Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
system 10-8-5-1 czy 7-5-3-0/7-5-3-1 - jakieś wnioski?
#16
NEX napisał(a):
printimus napisał(a):Mój wątek moja moderacja Smile
Jeśli w dziale OffTopic założysz sobie wątek dotyczący jakości farb drukarskich to spoko - będziesz mógł go sobie moderować.
W tak ważnych sprawach jak wybór punktacji - musisz (jak my wszyscy) dostosować się do zasad forum.

Niby jakie naruszam? przecież zadałem pytanie właśnie po to żeby się dowiedzieć co WY myślicie po tych kilku turniejach...

BTW - o ile pamiętam to na moderatora strony nie bylo głosowania...
#17
printimus napisał(a):Niby jakie naruszam? przecież zadałem pytanie właśnie po to żeby się dowiedzieć co WY myślicie po tych kilku turniejach...
No to przecież kilka osób Ci odpisało, zacząłeś wtedy "wymagać" uzasadnienia, stawiać jakieś dodatkowe pytania (a nie ładniej byłoby najpierw samemu coś w tej sprawie napisać tak aby dyskusja była równorzędna?)
printimus napisał(a):o ile pamiętam to na moderatora strony nie bylo głosowania...
Nie było chętnych....
#18
Jarnie napisał(a):
Jaro napisał(a):- Przy punktacji 10-8-5-1 gramy, żeby nie zając ostatniego miejsca, a nie gramy o zwycięstwo.
Ja zawsze gram o zwycięstwo i do końca. Potępiam grę nie na 100% i wpływ na wyniki, z czym się już spotkałem.
Punktacja jest mi obojętna, powód patrz wyżej.

Tu się zgadzam w 100%. Nie ma żadnych kalkulacji. Gramy żeby wygrywać.

Zresztą już o tym pisałem. Jak widać jednak może to być zwykła "sportowa" kalkulacja. :mrgreen:

jaro napisał(a):
printimus napisał(a):No i w określonej sytuacji bardziej się opłaca nie pojechać, bo wtedy zero stanie się najniższą ilością punktów, a dotychczasowe 20 już nie będzie najniższą wartością, więc wejdzie do rankingu. Ot zwykła "sportowa" kalkulacja.

Ale w takiej sytuacji zakładach, że na danym turnieju zdobędziesz mniej niż 20 pkt.
A na turnieje jeździ się po to aby je wygrywać!! I zdobywać 40. A wtedy najgorszy (nie liczony do rankingu) wynik to 20 a nie 0.
I w ogólnym rozrachunku jest 20 na plus.
#19
Ja jestem za systemem 7-5-3-1 ponieważ jest on bardziej zrównoważony. Przy 10-8-5-1 wygranie dwóch stołów daje na tyle dużą przewagę, że można sobie już spokojnie odpuścić dalszy wysiłek i zająć miejsce 3 i 4 a i tak wyjdzie się z grupy (przy 4-ech stołach).

I właśnie zrównoważenie systemu jest dla mnie jego najważniejszą cechą.
#20
Jeszcze myślałem o systemie 4-3-2-1...
#21
printimus napisał(a):4-3-2-1...
...0

[Obrazek: boom.gif]
#22
NEX napisał(a):
printimus napisał(a):4-3-2-1...
...0

Obrazek

a to nie jest spamowanie ?
i jak już to bardziej BUM :-P
#23
Na spam (a w zasadzie trolling) odpowiedziałem spamem....

No mogłem jeszcze napisać (w tym samym tonie) np. tak:
"jeszcze myślałem o systemie 93-77-15-12..."
#24
NEX napisał(a):Na spam (a w zasadzie trolling) odpowiedziałem spamem....

No mogłem jeszcze napisać (w tym samym tonie) np. tak:
"jeszcze myślałem o systemie 93-77-15-12..."

jak Ty odczytujesz ton z tekstu pisanego?

Skoro dyskutujemy różne systemy to jest jeszcze jeden

4-3-2-1

co o tym myślicie?

a nie jakieś tam bum, bum
#25
Skoro w jednym z wcześniejszych postów piszesz:
printimus napisał(a):A czy możecie też dodawać argumenty za i przeciw?
a następnie umieszczasz post:
printimus napisał(a):Jeszcze myślałem o systemie 4-3-2-1...
To albo nie szanujesz innych osób wypowiadających się w tym wątku albo celowo trollujesz.
#26
NEX napisał(a):Skoro w jednym z wcześniejszych postów piszesz:
printimus napisał(a):A czy możecie też dodawać argumenty za i przeciw?
a następnie umieszczasz post:
printimus napisał(a):Jeszcze myślałem o systemie 4-3-2-1...
To albo nie szanujesz innych osób wypowiadających się w tym wątku albo celowo trollujesz.

Jest jeszcze jedna opcja - po prostu pytam. Przypomniałem sobie, że na którymś z turniejów na temat takiego systemu była prowadzona rozmowa.

Sorry, że nie spytałem czy mogę zapytać...
#27
printimus napisał(a):Jest jeszcze jedna opcja - po prostu pytam. Przypomniałem sobie, że na którymś z turniejów na temat takiego systemu była prowadzona rozmowa.
Skoro strofujesz innych aby argumentowali swoje wypowiedzi w tym temacie to po prostu rób to samo... inaczej można pomyśleć że traktujesz innych z góry.

Może napiszesz nam jakie Twoim zdaniem są zalety systemu, który zaproponowałeś ostatnio (czyli 4-3-2-1) w stosunku do systemu 7-5-3-1 czyli tego który jak na razie wskazali w tym wątku wszyscy inni poza Tobą.
#28
Nie wiem dlaczego uważacie to za spam ale dla mnie naturalnym systemem punktacji jest 3-2-1-0,
ktoś wyżej napisał, że nie może być 0 - OK, można zerem "nagradzać" tych, którzy nie przystępują do rywalizacji,
kolejnym naturalnym więc jest 4-3-2-1
Nie wiem skąd wziął się system 7-5-3-1, być może to taka tradycja ale dla mnie to sztuczne podbijanie punktacji

Zaletą systemu 10-8-5-1 jest pewnie ograniczenie dogrywek ale nie jestem jego zwolennikiem Wink

Niestety nie posiadam plików z wynikami ale może ktoś zrobi symulację tegorocznych turniejów z różnymi punktacjami i sprawdzimy w praktyce czy jest o co kruszyć kopie :-)
XIX
#29
po co sie spinacie chlopaki ?

z reguly omijam watki w ktorych od samego poczatku wszyscy skacza sobie do gardel i teraz moze wsadze kij w mrowisko bo propozycji jest duzo co do punktacji a ja wyjezdzam ze swoimi Smile

moje propozycje

8-5-3-1 (1 miejsce premiowane dodatkowym punktem, pozostale rownomiernie)

lub

10-7-5-2 (podobnie jak wyzej tylko z kara dla ostatniego)


to tylko propozycje moze komus sie spodobaja, z jaka punktacja bedziemy grali mi obojetnie Smile
#30
Siwy napisał(a):kolejnym naturalnym więc jest 4-3-2-1. Nie wiem skąd wziął się system 7-5-3-1, być może to taka tradycja ale dla mnie to sztuczne podbijanie punktacji
Także nie wiem skąd wziął się ten system - jest stosowany od dawna i nie tylko na polskich turniejach. Być może chodzi o wyraźniejsze pokazanie różnic pomiędzy końcowymi wynikami graczy Smile

Oczywiście systemy 7-5-3-1 oraz 4-3-2-1 są w zasadzie identyczne i znając Marcina (Primtimus) zakładam ze doskonale zdaje On sobie z tego sprawę. A skoro wie jak te systemy mają się do siebie to widząc w zasadzie 100% poparcie dla wersji 7-5-3-1 i jednocześnie (bez słowa komentarza) proponując system 4-3-2-1 uprawia zwyczajny trollling Wink

Stąd mój obrazek "boom" :mrgreen:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości