Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WAŻNE! ws MISTRZOSTW POLSKI
#46
NIe rozumiem !!!
Zgadzam sie na jak największą liczbe graczy w Mistrzostwach Polski 2013.
odbywających sie w dniach 23-24.11.2013.
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
#47
printimus napisał(a):1. wszyscy grają "o coś" do końca, znając swoją sytuację w tabeli na bieżąco.
Nieprawda. Ktoś kto wtopi pierwszych 7 gier gra dalej o pietruszkę. Po 15 porażkach dla niektórych słabszych graczy dalsza gra może być wręcz męcząca.
printimus napisał(a):2. emocje są cały czas - chyba braliśmy udział w innych turniejach skoro uważasz, że nie ma emocji
Popatrz na dwa turnieje w Dźwirzynie.
Pierwszy: super emocje (awans do ćwierćfinału, dogrywki, awans do półfinału, walka do ostatniej bili na wszystkich 4 licznikach, dogrywki, finał przy wygaszonych pozostałych maszynach i pogłośnionych tych na których był rozgrywany).
Drugi: gra do godziny 17-ej. Po pierwszych kilku grach każdy wiedział mniej więcej czy za 2 godziny będzie grał o podium czy o ostatnie miejsca. Zero emocji końcowych gdyż... nie było tam finału!
printimus napisał(a):3. nie ma ustawiania się pod playoffy, trzeba starać się wygrać zawsze
A to proszę bardzo ustaw się pod te playoffy i wygraj turniej skoro to takie banalnie proste Smile
printimus napisał(a):5. nie ma nagłych anulacji wyników z maszyny, która padła pod koniec gier eliminacyjnych i co powoduje, że w oczywisty sposób tracą na tym gracze, którzy na tej maszynie zrobili dobry wynik, a tu nagle sorry
Za to może się zdarzyć że ktoś w połowie turnieju zrezygnuje i całą tabelę szlag trafia bo trzeba przeliczyć wszystkie wcześniejsze kolejki. Przy 32 osobach gdy zrezygnuje powiedzmy 3-4 zrobi się bajzel.
printimus napisał(a):6. w razie padu maszyny, można grać na innej bez szkody dla samej rywalizacji
W tradycyjnym systemie po fazie eliminacji także
printimus napisał(a):7. można zagrać z każdym przeciwnikiem, a nie tylko z "grupy kolędowej" - co pozwala na zdobycie większego doświadczenia
A ja twierdze że większe doświadczenie zdobywa się grając naraz z 3 przeciwnikami niż grając z jednym.
printimus napisał(a):8. brak playoffów powoduje, że nie można sobie pozwolić na odpuszczanie - w systemie "tradycyjnym" wystarczy mieć względnie dobre wyniki na ok. 60-70% maszyn żeby wejść do fazy pucharowej
Skoro to takie banalnie proste to patrz punkt 3 Smile
printimus napisał(a):9. stosunkowo łatwo (w zasadzie bez dogrywek) można eliminować miejsca ex-equo
Że co???? Popatrz sobie na tabelę końcową z drugiego dnia Dźwirzyna. Jak dobrze pamiętam była cała masa 8-ek, 7-ek, 6-ek itd....
Dogrywki w systemie „Każdy z każdym” są nudne, w systemie tradycyjnym gwarantują mega emocje (trzeba było zostać do fazy półfinałowej w Dźwirzynie to sam przekonałbyś się)
printimus napisał(a):12. łatwo i szybko wprowadza się wyniki.
Zaleta dla organizatora, dla uczestnika bez różnicy.
printimus napisał(a):13. ponieważ gra toczy się do końca, to nagrody wręcza się w obecności prawie wszystkich zawodników a nie tylko tych, którzy brali udział w ostatniej fazie (np. 6-8 osób).
Zaleta dla ewentualnego sponsora/reklamodawcy bo więcej ludzi zobaczy baner, dla uczestnika bez różnicy

A teraz największe WADY systemu "każdy z każdym"
1. Ciągłe powtarzanie się maszyn. Tak wiem - macie to dopracować ale jak na razie nie udało się i cały czas jedna osoba gra w kółko na tych samych maszynach. Masa ludzi na to narzekała.
2. Przez cały turniej grałem pierwszy. Też niby to miałeś dopracować ale jakoś nie wyszło.
3. Przy 32 osobach czyli 31 rundach na pewno kilka osób zrezygnuje w trakcie. Gdy po takiej rezygnacji w dalszych grach zostaną przyznane walkowery będzie to nieuczciwe w stosunku do osób które zagrały z tymi którzy zrezygnowali. Jeśli zostaną przyznane wsteczne walkowery szlag trafia to co przedstawiłeś jako główną zaletę czyli obserwowanie sytuacji na bieżąco.
4. Brak 1/4 finału 1/2 finału i Finału w to te fazy dostarczają najwięcej emocji i z tym po prostu nie sposób sie nie zgodzić. Wiele osób na pewno pamięta swój pierwszy finał....
5. Emocje są większe gdy gra się w 4 osoby niż w dwie - idealnie widoczne było to w Dźwirzynie.
6. CZAS! Rozegranie 31 kolejek zajmie bardzo dużo czasu. W Dźwirzynie od 12:30 do 17.00 rozegraliśmy ich 13...


Marcin, przedstawiłeś swoje argumenty, ja przedstawiłem swoje. Temat dotyczy nas wszystkich wiec dziś wrzucę ankietę z pytaniem który system powinien obowiązywać na MP. Niech decyzje większość.
#48
jacquesik napisał(a):NIe rozumiem !!!
Zgadzam sie na jak największą liczbe graczy w Mistrzostwach Polski 2013.
odbywających sie w dniach 23-24.11.2013.

ja nie rozumiem czego nie rozumiesz...
nie, nie da się bezkarnie pompować liczby graczy, jest limit z wielu względów i dobrze o tym wiesz
#49
NEX napisał(a):Marcin, przedstawiłeś swoje argumenty, ja przedstawiłem swoje. Temat dotyczy nas wszystkich wiec dziś wrzucę ankietę z pytaniem który system powinien obowiązywać na MP. Niech decyzje większość.

Świetnie oraz czy eliminacje mogą być wielodniowe i czy 16. najlepszych z ligi nie gra w eliminacjach.
Pytanie co będzie jeśli odpowiedzą tylko aktywni ostatnio na forum?
#50
Prezes napisał(a):Pytanie co będzie jeśli odpowiedzą tylko aktywni ostatnio na forum?

W takiej sytuacji nieaktywni nie mają prawa później narzekać, że decyzja została podjęta bez ich udziału.
#51
Prezes napisał(a):Świetnie oraz czy eliminacje mogą być wielodniowe i czy 16. najlepszych z ligi nie gra w eliminacjach.

A może konkretniej.
Czy Mistrzostwa Polski 2013 mają się odbyć w Bytomiu w dniu:


A) 26.10.2013 i 09.11.2013 i 23-24.11.2013
4 dni

B) 23-24.11.2013
2 dni
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
#52
Wyniki ankiety wypełnionej przez niektórych nie będą miały sensu...ustalmy zatem minimalną ilość głosujących żeby takie wyniki w ogóle brać pod uwagę. Proponuję 50.
#53
NEX nalegasz na playoffy w systemie każdy z każdym czy na utrzymanie "tradycyjnego" systemu kolędowego?

Btw odpuściłbym krytykę turnieju w niedzielę jako że nierozegranie go do końca było wynikiem przedwczesnego jego zakończenia a okazało się że faktycznie większość (czemu tu nie zostali wzięci ood uwagę) została czyli mogła grać dalej.Kolejność grania na maszynach należy ustalać w danej parze np.poprzez consensus albo losowanie. Ilość rozegranych rund wskazuje że można przyjąć 20 minut na rundę.
#54
jacquesik napisał(a):
Prezes napisał(a):Świetnie oraz czy eliminacje mogą być wielodniowe i czy 16. najlepszych z ligi nie gra w eliminacjach.

A może konkretniej.
Czy Mistrzostwa Polski 2013 mają się odbyć w Bytomiu w dniu:


A) 26.10.2013 i 09.11.2013 i 23-24.11.2013
4 dni

B) 23-24.11.2013
2 dni

26.10 trzeba zmienić na inny termin
#55
printimus napisał(a):NEX nalegasz na playoffy w systemie każdy z każdym czy na utrzymanie "tradycyjnego" systemu kolędowego
Playoffy połączone z systemem "każdy z każdym na tym samym" nie wypalą z uwagi na czas. Samo rozegranie 31 rund to jakieś 12 - 15 godzin czystej gry. Jeśli dołożysz do tego jakąś przerwę obiadową oraz playoffy to turniej musiałby trwać pewnie z 18 - 20 godzin a tego nikt nie wytrzyma
#56
trudno odnieść się do wszystkich wątków. mnóstwo za, mnóstwo przeciw, dużo krzyku, demokracja szlachecka.

mam tylko kilka uwag, bo skomentować całość tylko nieliczni potrafią (szacun).

1. ligowa 16tka powinna z automatu przechodzić pierwszą rundę eliminacji, bo:
- to z zasady są raczej ci lepsi. zastanawialiście się dlaczego barcelona nie zaczyna ligi mistrzów od meczy z mistrzem wysp owczych czy irlandii północnej?
- bo coś za tę ligę jednak musi się należeć. pucharek i kubek za te tysiące kilometrów to jednak nie jest spektakularna gratyfikacja.
- oszczędzi to mnóstwo czasu. więcej będą mogli pograć nowicjusze (więcej gier, więcej maszyn). a nie że koleżka jeden z drugim gra kulę pół godziny a debiutant patrzy, podchodzi do stołu, kanał i... znowu pół godziny obczajki.

2. popieram kolegę N., że główny turniej, to musi być klasyk z 1/4, 1/2 i finałem. czytelne sprawy. jak ktoś wróci z turnieju, to opowie kumplowi: "doszedłem do półfinału" - i to jest coś. w systemie 1 na 1 opowie: "wygrałem 23 z 38 i ciągle nie wiem o co chodzi i który byłem".
#57
Dla porządku dodam że 16 maszyn w systemie kolędowym to mniej więcej tyle samo czasu grania co 32 rundy w systemie każdy z każdym.

Co do premii dla graczy z ligi za miejsca 1-16 w postaci wejścia do fazy finałowej w niedzielę to jest to jak najbardziej zasadne. Wtedy liga zyskuje na ważności.
#58
printimus napisał(a):Dla porządku dodam że 16 maszyn w systemie kolędowym to mniej więcej tyle samo czasu grania co 32 rundy w systemie każdy z każdym.
W Dźwirzynie 13 rund rozegraliśmy w 4,5 godziny a wszystko szło bardzo sprawnie.
Na MP będziesz musiał zrobić jakąś dłuższa przerwę obiadową. W przypadku powtarzania się maszyn proponujesz losowanie co dodatkowo wydłuży czas całego turnieju. Nie masz aż tak dużo maszyn więc zdarzy się sytuacja że jakaś dwójka będzie czekała na skończenie gry przez inna dwójkę (wtedy runda może trwać nawet i 45 minut).
Po 10 godzinach gry cześć ludzi nie wytrzyma i pójdzie sobie do domu. Będziesz musiał przeliczać od nowa tabelę (wsteczne walkowery) co oczywiście także wydłuża czas.
Pewnie będziesz chciał zrobić jakieś turnieje poboczne - to także wydłuży czas gry w turnieju głównym.

Naprawdę nie dostrzegasz, że nie ma szans na utrzymanie przez cały turniej średniej z rundy na poziomie 20 minut? IMHO wyjdzie grubo powyżej 30 min na rundę.

Ludzie nie wytrzymają 18-20 godzin przy maszynach.
#59
printimus napisał(a):jacquesik napisał/a:
Prezes napisał/a:
Świetnie oraz czy eliminacje mogą być wielodniowe i czy 16. najlepszych z ligi nie gra w eliminacjach.


A może konkretniej.
Czy Mistrzostwa Polski 2013 mają się odbyć w Bytomiu w dniu:


A) 26.10.2013 i 09.11.2013 i 23-24.11.2013
4 dni

B) 23-24.11.2013
2 dni


26.10 trzeba zmienić na inny termin


na jaki prosze podaj?
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
#60
jacquesik napisał(a):
Prezes napisał(a):Świetnie oraz czy eliminacje mogą być wielodniowe i czy 16. najlepszych z ligi nie gra w eliminacjach.

A może konkretniej.
Czy Mistrzostwa Polski 2013 mają się odbyć w Bytomiu w dniu:


A) 26.10.2013 i 09.11.2013 i 23-24.11.2013
4 dni

B) 23-24.11.2013
2 dni

TAK, tylko co do A to niekoniecznie wszystkie te dni.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości