Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwagi, sugestie i pomysły dotyczące serwisu
#61
thomy napisał(a):Każde forum jest czyjeś to nie ma tu nic do rzeczy, niestety ale Wizard napisał jak jest, a jak nie ma kasy na serwis to nie wiem jakiś donejty czy wpłaty jak to się robi gdzie indziej.
Może wprowadzić jakieś niewielkie opłaty za korzystanie z forum, które byłyby przeznaczane na opłacanie hostingu i ew. usługi informatyka jak np. robienie kopii zapasowych, czy naprawę po awarii. Nasze forum jest tak niszowe, że nie można porównywać go z innymi, darmowymi, których na wiele tematów jest mnóstwo. Obecnie nawet portale ogłoszeniowe, o aukcyjnych nie wspominając, stają się płatne. Uważam też, że specjalistyczna wiedza, którą dzielą się z nami szanowni "naprawiacze" jest warta zapłaty. Przy okazji wyczyścilibyśmy forum z "martwych dusz". To tylko moje luźne przemyślenia, co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#62
nie rozumiem tylko ostatniego zdania na temat czyszczenia forum z martwych dusz?
hosting na jedno forum to groszowe sprawy
Odpowiedz
#63
Berud napisał(a):nie rozumiem tylko ostatniego zdania na temat czyszczenia forum z martwych dusz?
Na przykład z różnych robotów/automatów oraz użytkowników, którzy zalogowali się tylko raz - podczas rejestracji lub od lat nie są aktywni.
Berud napisał(a):hosting na jedno forum to groszowe sprawy
To tym bardziej powinno być lekko unieść taką kwotę przez kilkudziesięciu aktywnych użytkowników forum.
Wydaje mi się, że Paweł kiedyś utrzymywał również sprzęt, ale co do tego mogę się mylić.
Odpowiedz
#64
Cytat: Nasze forum jest tak niszowe, że nie można porównywać go z innymi, darmowymi,
Cytat: specjalistyczna wiedza, którą dzielą się z nami szanowni "naprawiacze"
Tak słówko tylko - taki ludek jak ja nie korzysta z naprawiaczy, bo nawet nie mam flippera. Jestem tu for fun. Zawsze mogę się przenieść na zagraniczny portal, gdzie w sumie jestem w każdym możliwym miejscu i nikt opłat nie krzyczy Smile Pytanie czy ci naprawiacze też by ponosili opłaty za to że się dzielą wiedzą? A inni co udzielają pora też by otrzymywali wynagrodzenie? Smile

Dam przykład jak to się odbywa na pewnym zagranicznych forach o emulacji gier arcade. Tam oprócz forum są strony zawierające różne treści, za serwery się płaci. Skąd pieniądze? Otóż są sponsorzy, ale oprócz tego co jakiś czas jest na forum dawane ogłoszenie, że będzie trzeba zapłacić na serwer, ile jest pieniędzy zebranych i ile brakuje. I to działa, ludzie wpłacają pieniądze, jedni mniej inni więcej, a czasem ktoś się obudzi i całość zapłąci.
Odpowiedz
#65
Zróbcie tak jak na PinSide, gdzie są datki na utrzymaniu forum, które uzupełniają braki z bodajże reklam a na pewno z przychodów od ogłoszeń handlowych . Tam jest tak, że kto coś sypnął ma czerwone serduszko obok swojego nicku (w końcu dawca), chyba zostaje na miesiaąc po czym zmienia się na szare (informując o tym, że ktoś kiedyś coś przeznaczył na forum).
Moim zdaniem forum PSF trochę za małe na forum subskrypcyjne, ale jeśli zrobicie zbiórkę to chętnie dam coś od siebie.
Odpowiedz
#66
dało by się zrobić "nowe posty od Twojej ostatniej wizyty?" oraz włączyć shoutbox?
a jak już marudzę to może by skórkę forum zrobić jakaś nowoczesniejsza Tongue ? standardowo.. mogę pomoc Smile
Odpowiedz
#67
a dobra, nowe posty sa pod "więcej" po lewej stronie
Odpowiedz
#68
Berud post_id=34828 time=1565107470 user_id=692 napisał(a):...a jak już marudzę to może by skórkę forum zrobić jakaś nowoczesniejsza Tongue ? standardowo.. mogę pomoc Smile

Jeszcze chwila...
Bez większych strat i problemów udało się przejść z PHP 5x na 7x i przekonwertować forum z by Przemo na phpbb3.
Ostatni etap jeszcze przed nami, ale aby ograniczyć listę potencjalnych problemów, "jedziemy" na stylu domyślnym.
Będą skórki, donajty, serduszka, krzyżówki, rebusy, kalambury i ...... miejsca by zabrakło na listowanie... ;-)
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#69
Berud, cierpliwości Smile
Tak jak napisał Czarek forum przeszło kilka poważnych zmian a ostatnia zmiana nastąpi niebawem. Na razie priorytetem było uratowanie zawartości forum (i update do nowszych wersji skryptów) oraz zbudowanie strony ppo.
Po ostatniej planowanej zmianie (która powinna nastąpić w ciągu najbliższych 2 tyg.) zajmiemy się porządkowaniem drzewka działów (teraz jak widać jest ono trochę rozjechane), dodawaniem shoutboxów, nowych skórek i masy innych zarąbistych dodatków Smile
Odpowiedz
#70
DAL.CG post_id=34830 time=1565124436 user_id=588 napisał(a):Bez większych strat i problemów udało się przejść z PHP 5x na 7x i przekonwertować forum z by Przemo na phpbb3.

Dobra robota. Dzięki.
Odpowiedz
#71
NEX post_id=34831 time=1565181753 user_id=153 napisał(a):.......cierpliwości Smile
......
Po ostatniej planowanej zmianie (która powinna nastąpić w ciągu najbliższych 2 tyg.) zajmiemy się porządkowaniem drzewka działów (teraz jak widać jest ono trochę rozjechane), dodawaniem shoutboxów, nowych skórek i masy innych zarąbistych dodatków Smile

Czy zamiast shoutboxów, skórek i masy innych zarąbistych dodatków można by uwidocznić na stronie głównej datę i autora ostatniego postu w każdym z działów ?
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#72
Jarnie post_id=35182 time=1574523834 user_id=312 napisał(a):Czy zamiast shoutboxów, skórek i masy innych zarąbistych dodatków można by uwidocznić na stronie głównej datę i autora ostatniego postu w każdym z działów ?
Jarek, na stronie głównej jest już widoczny tytuł ostatniego posta (w każdym dziale) wraz z datą i autorem (kolumna "ostatni post" po prawej stronie forum).
Odpowiedz
#73
Zapewne chodziło o "uwidocznienie". Bo faktycznie trzeba się wpatrywać, aby rozszyfrowywać kiedy ostatnio było coś pisane w działach na forum.

Fajnie było aby np. w działach gdzie ktoś odpisywał na post dzisiaj ,było na stronie głównej napisane na czerwono "dodano dzisiaj".
Na zielono "dodano wczoraj". Na brązowo "dodano w ciągu 7 dni". A pozostałe daty wytłuszczone na czarno.

Chodzi jedynie o to, że jak wchodzi się na forum. Mniej więcej co kilka dni, ale bywa że codziennie. To przyjemnie było by na szybko móc namierzyć, w którym dziale są nowe posty. A w którym nadal cisza.
I czy warto zostać na forum ,aby to sobie przeczytać. Nie tracąc cennego czasu na "weryfikację stanu faktycznego" forum w danym dniu.

Ot taka mała sugestia i prośba do władz administracyjnych.
Odpowiedz
#74
jest takie coś w panelu "więcej"


Załączone pliki
.png   eee.png (Rozmiar: 12.85 KB / Pobrań: 466)
Odpowiedz
#75
Konrad, nic nie jest widoczne na stronie głównej. Dopiero jak wejdziesz w poszczególne działy
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości