Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WAŻNE! ws MISTRZOSTW POLSKI
#1
Panowie,
Czasu nie ma już za wiele, a co za tym idzie na wielkie burze mózgów, dywagacje i rozważania. Niemniej to co napiszę jest PROPOZYCJĄ, proszę tylko by dawać konstruktywne i konkretne wnioski, bo czasu już nie ma - trzeba ogłosić zasady, puścić w świat info. i zaproszenia. BTW: W poniedziałek ruszą prace nad plakatem.

Proponujemy by eliminacje odbyły się w parę weekendów przed mistrzostwami oraz dzień (może nawet dwa - piątek i sobota) przed nimi. Po co? Ano po to, by maksymalnie zwiększyć liczbę uczestników, to nam da możliwość pochwalenia się nimi oraz jakże ważną KASĘ. Minusów nie widzę, tylko organizatorzy będą mieli więcej na głowie (przy czym eliminacje mogłyby się odbyć także na Pucharze Syrenki jeśli jego organizatorzy zechcą).
Eliminacje nie obowiązują tylko najlepszą 16 (chyba że to zmienimy) z ligi. Goście z zagranicy mają zagwarantowany udział w eliminacjach dzień przed samymi mistrzostwami (to ładny ukłon a i wiadomo, że nie będę jeździć dwa razy), nic poza tym!

Czekam na uwagi i pomysły, dziękuję.
#2
Na ten moment uwaźam, niedzielna faza finałowa powinna być rozegrana w systemie każdy z każdym bez żadnych dodatkowych faz typu playoffy czy KO. Po prostu ten kto po wszystkich rundach ma najwiecej zwycięstw (punktów) wygrywa. Po co przedłużać proces wyłaniania zwycięzcy o kolejne rundy? System każdy z każdym pozwala na bardzo obiektywne ustalenie klasyfikacji uczestników.

Fazy poprzedzające czyli półfinałowa (sobota) i ewentualnie ćwierćfinałowa (piątek) mogłyby być grane systemem grup progresywnych. Zakładając że 16osób z ligi (łącznie Printimus Polska Liga Flipperowa i Printimus Elite) wskakuje od razu do fazy finałowej to mamy kolejne 16 albo 24 osoby do awansu z soboty (dokładnie ile może być osób w pomieszczeniu jednocześnie będę wiedział niedługo). Zatem jeśli w sobote może grać od 32 do 40 osób to w piątek także. Niech 16cie awansuje dalej to mamy:
40(niedz)+40(sob)+24(pt).

I tu mam pytanie do uważnych czytelników. Dlaczego łącznie 104 graczy a nie 120?
#3
Zakładam że eliminacje będą równe dla wszystkich, bo to ustaliliśmy w Dźwirzynie. Ja to widzę tak, że wszyscy grają na jednym zestawie maszyn i wyniki idą do jednej tabeli, na podstawie której są później przydzielane punkty decydujące o awansie do dalszej fazy. W takiej sytuacji moim zdaniem możemy rozłożyć eliminacje na kilka dni. W przypadku niemożności zagrania przez wszystkich na którejś maszynie, wywalany ją z tabeli. Finał w systemie Elite - jeśli nie przyjdzie ktoś kto się zakwalifikował, to wszyscy dostają walkowera, nawet jeśli ta osoba pojawi się później. Myślę że takie zasady większość zaakceptuje.
#4
dyleck napisał(a):Zakładam że eliminacje będą równe dla wszystkich, bo to ustaliliśmy w Dźwirzynie. Myślę że takie zasady większość zaakceptuje.

I ja mam taką nadzieję.
Dodam że Marcin proponuje eliminacje na większości (może nawet wszystkich maszynach!) jakie będzie miał u siebie w firmie. To gwarantuje świeżakom dużo grania, a dla reszty również wyrównuje szanse. To oczywiście wymusza rozłożenie na parę dni. CZY WSZYSCY SĄ ZA WIELODNIOWYM SYSTEMEM? Zaznaczam, każdy gra eliminacje RAZ! Jeśli ktoś jest przeciw niech to uzasadni. PYTANIE: co jeśli będą eliminacje także nie u Marcina???

W sprawie aktywności Marcina na forum chcę powiedzieć, że proszę nie odbierać jego tonu jako dyktat (słowo pisane nie jest doskonałe, a na pewno mniej niż rozmowa), a brak odzewu jako arogancję. Z własnych doświadczeń wiem, że czasem ciężko coś od niego wyegzekwować. :-P Powiedzmy że będę występować w roli jego rzecznika i pośrednika w kontaktach z nim zwł. w sprawie mistrzostwa.
Staram się czytać wszystko co się pojawia na forum, ale czasem coś mi umknie. Jeśli coś ważnego jest bez odp. proszę mnie powiadomić!

Czekamy na pytania, wątpliwości, pomysły. I proszę: ZMIERZAJMY DO KOŃCA USTALEŃ.
#5
Bardzo prosze by Marcin podał swoją propozycje turnieju jako całości wraz z podaniem:
1)przewidywanej ilości osób starujących.
2) wysokości wpisowego,wraz z uzasadnieniem
3) tereminu lub terminów rozgrywek
4) zasad rozgrywek.
5)przewidywanych kosztów organizacji.
6) zasad sędziowania
7) ilości maszyn
8)kosztów organizacyjnych

odpowiedż na powyższe pytania napewno pozwoli ocenić czy propozycja jest dobra czy nie !!!
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
#6
"
[b napisał(a):
Proponujemy by eliminacje odbyły się w parę weekendów przed mistrzostwami oraz dzień (może nawet dwa - piątek i sobota) przed nimi.[/b] Po co? Ano po to, by maksymalnie zwiększyć liczbę uczestników, to nam da możliwość pochwalenia się nimi oraz jakże ważną KASĘ.
Łukasz jeśli wtaki sposób motywujesz to żeby rozgrywac Mistrzostwa Polski w paru terminach ,to powiem ci że chyba nie oto chodzi.
Przed kim chcesz sie chwalić?
argument że KASA komu? stowarzyszeniu? organizatorowi Printimusowi?
o co kaman?
celem mistrzostw Polski jest wyłonienie mistrza na sportowych zasadach,drugi powód poboczny ale tak naprawde ważny szeroko pojęta integracja pasjonatów maników i wyznawców flipperowej zabawy.

Jak tu mówic o sportowych zasadach Fair jak chcecie dokoptowac 16 osób bezpośrednio do Półfinałów!!!!!!O propozycjach dokupu gier już nie wspomne!!!
Jak chcecie mówić o integracji skoro chcecie rozbić mistrzostwa na pare tygodni ,byle by ktos przyszedł i wpłacił wpisowe.
NIE CHCE JĄTRZYĆ NIE CHCE SKŁÓCAĆ ALE TROCHE OSTUDZIĆ!!
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
#7
Łukasz odnosze sie do twojego wcześniejszego postu Więc jeśli to mozliwe to nie moderuj go bo stracimy watek :-D
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
#8
Moim skromnym zdaniem robienie eliminacji na 2 czy 3 tygodnie przed imprezą to raczej kiepski pomysł - nie każdy ma czas i możliwości aby jeździć sobie po Polsce w te i we wte po kilka razy, ja na ten przykład odpadam na pewno przy takiej formule. Jeśli mają być eliminacje, to najlepiej dzień przed - inaczej to mija się z celem, a i nie fair wobec grających jest rozkładanie tego na kilka spotkań, gdzie na każdym będą inne warunki, inne maszyny itp.
#9
Wysłałem Łukaszowi zamkniętą tzn. całościową koncepcję dotyczącą tegorocznych MP. Co do finansów to sugeruję nie zaczynać od nich, tylko najpierw zastanowić się jakie są wydatki. No i nie dyskutować tej kwestii publicznie.
Oczywiście kwestie samych zasad muszą uwzględniać wiele postulatów w tym sportowych, ale nie da się dogodzić wszystkim więc proszę o zrozumienie jeśli jakaś propozycja nie będzie miała 100 procent poparcia.
#10
Marcin,macie jakąś koncepcje i ją znacie,wysyłacie ją sobie ok.
Więc ponawiam prożbę czy i kiedy pojawi się ona publicznie ?

Bardzo prosze by Marcin podał swoją propozycje turnieju jako całości wraz z podaniem:
1)przewidywanej ilości osób starujących.
2) wysokości wpisowego,wraz z uzasadnieniem
3) tereminu lub terminów rozgrywek
4) zasad rozgrywek.
5)przewidywanych kosztów organizacji.
6) zasad sędziowania
7) ilości maszyn
8)kosztów organizacyjnych

odpowiedż na powyższe pytania napewno pozwoli ocenić czy propozycja jest dobra czy nie !!!


NIE ZACZĄŁEM OD FINANSÓW
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
#11
jacquesik napisał(a):Bardzo prosze by Marcin podał swoją propozycje turnieju jako całości wraz z podaniem:
1)przewidywanej ilości osób starujących.
2) wysokości wpisowego,wraz z uzasadnieniem
3) tereminu lub terminów rozgrywek
4) zasad rozgrywek.
5)przewidywanych kosztów organizacji.
6) zasad sędziowania
7) ilości maszyn
8)kosztów organizacyjnych

odpowiedż na powyższe pytania napewno pozwoli ocenić czy propozycja jest dobra czy nie !!!

ad1) a jak to przewidzieć?
ad2) uzasadnienie brzmi słabo, chodzi o wyliczenie jak rozumiem?
ad3) dawno podane
ad4) wkrótce pełne
ad5) to chyba tyczy się pokrywa z 2
ad6) a były kiedyś jakieś? jest regulamin
ad7) to co jest na stanie, wszystko było nie raz opisane, ale ok
ad8) po raz trzeci to samo
#12
Tu Jest Pocżątek


Prezes napisał(a):Proponujemy by eliminacje odbyły się w parę weekendów przed mistrzostwami oraz dzień (może nawet dwa - piątek i sobota) przed nimi. Po co? Ano po to, by maksymalnie zwiększyć liczbę uczestników, to nam da możliwość pochwalenia się nimi oraz jakże ważną KASĘ.

A tu mój komentarz i stanowisko

Łukasz jeśli wtaki sposób motywujesz to żeby rozgrywac Mistrzostwa Polski w paru terminach ,to powiem ci że chyba nie oto chodzi.
Przed kim chcesz sie chwalić?
argument że KASA komu? stowarzyszeniu? organizatorowi Printimusowi?
o co kaman?
celem mistrzostw Polski jest wyłonienie mistrza na sportowych zasadach,drugi powód poboczny ale tak naprawde ważny szeroko pojęta integracja pasjonatów maników i wyznawców flipperowej zabawy.

Jak tu mówic o sportowych zasadach Fair jak chcecie dokoptowac 16 osób bezpośrednio do Półfinałów!!!!!!O propozycjach dokupu gier już nie wspomne!!!
Jak chcecie mówić o integracji skoro chcecie rozbić mistrzostwa na pare tygodni ,byle by ktos przyszedł i wpłacił wpisowe.
NIE CHCE JĄTRZYĆ NIE CHCE SKŁÓCAĆ ALE TROCHE OSTUDZIĆ!!
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
#13
jacquesik napisał(a):[quote="
Proponujemy by eliminacje odbyły się w parę weekendów przed mistrzostwami oraz dzień (może nawet dwa - piątek i sobota) przed nimi. Po co? Ano po to, by maksymalnie zwiększyć liczbę uczestników, to nam da możliwość pochwalenia się nimi oraz jakże ważną KASĘ.
Łukasz jeśli wtaki sposób motywujesz to żeby rozgrywac Mistrzostwa Polski w paru terminach ,to powiem ci że chyba nie oto chodzi.
Przed kim chcesz sie chwalić?
argument że KASA komu? stowarzyszeniu? organizatorowi Printimusowi?
o co kaman?
celem mistrzostw Polski jest wyłonienie mistrza na sportowych zasadach,drugi powód poboczny ale tak naprawde ważny szeroko pojęta integracja pasjonatów maników i wyznawców flipperowej zabawy.

Jak tu mówic o sportowych zasadach Fair jak chcecie dokoptowac 16 osób bezpośrednio do Półfinałów!!!!!!O propozycjach dokupu gier już nie wspomne!!!
Jak chcecie mówić o integracji skoro chcecie rozbić mistrzostwa na pare tygodni ,byle by ktos przyszedł i wpłacił wpisowe.
NIE CHCE JĄTRZYĆ NIE CHCE SKŁÓCAĆ ALE TROCHE OSTUDZIĆ!!

Przede wszystkim apeluję o spokój. I niepodejrzewanie mnie, że chcę nabić kasę sobie czy Marcinowi. Szanując wkład wszystkich przypomnę, że uczestniczę w MP od II edycji, początkowo jako gracz, później nie tylko. Mniejsza z tym.

Chodzi PRZEDE WSZYSTKIM o kasę dla PSF-u. Będą wydatki (w tym pojawiły się nowe - wyjaśnię radzie starszych wkrótce), a jeśli chcecie np. tworzyć stałe miejsce PSF-u to...

Tak celem mistrzostw jest wyłonienie mistrza Polski, ale nie tylko, bo tak byśmy sobie mogli zagrać np. u Dylka w domu czy Daniela K. Ale i POPULARYZACJĘ, przez co rozumiem więcej uczestników i media. Chwalić się (nie ja mną tylko PSF-em) w mediach (np. PinballNews dla którego raporty piszę od lat!) czy szukając sponsorów, partnerów, patronów itp. Wystarczy?
16 osób z ligi ma nie brać udziału w eliminacjach to jest dawno ustalone, dlaczego z tym nagle wyskakujesz? Dawno jest to klepnięte. Z tego co wiem to nic dziwnego nie jest w sporcie.
ŻADNEGO DOKUPU NIE BĘDZIE - temat jest zamknięty i proszę do tego nie wracać.
Oryginalne masz podejście do pojęcia schładzanie Wink
#14
L.U.K napisał(a):Moim skromnym zdaniem robienie eliminacji na 2 czy 3 tygodnie przed imprezą to raczej kiepski pomysł - nie każdy ma czas i możliwości aby jeździć sobie po Polsce w te i we wte po kilka razy, ja na ten przykład odpadam na pewno przy takiej formule. Jeśli mają być eliminacje, to najlepiej dzień przed - inaczej to mija się z celem, a i nie fair wobec grających jest rozkładanie tego na kilka spotkań, gdzie na każdym będą inne warunki, inne maszyny itp.

Nie kilka, ale raz (jeśli nie awansujesz) lub dwa (jeśli Ci się uda; czego życzę Wink. Jeśli odbędą się w dwa dni razem liczba uczestników będzie mocno ograniczona.
Warunki mają być oczywiście te same. Maszyny siłą rzeczy inne, pytanie czy X z W-wy woli jechać do Bytomia by grać tam eliminacje czy spróbować w W-wie. Oczywiście wybór należy do niego i oczywiście lepiej by było w jednym miejscu na tym samym sprzęcie.
Innych itp. nie ma chyba?
#15
Prezes napisał(a):Maszyny siłą rzeczy inne, pytanie czy X z W-wy woli jechać do Bytomia by grać tam eliminacje czy spróbować w W-wie.

Łukasz, to ja chyba bym wolał żeby eliminacje były tylko w Bytomiu, bo inaczej polityka "równych szans" totalnie się rozsypie. Ale to w dużej mierze uzależnione jest od systemu rozgrywki, dlatego wstrzymam się z ostatecznym głosem do czasu ustalenia tego systemu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości