Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Printimus Polska Liga Flipperowa sezon III
#46
printimus napisał(a):1. Marcin Kisiel
2. Jakub Cieplinski
3. Armand Maculewicz
4. Tomasz Hedzielski

No i git! Bez niespodzianek, ale nie całkiem oczywiści triumfatorzy.
Było super, dobre miejsce, maszyny bomba.
Do zobaczenia za tydzień
#47
kto jedzie z wawy za tydzien ? bo mam problem z transportem bo bezposrednio na slask nie pasuje calkowicie

bylbym 6 rano na zachodnim albo chwile pozniej na centralnym, z Dylkiem wyjechalismy samochodem po 6 i bylismy przed 10

chetnie bym wpakowal sie do samochodu komus jak bedzie taka mozliwosc Smile
#48
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie i udział w Printimus Pinball I !

Było nam bardzo miło gościć Was w naszej firmie. Zapraszamy ponownie.

Postaramy się poprawić jak najwięcej różnego rodzaju niedociągnięć, które wyszły w trakcie wczorajszego turnieju. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi - proszę zgłaszać na priva.

Tak samo kwestie nieprawidłowego działania maszyn, które ujawniły się w trakcie gier.

Jeśli chodzi o pizzerię to podzielam zdanie Marcina D. - pogadamy z kimś innym.

Do zobaczenia na Printimus Pinball II Smile
#49
Bardzo dziękuję Printimus-owi za organizacje turnieju.Dobry dojazd,przestronny klimatyzowany lokal z możliwością dostawienia jeszcze kilkunastu maszyn.Flipperki czyste zadbane trochę pokazujące swoje fochy(ale to norma).Jedyna moja uwaga to powtarzalność maszyn(na 12 rund miałem 7 razy tą samą)to by trzeba jeszcze dopracować choć przy dynamicznie zmieniających się grupach to będzie ciężkie.Ja jestem za losowaniem maszyn w dalszych etapach a nie wybieraniem ulubionego tytułu.
Gratulacje dla finalistów!
Ogólnie było świetnie!!!
Do zobaczenia w sobotę.
#50
York napisał(a):Ja jestem za losowaniem maszyn w dalszych etapach a nie wybieraniem ulubionego tytułu.

O właśnie. Ja też uważam że to by było lepsze rozwiązanie, a na pewno lepiej podkreślające umiejętności zwycięzcy bo musi dobrze zagrać na czterech różnych maszynach a nie na jedej (w skrajnej sytuacji).
#51
dyleck napisał(a):dynamiczna zmiana grup zbieranych na podstawie osiąganych na bieżąco wyników świetnie równoważy grę i każdy musi się cały czas starać by wejść dalej. Nie ma sytuacji, gdzie ktoś dobry na w grupie leszczy i bez mrugnięcia okiem z niej wychodzi i odwrotnie
Zaciekawił mnie ten fragment. Możesz rozwinąć temat? Jeśli dobrze zrozumiałem (ale mam nadzieję że się mylę) to ten "system" na bieżąco moderuje rozgrywkę puszczając lepszych na lepszych a słabszych na słabszych????? Czyli jeśli kilka osób zagra na początku bardzo dobrze to w następnej rundzie trafią na siebie i wyeliminują się wzajemnie????
#52
NEX napisał(a):Jeśli dobrze zrozumiałem (ale mam nadzieję że się mylę) to ten "system" na bieżąco moderuje rozgrywkę puszczając lepszych na lepszych a słabszych na słabszych????? Czyli jeśli kilka osób zagra na początku bardzo dobrze to w następnej rundzie trafią na siebie i wyeliminują się wzajemnie????

Nie, to nie tak. Całość dotyczy tylko fazy eliminacyjnej. Tworzone są 4-ro osobowe grupy (w pierwszej rundzie na podstawie losowania), które są przypisane do poszczególnych fliperów. Zaczyna się gra, spisywane są wyniki. I teraz wygrani z grup rundy pierwszej, w drugiej rundzie przydzielani są do wygranych z pozostałych grup rundy pierwszej. Ci co zajęli drugie miejsca grają z innymi z drugich miejsc i tak dalej. I w każdej następnej rundzie sytuacja się powtarza. Tak więc to równoważenie odbywa się tylko na podstawie wyników z ostatniej rundy więc wcale nie jest tak bardzo widoczne. Z każdego flipera przydzielane są punkty 10/8/5/1. Po 8 rundach te punkty są sumowane i 2-óch najlepszych automatycznie awansuje do pólfinałów. Miejsca 3-12 automatycznie awansują do ćwierćfinałów. A pozostali grają w barażach (pojedynki jeden na jednego), sposród których 2 osoby awansują do ćwierćfinałów. Dalej już normalna faza pucharowa na 4-ech maszynach z punktacją 10/8/5/1 z każdej maszyny.

Największą (i dla mnie jedyną) wadą tego rozwiązania jest możliwość gry na maszynach na których wcześniej się grało.
#53
dyleck napisał(a):Po 8 rundach te punkty są sumowane i 2-óch najlepszych automatycznie awansuje do pólfinałów. Miejsca 3-12 automatycznie awansują do ćwierćfinałów. A pozostali grają w barażach (pojedynki jeden na jednego), sposród których 2 osoby awansują do ćwierćfinałów. Dalej już normalna faza pucharowa na 4-ech maszynach z punktacją 10/8/5/1 z każdej maszyny.
Ten fragment brzmi nowatorsko i ciekawie Smile

IMHO jednak dosyć... niespotykanym rozwiązaniem jest:
dyleck napisał(a):I teraz wygrani z grup rundy pierwszej, w drugiej rundzie przydzielani są do wygranych z pozostałych grup rundy pierwszej. Ci co zajęli drugie miejsca grają z innymi z drugich miejsc i tak dalej. I w każdej następnej rundzie sytuacja się powtarza. Tak więc to równoważenie odbywa się tylko na podstawie wyników z ostatniej rundy więc wcale nie jest tak bardzo widoczne.
Wygląda to na takie trochę "karanie" za dobrą grę i jakby sztuczne wyrównywanie poziomu czy mówiąc wprost podcinanie skrzydeł lepszym a dodawanie powera słabszym.
Trudno mi jednak to oceniać gdyż nie byłem i nie widziałem. Mam nadzieję że za tydzień już dotrę to sam zobaczę jak to wygląda w praktyce Smile
#54
A może ktoś podać końcowe wyniki całego turnieju?
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain
#55
Wyniki ma Łukasz Dziatkiewicz. Pewnie niedługo je opublikuje.
#56
Jak nie oficjalne to zabralem Smile
#57
Tyle, że to są wyniki NIEOFICJALNE (poz. 17-20 Krzysztof Cichy ma 0 pkt gdyż nie był obecny)
#58
printimus napisał(a):Wyniki ma Łukasz Dziatkiewicz. Pewnie niedługo je opublikuje.

Potwierdzam.

Zgłaszajcie uwagi do turnieju, każda może pomóc. Niemniej uważam, że super było, a jak na debiut to perfekt! :mrgreen:
Dziękuję Marcinowi, serwisantowi Mirkowi i dwóm Agnieszkom.
#59
printimus napisał(a):Wyniki ma Łukasz Dziatkiewicz. Pewnie niedługo je opublikuje.

Oto one (z WPPR):

1 Marcin Kisiel 475 1508.52 27.79
2 Jakub Cieplinski 705 1449.05 15.47
3 Armand Jan Maculewicz 1083 1539.12 10.22
4 Tomasz Hedzielski 1447 1486.28 6.98
5 Mariusz Tkacz 208 1418.88 4.87
6 Marcin Dylewski 2827 1178.94 3.50
7 Hubert Krysinski 1635 1305.76 2.63
8 Alexander Zurkowski 519 1491.43 2.08
9 Adam Kuncewicz 9107 996.57 1.75
10 Marcin Krysinski 1116 1390.87 1.54
11 Andrzej Cieslik 1712 1291.99 1.39
12 Lukasz Wawryka 12005 Not Rated 1.25
13 Jerzy Weglarz 1200 1390.58 1.11
14 Rafal Brzeszcz 3125 1249.92 0.97
15 Lukasz Dziatkiewicz 1618 1365.92 0.83
15 Daniel Nowak 162 1636.8 0.83
18 Krzysztof Cichy 12005 Not Rated 0.42
18 Marek Szymborski 7110 1078.24 0.42
18 Angelika Sroka 6139 1093.91 0.42
18 Jakub Tkacz 802 1480.89 0.42

http://www.ifpapinball.com/view_tourname...18#results

PS. zauważyłem problem techniczny z jednym z uczestników (Daniel N), sprawę zgłosiłem im. jeśli coś jeszcze zauważycie dajcie znać.

Nie miałem racji Josh (IFPA) odpisał:

The points that Daniel earned were not enough to be included in his top 15 results.

If you scroll down on his profile page, you will see this result under the heading:
"The following events are active, but don't qualify for the top 15."

Wszystko więc gra.
#60
jedzie ktoś z wawy kto ma wolne miejsce w aucie?
Życie jest chorobą, cały świat szpitalem, śmierć - lekarzem Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości