Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
system 10-8-5-1 czy 7-5-3-0/7-5-3-1 - jakieś wnioski?
#1
Mamy za sobą już trochę turniejów rozgrywanych w różnych systemach. Można już spodziewać się jakichś wrażeń, porównań, opinii.
#2
IMHO najbardziej uczciwa i wyważona jest punktacja 7-5-3-1 (zresztą jest chyba najczęściej stosowana na turniejach zagranicznych).

Najmniej logicznym wyborem jest IMO punktacja 10-8-5-1. Zdecydowanie za wysoka kara za zajęcie ostatniego miejsca (matematycznie kompletnie nieuzasadniona)

Na zdrowy rozsądek - zajęcie miejsca pierwszego i ostatniego powinno dawać tyle samo punktów co zajęcie miejsca drugiego i przedostatniego. W punktacji 7-5-3-1 tak właśnie jest i jest to słuszne.
#3
7-5-3-1 to moj glos
Mezik
#4
Ja też wolę 7-5-3-1.
#5
Zdecydowanie 7-5-3-1.
#6
A czy możecie też dodawać argumenty za i przeciw?
#7
Uzasadnienie bardzo ladne NEX napisal i ja sie pod to podpinam
Mezik
#8
NEX wszystko dobrze opisał.
Przy punktacji 10-8-5-1 (jak miało to miejsce na ostatnich zawodach) to najważniejsze nie zająć ostatniego miejsca, żeby nie wyłapać 1.
System ten nie premiuje 1 miejsca, ponieważ bardzo mała różnica pomiędzy 1 i 2 miejsce (tj. 10 i 8 pkt).
#9
OK, napisze to bardziej dobitnie.

System 10-8-5-1 jest systemem kompletnie idiotycznym. Najbardziej (w stosunku do najbardziej popularnego systemu czyli 7-5-3-1) premiuje miejsce trzecie czyli grę poniżej przeciętnej. Gracz zdobywający trzecie miejsce w tym systemie otrzymuje tylko 2x mniej punktów od racza nr 1 i aż 5x więcej punktów od gracza nr 4. Z chęcią wysłuchałbym chociaż jednego (LOGICZNEGO) argumentu za punktacją 10-8-5-1...
#10
Ja mam takie pytanie:

czego powinno się oczekiwać od systemu punktowania (niezależnie czy będzie to system 10-8-5-1, 4-3-2-1, 7-5-3-1, 7-5-3-0, itd.)?
#11
Ale Konrad już o tym pisał.
- Suma pkt z pozycji 1 i 4 równa pozycji 2 i 3.
- Równy skok pkt pomiędzy kolejnymi pozycjami, kolejne miejsce zawsze daje dwa pkt więcej
- Nie ma zera za ostatnie miejsce, musi być 1 pkt za ostatnie miejsce.
- Przy punktacji 10-8-5-1 gramy, żeby nie zając ostatniego miejsca, a nie gramy o zwycięstwo. Chyba nie o to chodzi.
#12
printimus napisał(a):Ja mam takie pytanie
A może najpierw sam napiszesz który system preferujesz (tak dla formalności) a następnie odpowiesz na moja prośbę o podanie jakiejś zalety systemu 10-8-5-1.

Jak na razie to wrzucasz temat do którego sam nie donosisz się, nie odpowiadasz na pytania, prosisz innych o argumenty, stawiasz dodatkowe pytania.... jednym słowem zachowujesz się jak moderator tej dyskusji a z tego co mi wiadomo nikt Cie do takiej roli nie wyznaczył Wink

Tak więc jeśli masz coś do napisania w temacie systemu punktowania to słuchamy....
#13
NEX napisał(a):
printimus napisał(a):Ja mam takie pytanie
A może najpierw sam napiszesz którym system preferujesz (tak dla formalności) a następnie odpowiesz na moja prośbę o podanie jakiejś zalety systemu 10-8-5-1.

Chciałem najpierw usłyszeć czym się kierujecie w ocenie systemu. Bo przecież każdy ma jakieś powody, dla których popiera takie czy inne rozwiązanie.
Dla mnie - na pierwszy rzut oka - zaletą systemu 10-8-5-1 byłoby przede wszystkim to, że rośnie stawka, o którą się gra (ze względu na duże różnice punktowe za poszczególne miejsca), a tym samym nawet walka o 3cie miejsce jest walką o coś konkretnego (pięć punktów ładnie brzmi).

NEX napisał(a):Bo jak na razie to wrzucasz temat do którego sam nie donosisz się, nie odpowiadasz na pytania, prosisz innych o argumenty, stawiasz dodatkowe pytania.... Zachowujesz się jak moderator tej dyskusji a tego co mi wiadomo nikt Cie do takiej roli nie wyznaczył Wink

Mój wątek moja moderacja Smile
Aczkolwiek zanim zacząłem to i tak założyłem, że ostatnie słowo będzie Twoje, choćbym nie wiem jakie argumenty wytaczał.

NEX napisał(a):Tak więc jak masz coś do napisania w temacie system,u punktowania to słuchamy....

Ależ to ja się pytałem Was. Mówcie.
#14
Jaro napisał(a):- Przy punktacji 10-8-5-1 gramy, żeby nie zając ostatniego miejsca, a nie gramy o zwycięstwo.

Ja zawsze gram o zwycięstwo i do końca. Potępiam grę nie na 100% i wpływ na wyniki, z czym się już spotkałem.

printimus napisał(a):Mój wątek moja moderacja Smile

Ależ to ja się pytałem Was. Mówcie.

Punktacja jest mi obojętna, powód patrz wyżej.
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
#15
printimus napisał(a):Mój wątek moja moderacja Smile
Jeśli w dziale OffTopic założysz sobie wątek dotyczący jakości farb drukarskich to spoko - będziesz mógł go sobie moderować.
W tak ważnych sprawach jak wybór punktacji - musisz (jak my wszyscy) dostosować się do zasad forum.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości