Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miejsca związane z flipperami.
#16
Wrocław Biskupin kawiarenka Kasia flipper Bronco lata jakoś koniec 70tych. Deponowałem tam całe moje kieszonkowe. Potem salony ZPRów (swoją drogą co oni zrobili ze swoimi maszynami? ). I tak zawsze gdzieś jakiś flipperek się nawinął. Stały w rożnych miejscach: w akademiku, w knajpie, w kinie, na dworcu pkp, na basenie, w salonach gier, a najbardziej egzotyczne miejsce jakie pamiętam to w jakiejś przychodni chyba.
A i w jednej drukarni stoi obecnie 25 szt. Wink
Odpowiedz
#17
A ja pierwszy raz na fliperze zagrałem... nieco ponad rok temu. Jak flipery były wszędzie to wolałem Street Fightera i Mortal Kombat. W lutym zeszłego roku wyszedł rewelacyjny Pinball Arcade i mnie tchnęło by zagrać wreszcie na prawdziwym automacie. No i zagrałem u Pawła w Bilart'cie na The Flinstones. A potem Road Show i Black Rose. I tak się zaczęło...
Odpowiedz
#18
dyleck napisał(a):A ja pierwszy raz na fliperze zagrałem... nieco ponad rok temu. Jak flipery były wszędzie to wolałem Street Fightera i Mortal Kombat. W lutym zeszłego roku wyszedł rewelacyjny Pinball Arcade i mnie tchnęło by zagrać wreszcie na prawdziwym automacie. No i zagrałem u Pawła w Bilart'cie na The Flinstones. A potem Road Show i Black Rose. I tak się zaczęło...

o cholera! to nie wiedziałem, myślałem że wcześniej coś grałeś. to się zwie spóźnione, ale za to jakie wejście we właściwy temat. BTW Arrow ów świeżak ma już w chacie 3 maszynki :!:
Odpowiedz
#19
Gdansk/Sopot, lata 70/80.
Wielka przyczepa z flipperami na Motlawa, Bar Bistro na ul. Elblaskiej w Gdansku, Salon Gier obok Hali Targowej w Gdansku, Salon na ul. Monte Cassino w Sopocie prawie kazda knajpa/bar/dyskoteka miala jakis flipper.
Bar na terenie Wyscigow Konnych w Sopocie - pamietam, jak zniknalem z domu, zeby tam pograc, az w koncu mnie babcia znalazla i wyprowadzila za ucho - tak mysle, ze to mogl byc 1978-1982.
A 2 miesiace temu w Pinball Hall of Fame w Las Vegas - przez wiele, wiele godzin...

I do dzisiaj bawia mnie tylko/glownie elektromechaniczne flippery z tamtych lat.
Elektromechaniczne flippery powoduja, ze mam ciarki i sie rozczulam...
Odpowiedz
#20
Pierwszy raz flipera widziałem w Starych Jabłonkach podczas jakiś wakacji ale poza tym że zagrałem kilka razy to niewiele pamiętam.
Rok mniej więcej 1985. Przy ulicy Solec (pod mostem Poniatowskiego) postawiono budę z dwoma grami TV oraz kilkoma fliperami. Pamiętam że najpierw moja uwagę przyciągnęły Space Invaders i Crazy Kong, jakiś czas później zainteresowanie przeszło na flipery. Pierwszą maszyną na jakiej zacząłem tam grać na tyle dobrze że przy wyjściu zostawały kredyty był Galaxy (obok stały Stars, Silverball Mania i jakiś flipper o tematyce płetwonurkowej którego nazwy nie pamiętam). Dosyć często zmieniano tam maszyny. Później stały jeszcze: Paragon, Supersonic, Gorgar, Black Knight, Flight 2000, Jungle Lord, Blackout i pewnie kilka innych których nazw nie pamiętam).
W tym czasie na osiedlu na którym mieszkałem były jeszcze cztery miejsca z fliperami. Kawiarnia z automatem Pat Hand, Korty Tenisowe z maszyną The Pinball, wypożyczalnia łódek z fliperem (chyba) Big Valley oraz inna kawiarnia w której stał Aztec.

Z rok temu pokusiłem się o odtworzenie mapki miejsc z fliperami z lat mniej więcej ... 1985-1990. Z tego co pamiętam w ścisłym centrum naliczyłem kilkadziesiąt miejsc - kiedyś wrzucę to na forum Smile
Odpowiedz
#21
Moje granie :

Gdańsk lata 80-te:
-tutaj potwierdzam słowa Kolegi JED , Bistro bar stał tam The Amazing Spider-Man i Playboy,konkretne granie było obok tej hali gdańskiej .Największy chyba znany mi salon w tym czasie był przez pewien czas w Wielkim Młynie pamiętam flipy ATARI z tego miejsca .Przyjemnie było w Sopocie przed wejściem na molo.Cała masa okazyjnych barakowozów była podczas Jarmarku Dominikańskiego.

Warszawa lata 80-te:
- salon gier na rogu Broniewskiego i Krasińskiego stały tam min.KISS,BLACK KNIGHT ,FIREPOWER i jeszcze kilka innych z czasem powoli wymienione na automaty arcade.
Lata 90-te,to oczywiście MDM i dw.Centralny z wieloma miejscówkami,dalej obok wejścia do Hotelu Polonia była "kanciapa "stał F14 i BANZAi RUN,było tego sporo Smile
Odpowiedz
#22
MDM To były czasy , stal fish tales , getaway i barmanka Edyta a może inaczej miała na imię ?
Blondynka kręcone włosy na zmianę z taką rudą a moze to ruda miała na imię Edyta ?
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#23
SebastianG, jestes pewien tych nazw w barze Bistro?
Bo moze my o innych latach mowimy - jak stoly staly juz poza sama sala konsumpcyjna (w dawnej szatni), to ja juz raczej tam nie bywalem...
Elektromechaniczne flippery powoduja, ze mam ciarki i sie rozczulam...
Odpowiedz
#24
Przy wejściu stały (były wymieniane) jednego roku Spiderman , w następnym roku inny ( dla mnie to z perspektywy wakacji tak wyglądało )w głębi stał Phoenix (TV Arcade) i obok jeszcze jeden arcade tytuł .
Odpowiedz
#25
Tam z tylu, przy WC, glowna atrakcja byl DEFENDER.
Z przodu, po lewej stronie od glownych drzwi, na sali stal flipper, w ktorym zbijalo sie zolte twarze clownow - gralem w niego w LV - jak odkopie zdjecia, to podam Ci dokladna nazwe.
Elektromechaniczne flippery powoduja, ze mam ciarki i sie rozczulam...
Odpowiedz
#26
Diablo napisał(a):MDM ..........barmanka Edyta a może inaczej miała na imię ?
Blondynka kręcone włosy na zmianę z taką rudą a moze to ruda miała na imię Edyta ?


:lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości