Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy flippery uzależniają i czy jest w tym coś złego?
#9
Długi ale ciekawy wpis KingBW :

Dreszczyk emocji związany z polowaniem na nowego flippera, okres "miesiąca miodowego " z maszyną, dodawanie nowych modów, aby uczynić ją fajniejszą a potem obserwowanie jak ktoś gra. Elementy, które można dodać do gry, akcesoria do kupienia, a potem to samo z następną maszyną... to mnie już wciągnęło. 
Za każdym razem po zakupie maszyny jak dreszczyk emocji zanika to lubię oglądać innych ludzi (rodzina i przyjaciele) podczas znakomitej zabawy oraz frustracji gdy kiedy indziej gra nie idzie. Zawsze ich pytam, który z flipperów jest ich ulubionym i dlaczego. Ich ulubioną jest zazwyczaj ta z najbardziej zabawnymi modami, co podsyca moją pasję coraz bardziej, aby zrobić więcej modyfikacji bo to jest to co inni lubią.
[...]
Moja żona jest uzależniona od pinballi, więc pozwala mi na to... może nie jest to dobra rzecz, ale pozyskiwanie kolejnych maszyn i doskonalenie ich sprawia, że jest szczęśliwa, i to podsyca moje uzależnienie. Jestem blisko mojego maksimum z 5 maszynek... no może jeszcze tylko jedna więcej...  Big Grin

Kolejny użytkownik ForceFlow potwierdza, że flippery to w zasadzie trzy rodzaje hobby: granie, naprawianie i kolekcjonowanie:

Mój czas poświęcony pinballowemu hobby rozkłada się prawdopodobnie tak:

30% Rozkminianie i studiowanie dokumentacji technicznej maszyn
20% Polowanie na maszynki i części do nich
40% Naprawy, rozwiązywanie problemów, renowacja i inne sprawy poboczne
10% Czas rzeczywistej gry
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy flippery uzależniają i czy jest w tym coś złego? - przez namore - 05/03/2021, 19:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości