Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Star Trek zaniki dźwieku
#1
Maszyna: Star Trek Data East
Problem: po wrzuceniu bili na centralną rampę i zaliczeniu wskazanego na zdjęciu switcha flipper przestawał odtwarzać muzykę. Po jakimś czasie problem zaczął występować także na innych switchach.
Co może być przyczyną?
[Obrazek: st_de.jpg]
Odpowiedz
#2
Domyślam się, że switche działają bez zarzutu i test dźwięku przeprowadzono. Przyczyn może być wiele, zaczął bym od wyjęcia EPROMów i przeczyszczenia nóżek. Czasem wystarcza tylko wyjęcie i włożenie z powrotem lub dopchnięcie.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
(23/09/2022, 08:03)Pinball Wizard napisał(a): Domyślam się, że switche działają bez zarzutu i test dźwięku przeprowadzono. Przyczyn może być wiele, zaczął bym od wyjęcia EPROMów i przeczyszczenia nóżek. Czasem wystarcza tylko wyjęcie i włożenie z powrotem lub dopchnięcie.
Test audio OK, test switchy OK, epromy podociskane.
Ostatnio zaczely pojawiac sie restarty przy multiballu. To może być jakis problem z zasilaniem czy niekoniecznie?
Odpowiedz
#4
(23/09/2022, 16:22)NEX napisał(a):
(23/09/2022, 08:03)Pinball Wizard napisał(a): Domyślam się, że switche działają bez zarzutu i test dźwięku przeprowadzono. Przyczyn może być wiele, zaczął bym od wyjęcia EPROMów i przeczyszczenia nóżek. Czasem wystarcza tylko wyjęcie i włożenie z powrotem lub dopchnięcie.
Test audio OK, test switchy OK, epromy podociskane.
Ostatnio zaczely pojawiac sie restarty przy multiballu. To może być jakis problem z zasilaniem czy niekoniecznie?
O resetach napisałem już chyba wszystko. Bez pomiarów napięć w odpowiednich miejscach nie potrafię powiedzieć nic więcej.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
(24/09/2022, 10:54)Pinball Wizard napisał(a): O resetach napisałem już chyba wszystko. Bez pomiarów napięć w odpowiednich miejscach nie potrafię powiedzieć nic więcej.

Restarty były chyba raptem dwa, wspomniałem o nich gdyż myślałem ze to może mieć jakiś związek z tymi zanikami dźwięku. Wczoraj graliśmy na nim i w ogóle nie resetował się.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości