Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Getaway i Power Driver Board Rottendog
#1
Cześć!

męczę się jak w temacie - Getaway i płyta Rottendog, flipper ma cewki 23-800 na kickback i knocker - i generalnie wywalają bezpiecznik F105 przy zadziałaniu oraz leci też tranzystor, po zmianie na słabsze cewki (dałem 26-1200 bo miałem pod ręką) wszystko działa ok
sprawdziłem na innych cewkach 23-800, podmieniałem przewody, sprawdziłem połączenia itp - brak już sił... - macie może jakiś pomysł czy po prostu konstrukcja płyty Rottendog jest tak spier.... że to nie działa i nie będzie?
Odpowiedz
#2
O której płycie mowa? O PDB?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
a tak, nie napisałem, o PDB

jeśli chodzi o knockera to jest tak - daję nowy tranzystor, po włączeniu jest ok - daję test - raz zadziała i leci tranzystor, na samym początku było tak, że leciał bezpiecznik od razu przy włączeniu flippera
przy kickbacku jest tak - daję test - zadziała kilka razy po czym leci bezpiecznik i tranzystor
podmieniłem przewód od złącza J130 do cewki, nie podmieniałem przewodu zasilającego od J107 gdyż cała reszta cewek działa poprawnie (sprawdziłem jednak wizualnie)
i nic to nie daje - czy problem może leżeć w konstrukcji płyty i przy tych mocnych cewkach coś się wysypuje?

płyta PDB od początku nie działała poprawnie
Odpowiedz
#4
Jeśli jesteś pewien, że cewka  oraz dioda jeszcze  jest OK to przyczyna jest prosta. Znam ten temat.
Powodem kłopotów jest "marketowa" jakość tranzystora TIP102. Wstaw tranzystor z oświetlenia (jest ich tam 8) i powinno być OK. Natomiast  do oświetlenia nie jest wymagany tranzystor wyższej jakości.
Jak zwykle co tanie to drogie.
mizet102
Odpowiedz
#5
tylko że to płyta Rottendog i tranzystory IRL520N

można go czymś mocniejszym zastąpić?
Odpowiedz
#6
Nie IRL540?
IRF i IRL nie są zamienne
mizet102
Odpowiedz
#7
wszystkie do obsługi oświetlenia i cewek są IRL520 na płycie i na takie podmieniłem, może dać jakiś mocniejszy właśnie 540 lub 640?
Odpowiedz
#8
lub serii P20n..
mizet102
Odpowiedz
#9
spróbuję dać jak mówisz jakieś z tej serii
Odpowiedz
#10
trochę zeszło - ale czasami już nie chce się grzebać jak ciągle coś Smile
wyszło tak, że ze słabszymi cewkami działa, albo z cewkami co powinny być, ale ze zmienionymi na mocniejsze tranzystorami - czyli Rottendog poszedł trochę w downsizing Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości