Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Printimus Pinball Cup 2013 - 30.11.2013r.
#16
W uzupełnieniu zasad (plus odpowiedzi na niektóre pytania):

Gry eliminacyjne - 4 kule;
Gry playoff - 3 kule

Do tabeli eliminacyjnej liczy się 7 najlepszych wyników, ale pozostałe (od 8mego) nie są kasowane, czyli dany gracz ma wpływ na ilości punktów otrzymanych przez graczy na maszynach, na których ten ma swoje wyniki nie mieszczące się w pierwszej 7mce najlepszych.

Jeżeli ktoś chce poprawić wynik na maszynie spoza aktualnej pierwszej siódemki, to musi wskazać de facto 2 wyniki do usunięcia - jeden ze swoich 7dmiu najlepszych oraz ten z maszyny, na której chce poprawiać. Nie dotyczy to jokera, a jedynie dodatkowych, dokupionych gier.

Czasy rozpoczęcia rund są określone, jako moment po którym gracz, który się nie pojawi musi się liczyć z wypuszczeniem kuli przez drugiego gracza, a w konsekwencji z przegraną de facto walkowerem. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy poprzednia runda przedłużyła się z przyczyn nie leżących po stronie graczy.

Losowanie ograniczone - chodzi o to, że pierwszeństwo w wyborze maszyn mają gracze z drabinki grup jednoliterowych, a gracze z grupy Sudden Death mogą wylosować maszynę spośród tych co zostały. Chodzi o to, żeby uniknąć oczekiwania na jedną maszynę wybraną-wylosowaną przez wszystkich.

Każdy, kto będzie chciał sprawdzić maszyny pod względem sprawności technicznej, może to uczynić w godzinach 8:00-9:00.

Gdyby były jakieś dodatkowe pytania i problemy, proszę śmiało pytać.
#17
Czy wszyscy muszą dotrzeć na godzinę 9.00 czy może można przyjechać na 11 (drugi slot)?
#18
NEX napisał(a):Czy wszyscy muszą dotrzeć na godzinę 9.00 czy może można przyjechać na 11 (drugi slot)?

Wystarczy być na swój slot Smile

Problem może być przy ostatnim, czwartym slocie, jeśli spotkają się tam wszyscy bezslotowcy z tymi co mają ten slot.

W sumie to można przyjść kiedy komu pasuje (slot daje priorytet w kolejce - ewentualnej - do maszyny) - nie trzeba też być cały czas - czyli przyjeżdżasz np. na 12tą - jak nie ma obłożenia maszyn, to grasz sobie minimum na 7dmiu (nie trzeba zaliczyć wszystkich 14tu) i potem albo turnieje dodatkowe, albo free play, albo wycieczka gdziekolwiek. Bylebyś był ok. 17:15 na rozpoczęcie playoffów.


Takie rozwiązanie powinno ułatwić wzięcie udziału w turnieju każdemu.
#19
Podoba mi się idea slotów, mniej podoba mi się że trzeba za to dodatkowo płacić. Denerwujące jest tez to ze "dzień przed" koszt znacznie wzrasta.

Jeszcze kilka pytań:
- czy ranking poszczególnych maszyn będzie prowadzony na bieżąco i będzie cały czas dostępny dla grających?
- czy jeśli rozegram sobie powiedzmy 10 gier a po 2-3 godzinach będę chciał dograć jeszcze pozostałe 4 to mogę ustawić się w kolejce do tych maszyn i dograć?
- czy masz już listę tych 14 wytypowanych maszyn?
#20
NEX napisał(a):Podoba mi się idea slotów, mniej podoba mi się że trzeba za to dodatkowo płacić. Denerwujące jest tez to ze "dzień przed" koszt znacznie wzrasta.

Dopłata za wybór slotu jest symboliczna. Jeśli ktoś nie chce może przecież wybrać "bez slotu".
Cena "dzień przed" jest po to, żeby ci co chcą zapisali się wcześniej, co da mi czas na sensowne przygotowanie wszystkich materiałów i pliku do obsługi turniejów.
Zajmuję się tym wszystkim sam i niestety bardzo mi komplikuje sytuację fakt, iż niektórzy do ostatniej chwili wstrzymują się z decyzją.


NEX napisał(a):Jeszcze kilka pytań:
- czy ranking poszczególnych maszyn będzie prowadzony na bieżąco i będzie cały czas dostępny dla grających?

tak. pracuję jeszcze nad fizycznym wyglądem ekranów, więc nie wiem czy to będzie po jednej maszynie, czy po kilka - oraz jaki będzie system wyświetlania - prawdopodobnie na życzenie, ręcznie. ponadto wyzerowane zostaną wszystkie high score'y na maszynach i podmienione będą na 000.000 tam gdzie się da, więc będzie się można zorientować w sytuacji.

NEX napisał(a):- czy jeśli rozegram sobie powiedzmy 10 gier a po 2-3 godzinach będę chciał dograć jeszcze pozostałe 4 to mogę ustawić się w kolejce do tych maszyn i dograć?

tak. jedynym problemem może być fizyczny czas oczekiwania w kolejce. poza tym strategie grania na maszynach są dowolne. w praktyce też okaże się, jak takie kolejkowanie będzie wyglądać

NEX napisał(a):- czy masz już listę tych 14 wytypowanych maszyn?

tak. podaję:

Terminator 2
Terminator 3
Dracula
Fish Tales
Dirty Harry
Corvette
Getaway
Johnny Mnemonic
Black Rose
No Good Gophers
White Water
Demolition Man
Indiana Jones (WMS)
Twilight Zone

Classic na pewno:

Spirit of 76
Bronco
Mata Hari

być może:
Jungle Queen

Free play:
Fun House
Gilligan's Island
Shadow
Rescue 911

Haunted House 1 gra/3 kule - 1 zł. (jak Fun House na MP) - 50% wpływów idzie na nagrodę(y) dla zwycięzcy(ów) - np. w proporcji 5-3-2.
#21
kto wybiera sie z Warszawy do Bytomia ?

bo polaczenie z Kolobrzegu jest dosc marne na slask i chcialbym z kims sie zabrac

moge byc 5.39 na zachodnim, 5.45 na centralnym, 6.02 na wschodnim

HELP !!!
#22
marcinkg napisał(a):kto wybiera sie z Warszawy do Bytomia ?

Dwa turnieje tydzień po tygodniu, oba około 300 km od Warszawy...... wydaje mi się że zdecydowana większość nastawia się raczej turniej w Mysłowicach (ja raczej także).
#23
2 turnieje tydzien po tygodniu 700km od Kolobrzegu - jakos musze na 2 dotrzec Smile
#24
Przypominam, że jeszcze tylko dzisiaj wejściówki na PPC 2013 są w niższej cenie...
#25
a ja dopiero jutro będę wiedział, co z wyjazdem. można przedłużyć zapisy do jutra rana czy trzeba będzie wybecelować podwójną stawkę? miło by było, gdyby te faszystowskie zasady z drastycznym podnoszeniem opłaty tuż przed dało się trochę złagodzić.
#26
alexanderhrabia napisał(a):a ja dopiero jutro będę wiedział, co z wyjazdem. można przedłużyć zapisy do jutra rana, czy trzeba będzie wybecelować podwójną stawkę? miło by było, gdyby te faszystowskie zasady z drastycznym podnoszeniem opłaty tuż przed, dało się trochę złagodzić.

czego się nie robi dla szlachetnie urodzonych Smile
wydam odpowiednie polecenia zatem
#27
świetnie. do zobaczenia (mam nadzieję).
#28
Cieszę się, że mogłem pomóc Smile
#29
Mamy małą promocję dla niektórych fanów flipperów i ich znajomych. Szczegóły promocji są na naszym fanfage'u na Facebooku.

Zajrzyjcie tam:

https://www.facebook.com/PrintimusPinball
#30
to akurat tutaj będzie ciężko kogoś trafić kto nie jest w rankingu graczy :roll: bo jak dobrze zauważyłem tylko takich ludzi obejmuję promocja.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości