Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLF - dyskusja ogólna
#76
Liga z założenia miała być podsumowywana po roku grania, więc mniej niż 6 spotkań ligowych nie powinno być brane pod uwagę. Trzy to zdecydowanie za mało.
Ciekawy wydaje mi się pomysł odrzucania jednego najgorszego wyniku na lidze. Uczciwy i wciąż dopingujący do pojawiania się na wszystkich spotkaniach ligi.

Wydaje mi się, że tkwicie w miejscu, bo poruszacie za dużo wątków za jednym razem:
- liga, Puchar Warszawy(?), Basement Party u Mario, MP.
Ustalmy najpierw co z ligą, ile, gdzie:
- czy 3 spotkania, 6 czy więcej (widziałem już ankietę)
- czy tylko u Pawła, czy też u nas i Mario (może też ankietę?)

Równoległe turnieje, Puchary Warszawy i innych miast przecież nie będą z tym kolidowały
#77
Paweł napisał(a):widzę że atmosfera się wyluzowała Smile Z kontynuowaniem tematu poczekajmy na Mariusza

dogadac trzeba wszystko.
#78
NEX napisał(a):Aha Daniel i pamiętaj że teraz obowiązuje zakaz tankowania podczas zawodów oraz obowiązek użycia 2 rodzajów ogumienia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jarek dobrze wyłapuje porównanie do F1? :mrgreen:

...a Ty sie uparles, ze w F-1 wygrywa najszybszy a w pinball nie Confusedhock:

...i bedziesz to powtarzal jak mantre :mrgreen:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
#79
Staram się tylko jak mogę dopasować te Twoje odwołania do F1 Smile Myślałem kurcze ze z tym zakazem tankowania wreszcie trafiłem Wink
#80
Co do punktacji to do WPPR idą wszystkie pojedyncze turnieje (MP, Mario Basement, Wiosenne Mistrzostwa itp) oraz w formie podsumowania kilku spotkań (liga).
W WPPR nie możemy zrobić tak aby jeszcze z tego wszystkiego dali nam punkty za najlepszego gracza w PL w danym roku, ale nie ma problemu, żeby policzyć to samemu
#81
Janek, chodzi o to iż jeśli turnieje z 3 miejsc zostaną wrzucone do jednego worka to zwycięzca otrzyma za nie tylko RAZ 25 pkt. Gdyby zostało to podzielone na 3 mini turnieje po 3 edycje to zwycięzca każdej z tych serii otrzyma 25 czyli w sumie 75 - jeśli mylę się proszę o poprawienie.
Oczywiście punktacji za klasyfikację generalna WPPR nie uzna jednak zaliczy 3x25 co osobom starającym się o punkty na pewno bardziej przypadnie do gustu niż 1x25. Z tego co kojarzę to w innych krajach nie wrzucają wszystkich rozgrywek we wszystkich dostępnych miejscach do jednego worka.

Poza tym tak jak opisałem wcześniej - w serii 3 turniejów w Mysłowicach mogą wystartować (i zająć dobre miejsca) osoby które do Piaseczna nie wybiorą się. W druga stronę analogicznie.
#82
Co do punktow to oczywiscie masz racje. I oby tylko bylo komu organizowac te turnieje 3-spotkaniowe. Idea jest jak najbardziej w porzadku, ale nie musi dziac sie to kosztem ligi. Liga nie jest raczej dla zbieraczy punktow WPPR, ale dla tych co chca udowodnic ze maja dobra forme caly rok.
Liga powinna zyc swoim (oddzielnym) zyciem, a wszystkie kolejne turnieje na pewno bede dobrze przyjete przez wszystkich fliperowcow
#83
Dlatego ligą nazywany byłby ranking liczony oddzielnie, jeżeli masz czas na jechanie gdzieś to jedziesz i jako ligowiec łapiesz punkty można wtedy ustalić imprezy które do ligi się zaliczają a które nie. Np. Mariusz wyrazi chęć zorganizowania np. cykl 8 turniejów w roku(jego liga), z czego tylko 3 (z góry ustalone które) wliczają się do LIGI a reszta razem z tymi trzema to oddzielny ranking. Analogicznie inni, wtedy np. za rok na MP można zrobić ostatni turniej ligowy i znowu mielibyśmy dwudniową imprę z dwoma turniejami Smile
#84
Liga a inne turnieje to zupełnie inny temat nie mieszajmy juz w drugim roku czegoś co się zrodzilo.Nie wiem Paweł czy dam zorganizować 8 turniejów chyba nie :!: 3 turnieje ligowe + 2-3 turnieje pojedyncze to max. Oddzielnych lig nie ma co robić jest nas za mało.U naszych zachodnich sąsiadów jest prawie 800 graczy z czego większość posiada dość pokazne kolekcje w domach lub halach.Z tego co wiem to mają ok 10 lig lub więcej grają raz w miesiącu a najlepsi z każdej ligi grają finał finałów oprócz tego jeszcze kilkanaście innych turniei.Spróbujmy sezon 2012 zorganizować u mnie i Jarka po 3 spotkania czyli w sumie 6 spotkań ligowych które zadecydują i wyłonią najlepszych fliperowców w Polsce.Dyspozycyjność oraz forma zdecydują kto będzie najlepszy.Proponuję tak zrobić by liga 2012 wogóle doszła do skutku.Jak Paweł w 2 kwartale będzie gotowy to proponuję dla odmiany zrobić jakis turniej okozjonalny typu mistrzostwa 2012 klubu billart z punktacją WPPR .Jeżeli wypali u Daniela proponuję to samo pojedynczy turniej lub kilka.Na koniec roku możemy wyłonić wnioski i podsumować rok 2012czy było to dobre rozwiązanie czy niei ewentualnie skorygować coś na rok 2013.Nie wiem jak wy ale ja chciałbym wyjechać też na jakiś turniej zagraniczny (Niemcy,Węgry) moze mistrzostwa Europy (zagrać w końcu drużynówkę)Podsumowując proponuję spotkać się w styczniu 15 lub 22 na inauguracji ligi u mnie i dopiąć terminaż pozostałych spotkań ligowych.
Prośba równiez do władz naszego stowarzyszenia o wypowiedzi czy aby nie zagalopowaliśmy się za mocno i nie robimy czegoś niestosownego ;-)
Mario
#85
super.
1.turniej Mario 28.01.2012 do wppr
2 turniej Jarek 10.03.2012 do wppr
3 turniej Mario 12.05.2012 do wppr
4 turniej jarek 11.08.2012 do wppr
5 turniej mario 29.09 2012 do wppr
6 turniej jarek 27.10.2012 do wppr
7 turniej Kończący wraz z Printimus

pozwoliłem sobie na taką propozycje dat i miejsc.To tylko propozycja więc prosze korygować .byle by już coś konkretnego.Pozdrawiam
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
#86
MARIO napisał(a):U naszych zachodnich sąsiadów jest prawie 800 graczy z czego większość posiada dość pokazne kolekcje w domach lub halach.Z tego co wiem to mają ok 10 lig lub więcej grają raz w miesiącu a najlepsi z każdej ligi grają finał finałów oprócz tego jeszcze kilkanaście innych turniei.
Aż tylu aktywnych graczy mają IMHO właśnie dlatego że mają tyle lig i przeróżnych turniejów. Nic tak nie przyciąga nowych zawodników jak wszelakiej maści rozgrywki.

MARIO napisał(a):Prośba równiez do władz naszego stowarzyszenia o wypowiedzi czy aby nie zagalopowaliśmy się za mocno i nie robimy czegoś niestosownego ;-)
Paweł napisał(a):Ja jako strona Stowarzyszenia proponuję robić swoje lokalne ligi, turnieje. Wszystkie wtedy mogą iść do WPPR a My (PSF) stworzymy punktację PPPR z której wyłonić możemy mistrza itd.
#87
jacquesik napisał(a):super.
1.turniej Mario 28.01.2012 do wppr
2 turniej Jarek 10.03.2012 do wppr
3 turniej Mario 12.05.2012 do wppr
4 turniej jarek 11.08.2012 do wppr
5 turniej mario 29.09 2012 do wppr
6 turniej jarek 27.10.2012 do wppr
7 turniej Kończący wraz z Printimus

pozwoliłem sobie na taką propozycje dat i miejsc.To tylko propozycja więc prosze korygować .byle by już coś konkretnego.Pozdrawiam

a dlaczego zrezygnowales z czerwca kosztem sierpnia..? proponuje wakacje odpuscic :!: :!:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
#88
Wystarczy zamienić 11.08.2012 na np. 16.06.2012 i po kłopocie.
#89
NEX napisał(a):Wystarczy zamienić 11.08.2012 na np. 16.06.2012 i po kłopocie.

16-17.06.2012 German Pinball Open Smile
Zawody w Bremie a nie jak w tym roku pod Berlinem ale moze beda chetni zeby sie wybrac. Miejcie to na uwadze Wink
pzdr
#90
super.
1.turniej Mario 28.01.2012 do wppr
2 turniej Jarek 10.03.2012 do wppr
3 turniej Mario 12.05.2012 do wppr
4 turniej jarek 23.06.2012 do wppr
5 turniej mario 29.09. 2012 do wppr
6 turniej jarek 27.10.2012 do wppr
7 turniej Kończący wraz z Printimus

czerwiec zmieniony z uwagi na Geraman pinball open.
Mario i Jarek -ostatecznie opiniujecie propozycje.
A kiedy sie odbywa impreza w Budapeszcie!!
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości