Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy flippery uzależniają i czy jest w tym coś złego?
#1
Big Grin 
Pod koniec poprzedniego wątku który założyłem w tym dziale padła teza, że kupowanie kolejnych maszyn może być uzależniające. 

Na pinside jest nawet kilka tematów temu poświęconych, a w jednym z nich użytkownik winteriscoming opisuje swoje doświadczenia: 

Przeszedłem od zera do 6 flipperów w około 7 miesięcy. Czy ja mam jakieś uzależnienie, czy te maszyny same się mnożą?

W dalszej części tekstu opisuje swoje dzieciństwo i fakt że wtedy te maszyny w ogóle go nie interesowały, czego dziś bardzo żałuje. Wtedy bardziej pociągały go urządzenia za grę dające bilety które potem można było wymienić na różne bezwartościowe pierdoły. 
Na szczęście po jakimś czasie odkrył te maszyny na nowo i stały się one jego pasją. Podkreśla, że maszyny kupował w czasie, gdy były one jeszcze dość tanie, a że lubi je naprawiać to wybierał najtańsze egzemplarze wymagające późniejszej pracy przy nich. Na koniec swojego postu pyta jeszcze raz:

Więc, czy mam uzależnienie? Nie rozbiłem jeszcze banku. Cała moja kolekcja została kupiona za mniej niż cena, którą widziałem na niektórych ofertach.

Użytkownik o-din odpowiada:

Nie, dopiero nadrabiasz zaległości! Gdy zabraknie ci pieniędzy i miejsca, nabierzesz łagodniejszego tempa.

Źródło: https://pinside.com/pinball/forum/topic/...-addiction

W mojej prywatnej opinii są znacznie gorsze uzależnienia. Oczywiście jednak, jak to w życiu, trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czy flippery uzależniają i czy jest w tym coś złego? - przez namore - 24/02/2021, 22:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości