Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nagrywanie romow
#1
Witam, czy ktoś ma nagrywarke romów i kostki i może mi nagrać romik do flippera?
Mam niemiecka wersje i oczy mnie od tego bolą :/ a bardzo chciałbym miec wersję angielska.
Oczywiście odpłatnie.
Mezik
Odpowiedz
#2
Kości nowych nie musisz kupować. Stare można skasować i na nie nagrać program. Ja korzystałem z usług Andrzeja z Radomia.
Odpowiedz
#3
Przy kupnie dodatkowej lub nowej kości eprom warto zastanowić się nad 2x większą pojemnością. Można wtedy wpisać obydwa wsady i przełączać je mechanicznie na nowej linii - taki multilanguage. Przełącznikiem może być zwykły switch mechaniczny oraz rezystor 1/4Watt o wartości dowolnej z zakresu 1k - 10k Ohm.
Można także wstawić jeden obok drugiego i także przełączać je mechanicznie. W tym wypadku najprościej będzie zastosować przełącznik w postaci zworek wpinanych w złącza kołkowe.
Odpowiedz
#4
chcę wrzucić eprom z nowym softem, nie chcę kasować starego, wolałbym kupić i zaprogramować nowy,
na mojej kostce jest oznaczenie 27C040-10
na allegro znalazłem coś takiego: AT29C040A
krótkie pytanie, nada się?
czy to A na końcu to coś ważnego? :-)
XIX
Odpowiedz
#5
Też mogę Ci nagrać ROM'y. Podaj, do jakiej maszyny, to powiem Ci czy nowe kości są osiągalne i po ile.

AT29CXX to jest Flash ROM Atmel'a, a Ty potrzebujesz EPROM 27CXX. 27C040 używane można kupić po kilkanaście zł.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
dzięki za ofertę ale mieszkasz za daleko :-)
znajomy powiedział mi, że kostki 27Cxxx kasuje się za pomocą uv, niestety on nie ma takiego programatora (przystawki) i sugerował, że zamiennie można zastosować 29Cxxx, które podobno kasuje się elektronicznie i on (na willem-ie) mógłby mi taką kość zaprogramować

podsumowując mam pytanie, czy epromy do flippera można kasować tylko za pomocą uv czy są jakieś zamienniki?
XIX
Odpowiedz
#7
Mozna je skasowac za pomoca mlotka ale to kasowanie doszczetne Smile
Mezik
Odpowiedz
#8
Nie można zamiast 27C040 dać 29C040 ze względu na inne wyprowadzenia. Można dać AT27C040 ale jest to kość jednokrotnie programowalna. Odległość dla przewoźników nie jest dziś problemem.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
W krakowie nagrywaja roma za 5 zl. Kasowanie za darmo. Na wroclawskiej.
Mezik
Odpowiedz
#10
właśnie to miałem na myśli pisząc, że Wizzard mieszka za daleko :-)
i na tym pewnie zakończę moje kombinacje

a taki EPROM - Allegro by się nadał?
XIX
Odpowiedz
#11
Siwy napisał(a):a taki EPROM - Allegro by się nadał?

Jak najbardziej.

EDIT
Czyżbyś sugerował, że jestem drogi??
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#12
wysylka za 8zl w kopercie babelkowej i po problemie Wink
Odpowiedz
#13
Stary temat, ale jeżeli komuś się nie chce czekać na kasowanie 27C040 bo trochę to trwa lub nie ma kasowarki to polecam coś takiego https://www.eliptor.pl/p78,pamiec-flash-...do-85.html , ponieważ w 29F040 trzeba zamienić adres A18 z pin 1 na 31 jak to ma 27C040 oczywiście pamiętając że pin 1 i 31 unieść do góry aby nie miały kontaktu z podstawką a w miejsce pin 31 do podstawki podłączyć A18 czyli pin 1, trochę zakręciłem, jak coś to PinballWizard popraw mnie Smile
Odpowiedz
#14
dioda2000 napisał(a):... PinballWizard popraw mnie Smile
Ja nie jestem od poprawiania tylko od pomagania. Jeśli piszesz poradę, to dobrze się do tego przygotuj. Zła porada jest gorsza od braku porady.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#15
Pinball Wizard napisał(a):
dioda2000 napisał(a):... PinballWizard popraw mnie Smile
Ja nie jestem od poprawiania tylko od pomagania. Jeśli piszesz poradę, to dobrze się do tego przygotuj. Zła porada jest gorsza od braku porady.

Racja :mrgreen: porada jest OK więc proszę się nie obawiać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości