Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XII MISTRZOSTWA POLSKI
Wyniki turnieju CLASSIC. Ponowna prośba, jeżeli są jakieś literówki w nazwiskach, proszę pisać na priv.

Miejsce Zawodnik
1 Tomasz Sudujko
2 Marcin Krysiński
3 Hubert Krysiński
4 Marek Wielk
5 Sebastian Gwizdała
6 Johan Genberg
7 Joël Wozniak
8 Jakub Ciepliński
9 Łukasz Dziewulski
10 Tore Rudberg
11 Mirosław Matuszewski
12 Cezary Głowala
13 Marcus Hugosson
14 Stasiek Nietrzebka
15 Michał Piasecki
16 Piotr Grzeszczak
17 Jarosław Nietrzebka
18 Paweł Nowak
19 Jarosław Góralski
20 Balázs Pálfi
21 Michał Klimaszewski
22 Daniel Nowak
23 Michał Głowacki
24 Alexander Żurkowski
25 Andrzej Cieślik
26 Armand Maculewicz
27 Jacek Wenda
28 Tomasz Borkułak
29 Bartosz Nowak
30 Marta Sarna-Nowak
31 Konrad Buczyński
32 Daniel Górecki
33 Mirosław Adamczewski
34 Rafał Bytomski
35 Michał Mazurkiewicz
36 Krzysztof Mamaj
37 Mateusz Gwizdała
38 Maciej Czarnecki
39 Tomasz Hedzielski
40 Konrad Masłowski
41 Denis Cuypers
42 Daniel Kaczmarek
43 Mirko Lunden
44 Benedykt Borkułak
45 Marcin Dylewski
46 Marcin Kisiel
47 Jowita Szymaniak
48 Krzysztof Sokołowski
49 Piotr Butkiewicz
50 Jarosław Gula
51 James Watson
52 Mariusz Orlik
53 Jarosław Rupiewicz
54 Adam Kuncewicz
55 Sebastian Wiśniewski
56 Robert Banasiewicz
57 Mariusz Kołodziejczyk
58 Mariusz Tkacz
59 Wiktor Brzozowski
60 Piotr Czubkowski
61 Janek Nietrzebka
62 Bartosz Lisikiewicz
63 Kamil Ślusarz
64 Robert Łapiński
65 Piotr Radecki
66 Kasia Klepacka
67 Jakub Tkacz
68 Tomek Szrama
69 Katarzyna Wiatrak
70 Krzysztof Piechnik
71 Tomasz Jaros
72 Łukasz Dziatkiewicz
73 Marek Szymborski
74 Piotr Dylewski
75 Kamil Surowiecki
76 Bartosz Radomyski
alexanderhrabia napisał(a):a sportowo, to sam system jest i sprawiedliwy
Jasne, szczególnie wtedy gdy kilka osób w rundzie otrzymuje darmowe (bez gry) 7 punktów a reszta musi ostro walczyć aby zdobyć chociaż 3. Od razu zaznaczam że nie mam tu najmniejszych pretensji do osób które takowe punkty otrzymały gdyż w żadnym przypadku nie było to ich winą - po prostu system ten nie nadaje się na duże imprezy i to jest fakt. W zasadzie to system zawsze szwankuje - tyle że im większa impreza tym szwankuje mocniej (przy imprezie takiej jak MP system sypie się już po całości)
A dobrym przykładem jest Angelika, która zdobyła więcej punktów niż ja, bo dwa razy dostała ich 7 za darmo, bo reszta drużyny nie przyszła. Smile
System ten sprawdza się tylko przy założeniach:
- ilość uczestników to wielokrotność 4 (8 osób, 12, 16, 20 itd.)
- wszyscy grają do końca i nikt nie rezygnuje po kilku rundach, jak to miało miejsce teraz w kilku przypadkach.

Jeżeli powyższe warunki nie są spełnione, system ten można włożyć między bajki.
Gwynbleidd napisał(a):Dobrze ale uważam że nie może być tak że czeka się na gracza np. 15 minut przez co rozgrywka jest blokowana.
Gadacie jak potłuczeni.. Czekanie nawet co kolejke 15min nie spowoduje tak duzego opoznienia. Wydaje sie byc logiczne - jesli w tym samym czasie gra polowa uczestnikow to rozgrywki beda w przyblizeniu dwa razy dluzsze, niz wtedy gdy graja wszyscy. Ale tu nie ma co roztrwaniac, bo na szczescie wiekszosc organizatorow i nas graczy rozumie co było nie tak. Nie wpłynęło to moim zdaniem na wysoki poziom turnieju. Kończę offtopic.

MP podobaly mi sie glownie ze wzgledu na bardzo dobry stan niektórych maszyn. Oczywiscie wciąz byly skrajnosci, ale widać spory postęp wynikający z zaangażowania kolejnych osób.
Fajna atmosfera w całym turnieju wynikała ze zmian czteroosobowych grup co kolejkę, ten system lubię najbardziej.
Ilość nagrod rowniez bardzo pozytywnie zaskoczyla!
Dzięki tez za wsparcie w walce ze Szwedami - nazwali mnie "Swede killer" i chyba muszę uważać gdy nastepnym razem będę w Szwecji ;-)
Oki. Siłą rzeczy nasuwa się pytanie : jaki system będzie najbardziej miarodajny ( nie mówię o systemie który będzie w 100 % sprawny bo taki chyba nigdy nie powstanie ). Wierzę że w przyszłości nowy system będzie najlepszy ale to praca do wykonania na przyszły rok.
janekV8 napisał(a):Czekanie nawet co kolejke 15min nie spowoduje tak duzego opoznienia.

Pewne opóźnienie powoduje i w sumie w jakiś sposób wpłynie na opóźnienie rozpoczęcia kolejnych etapów. Według mnie jak na to nie patrzeć powodów tak długiego grania eliminacji jest kilka i po prostu nałożyły się na siebie.
janekV8 napisał(a):Gadacie jak potłuczeni.. Czekanie nawet co kolejke 15min nie spowoduje tak duzego opoznienia. Wydaje sie byc logiczne - jesli w tym samym czasie gra polowa uczestnikow to rozgrywki beda w przyblizeniu dwa razy dluzsze, niz wtedy gdy graja wszyscy.
Dzięki tez za wsparcie w walce ze Szwedami - nazwali mnie "Swede killer" i chyba muszę uważać gdy nastepnym razem będę w Szwecji ;-)

Tu masz 100% rację. Jeżeli wszystkie (22 grupy) grałyby jednocześnie, eliminacje trwałby zdecydowanie krócej.
Tylko gdzie w CDQ wstawić 22 maszyny na trudniej + maszyny FREE PLAY + CLASSIC. Nie ma takiej fizycznej możliwości. Samych maszyn znalazłoby się dużo więcej.
A na MP było 20 szt wszystkiego i robiło się ciasno.
Odnośnie systemu idealnego - to nie ma takiego - zawsze znajdą się jakieś plusy i minusy danego systemu rozgrywek. Ale trzeba próbować.
Zgadza sie Jaro - bylem, widzialem. Zawsze jest tak, ze albo system rozgrywek warunkuje sie iloscia maszyn, albo iloscia zawonikow, albo miejscem itd itp. I na całym swiecie bierze sie te czynniki pod uwage, bo wszystko ma znaczenie.
Od poczatku bylem za tym, zeby eksperymentowac i probowac nowych rozwiazan, ciesze sie, ze podjeliscie ten krok. I choc ja nie spoznilem sie na zadna runde, to juz irytujace zaczelo sie szukanie winy opoznienia w spoznialskich ;-)
Jaro napisał(a):Odnośnie systemu idealnego - to nie ma takiego - zawsze znajdą się jakieś plusy i minusy danego systemu rozgrywek. Ale trzeba próbować.
Słusznie. Bardzo dobrze że ten eksperyment odbył się - wiemy już ze następnym razem trzeba spróbować czegoś innego a o "grupach progresywnych" zapomnieć.

janekV8 napisał(a):nazwali mnie "Swede killer" i chyba muszę uważać gdy nastepnym razem będę w Szwecji ;-)
Głowa do góry :mrgreen: Rok temu w półfinale odprawiłem Marcusa (wcześniej po drodze chyba jeszcze jakiegoś jednego) a z EPC które odbywały się w Sztokholmie wróciłem żywy ;-)
Wyniki już są!
http://www.ifpapinball.com/view_tourname...06#results
A można jeszcze prosić o wyniki z turnieju Czar Par?
Grail napisał(a):A można jeszcze prosić o wyniki z turnieju Czar Par?

Będą, ale prosimy o cierpliwość
http://www.ckm.pl/active/po-mistrzostwac...5,1,a.html
http://www.ppe.pl/news-25568-high_noon_i...lski_.html


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości