydaje, że im starszy stół tym ta elektronika jest prostsza i łatwiej będzie mi to wszytko ogarnąć?
Odpowiedz
#2
Witaj na forum Smile

Na takie pytanie jest zawsze identyczna odpowiedź - sam musisz zdecydować.
Maszyna, która podoba się jednemu może innemu kompletnie nie przypaść do gustu. Niedawno padło podobne pytanie i podałem przykład, który znów przypomnę: bardzo lubię Star Treka TNG i Getawaya a nie przepadam za The Flintstones i Hurrcane a taki RAV ma dokładnie odwrotnie Smile
Przejdź się do jakiejś dużej gralni (Pinball Station w Warszawie lub Krakow Pinball Museum) i przetestuj z kilkadziesiąt maszyn. Wybierz kilka i zacznij szukać.
Odpowiedz
#3
(23/06/2020, 23:25)gagarin578 napisał(a): Witajcie, jestem tutaj nowy. Jeśli piszę w złym miejscu proszę admina o przeniesienie.  
Od jakiegoś czasu marzę o zaczęciu przygody z pinballem, ponieważ "jak wczoraj" pamiętam jak grałem na stołach będąc dzieckiem, które kiedyś stały w wielu miejscach. Sprawiało mi to ogromna radość.  Z wykształcenia jestem elektrykiem, więc myślę, że z podstawowymi naprawami dam sobie radę Big Grin .  Proszę podpowiedzcie mi jaki stół kupić na początek? Bo wydać parę jak nie paręnaście koła na coś po czym mogę się zrazić to nie sztuka. Jest jakiś flipper polecany początkującym?  Huh Dobrze mi się wydaje, że im starszy stół tym ta elektronika jest prostsza i łatwiej będzie mi to wszytko ogarnąć?

Witaj, skąd jesteś ?
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#4
(23/06/2020, 23:25)gagarin578 napisał(a): Witajcie, jestem tutaj nowy. Jeśli piszę w złym miejscu proszę admina o przeniesienie.  
Od jakiegoś czasu marzę o zaczęciu przygody z pinballem, ponieważ "jak wczoraj" pamiętam jak grałem na stołach będąc dzieckiem, które kiedyś stały w wielu miejscach. Sprawiało mi to ogromna radość.  Z wykształcenia jestem elektrykiem, więc myślę, że z podstawowymi naprawami dam sobie radę Big Grin .  Proszę podpowiedzcie mi jaki stół kupić na początek? Bo wydać parę jak nie paręnaście koła na coś po czym mogę się zrazić to nie sztuka. Jest jakiś flipper polecany początkującym?  Huh Dobrze mi się wydaje, że im starszy stół tym ta elektronika jest prostsza i łatwiej będzie mi to wszytko ogarnąć?

Cześć!
Kiedyś czytałem opinię, że początkujący powinni unikać maszyn z ery elektro-mechanicznej i skupić się na Solid State.
Co do wyboru konkretnej maszyny, równie dobrze mógłbyś na forum motoryzacyjnym zapytać jaki samochód powinieneś kupić nie podając przy tym żadnych swoich preferencji.
Jeśli uwielbiasz Terminatora Camerona to kup Terminator 2 z Williamsa, jeśli lubisz piłkę nożną to World Cup Soccer z Bally, Horror? Dracula itd.
Przestudiuj ranking flipperów (np. pinside), wybierz się do muzeum tak jak napisał NEX i wtedy zdecyduj.
Tylko uważaj, to uzależnia.
Na koniec najważniejsze: kup maszynę w dobrym technicznie stanie, ew. poproś kogoś doświadczonego o pomoc i sprawdzeniu maszyny zanim kupisz. W tym aspekcie wybór konkretnego tytułu to drugorzędna sprawa (mi się podobają wszystkie tytuły) - radość z gry czerpiesz tylko wtedy gdy maszyna jest w 100% sprawna. Jeśli jest inaczej to zrazisz się do każdego, nawet najlepszego tytułu.
Odpowiedz
#5
Dzięki, za szybką odpowiedź koledzy. Jestem ze  Szczecina więc z tego co się zorientowałem, to bliżej mi do Berlina (2h pociągiem) niż do Warszawy lub Krakowa,  lecz tam też kiedyś się   wybiorę Heart na początek pojadę do Berlina (jeśli  ktoś tam był to dajcie znać) i grając na wszystkich maszynach zacznę szukać swoich ulubionych maszyn. Jeśli już coś sobie znajdę oczywiście poradzę się Was tutaj. Tak jak piszecie,  wolę trochę poczekać i kupić egzemplarz po przeglądzie elektryki z ledami i gumkami. Wtedy odrazu będę czerpał frajdę z gry, a nie zarywał wieczory w celu zlokalizowania usterki. Grzebanie w elektryce to też dla mnie forma relaksu, ale to może niekoniecznie na początku przygody z flipperami.
Odpowiedz
#6
W Berlinie jest super miejscówka https://flipperhalle-berlin.de/
Odpowiedz
#7
(27/06/2020, 11:55)thomy napisał(a): W Berlinie jest super miejscówka https://flipperhalle-berlin.de/
Tak, za parę dni tam się  wybieram. Nie wiesz może, czy dogadam się po angielsku z obsługą?
Odpowiedz
#8
(28/06/2020, 23:54)gagarin578 napisał(a):
(27/06/2020, 11:55)thomy napisał(a): W Berlinie jest super miejscówka https://flipperhalle-berlin.de/
Tak, za parę dni tam się  wybieram. Nie wiesz może, czy dogadam się po angielsku z obsługą?
Bez problemu
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości