Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking: na czym byś pogral ?
#1
Hello. Wątek niby podobny ale jakże różny. Nie kupić a na czym chciałbym  pograć.
Załóżmy, że chcę otworzyć gralnie na północy.
Zakładamy, że punkt pierwszy jest spełniony, że wszystkie automaty są sprawne i w nienagannym stanie do grania.
Punkt drugi:
Potrzebuję listę top maszyn którą chcielibyście mieć na turnieju lub najzwyczajniej maszyny które by Was przyciągnęły do pubu.
Proszę wpisujcie propozycje według której mój inwestor będzie się kierował przy zakupie maszyn.
Wiem, jest ranking ogólnoświatowy ale chcielibyśmy znać upodobania rodzimego podwórka.
Z góry dziękuje.
P.S.
Albo z drugiej strony: jakich maszyn nie cierpicie żeby ich nie ściągać?
Odpowiedz
#2
Pierwsza maszyna, którą grałem w moim rodzinnym mieście czyli Białymstoku w wieku chyba 10 lat to Jurassic Park firmy Data East z 1993. Nigdy później nigdzie jej nie widziałem i z ogromną przyjemnością chciałbym ją móc zobaczyć Smile Pamiętam jeszcze Judge Dredd - Bally też chyba 1993 rok, a może późniejszy. Z tego co pamiętam był mega trudny, a ta muzyka... Ech sentymenty Smile jak się pojawią lub jedna z tych dwóch, uderzam na północ jak w dym Smile

A z drugiej strony: Ciężko powiedzieć jakiej maszyny nie cierpię. Lubię jednak oldschool więc za Sternami czy JJP to niezbyt przepadam Smile
Odpowiedz
#3
Jeżeli to ma być w PUB-ie i na wrzuty to moim zdaniem najlepiej jakieś znane tytuły ze świata filmowego. T2, LW3, Dracula, Dirty Harry, Indiana Jones, Adams Family, Twilight Zone, Star Wars od Sterna albo starszy, gwiezdne wojny mają wielu fanów  Wink  Albo flippery szybkie/ samochodówki Getaway czy Corvette lub NO FEAR. Tales Of The Arabian Nights, Theatre Of Magic, czy Fun House też powinny mieć wzięcie. Zależy jaka klientela, ale jak głośne znane tytuły to myślę że każdy się skusi. Ja na pewno nie chciałbym na wrzuty flippera Bride Of Pinbott czy HOOK albo jakichś starszych flipperów z lat 60-70. Chyba że byłby to Mata Hari  Big Grin w niego mógłbym wrzucać, jego dźwięki działają na mnie uspokajająco  Tongue
Myślę że ludzie też woleliby coś z lat 90-ych. Klienci którzy nie znali flipperów wcześniej, to myślę że STERN-y ale to i tak kwestia indywidualna, ciężko wczuć się w gusta każdego, wszystkim i tak się nie dogodzi. Ja osobiście chętnie bym pograł na Cactus Canyon, świetna maszyna, grałem na nim tylko raz w Krakowie.
Odpowiedz
#4
STTNG,Getaway,Demolka,ACDC
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#5
Marek, musisz liczyć się z tym, że prawie każdy wypowiadający się tu przedstawi inna listę, często będą to maszyny, do których ludzie mają po prostu jakiś sentyment (ze względu na dawne czasy).

Odpowiadając na pytanie - moje ulubione flippery to Star Trek TNG (zdecydowanie najlepszy flipper jaki kiedykolwiek powstał), F14 Tomcat, Demolition Man, Getaway i Dracula.
Jeśli chodzi o najnowsze flippery to obecność Black Knight Sword of Rage i The Mandalorian też byłaby dla mnie bardzo mocnym argumentem aby odwiedzić tę nowa gralnie Smile
Z tych starszych maszyn (przełom lat 70 i 80) wymieniłbym Galaxy, Gorgar, Black Knight, Jungle Lord i Paragon (ale to raczej już są maszyny typowo muzealne)

Myślę, że dobrym pomysłem jest to co napisał Cino czyli flippery oparte na filmach i serialach. Terminator, Star Wars, Indiana Jones, Addams Family czy Ghostbusters zawsze będą przyciągały uwagę osób 40+. Jeśli chcesz wzbudzić zainteresowanie młodszej części widowni to trzeba wykosztować się na Sterny - Game of Thrones, Avengers, Guardians of the Galaxy, Deadpool czy najnowszy The Mandalorian na pewno są dziś filmami / serialami mocno rozpoznawalnymi.
Odpowiedz
#6
Cześć, tak jak pisali moi poprzednicy każdy przedstawi własną, inną listę maszyn które mogłyby się znaleźć w nowej miejscówce.

Ja już tak mam że zawsze sugeruję się wszelkimi rankingami, więc gdy zacząłem się interesować flipperami to odwiedzałem miejsca gdzie mogłem pograć w jak najwięcej maszyn z pierwszej dziesiątki rankingu IPDB. 

W 2019 na ostatnim turnieju który się odbył u Marcina nad morzem było 9/10 maszyn z rankingu który wtedy obowiązywał. Z prozaicznego powodu zabrakło TOM, akurat nie zdążyli go przygotować na turniej.
W sporo maszyn z dziesiątki z rankingu zagrałem w Budapeszcie i Krakowie. Warszawa ma trochę do nadrobienia.

Ale do rzeczy, obecnie pierwsza dziesiątka wygląda jak niżej a zdobycie dziś takich maszyn to nie lada wyzwanie. Ale skoro pytasz o naszą opinię to proszę, w idealnej miejscówce oczekiwał bym takich maszyn: Smile

TZ
STTNG
TOM
MM
SS
IJTPA
TAF
MB
WW
TOTAN

źródło:
https://www.ipdb.org/lists.cgi?anonymous...ist=top300
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości