Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAME CAB - Chciałem się pochwalić
#31
spoko produkcja,ja też staram sie wykorzystać co sie da,stary komp na celeronie 2.4 w Mame daje rade,monitor naprawiłem,plekse mam z odzysku,z głośnikami sie nie udało,na prostym wzmaku komp mi siał ale zakup w leclercu za 19,90 załatwił sprawe,z płytami mi sie nie chcialo bawić w szpachle i farbe w chałupie dlatego wziołem zalaminowaną 18 z przycięciem i efekt jest,prawie koniec,logo sie robi :-)
Niestety nie udało sie uzyskać wymiarów oryginalnego flipera,musiałem obniżyć przyciski bo mi konektorki z joysticka blokowały

edit//////

Małe podsumowanie mojej pierwszej prostej produkcji,może się komuś przyda.

Zrobiłem na początku model z kartonu i projekt na kartce,teraz widze kilka błędów..,szerokość pulpitu dałem 60cm mogłem kilka dołożyć z uwagi na buttony fliperów i szablony,wykorzystałem gotowy szablon ze strony Kowala.

http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts_pliki/asLEY.htm

Zrobiłem klasyczne karo 4 buttonowe,co już po odpaleniu SF2 okazało się słabe,więc dołożyłem po 2 i zrobił się lekki skos bo już jest trochę ciasno ale da się grać bez stresu,mogłem też trochę obniżyć monitor czyli pozbawić go podstawki,ale że czasem go mogę potrzebować więc tak zostawiłem,mam zamiar dorobić do budy podstawe żeby grać normalnie na stojaka i w razie czego będzie można szafe rozmontować i w droge,na razie pod jest stolik tv.
Zakupy zrobiłem u Andiego na Ebayu jakby ktoś chciał namiar,ma różne ciekawe graty.

http://stores.ebay.co.uk/ARCADE-WORLD-UK...34.c0.m322

Kupiłem standardowy kit za 84,99f plus przesyłka 19f,jak ktoś nie kupował nigdy na ebay to jeszcze trzeba doliczyć przewalutowanie na paypalu więc wyjdzie trochę więcej niż kurs kantorowy,paczka przyszła w tydzień wszystko ładnie zapakowane,kontakt ze sprzedawcą bezproblemowy,można sobie wybrać kolor buttonów,ja chciałem do tego podświetlane przyciski 1/2PL na 12v dał mi w cenie zestawu,jest fajny efekt co widać na awatarze :-) ,w kpl.jest sterownik I-Pac 2 na usb plus kable i mostki,montaż jest prosty,klasyczne 2 joye ball topy,jak się kiedyś zajadą a to przy moim czasie grania raczej nieprędko nastąpi to kupie ewentualnie jakieś Sanwa czy Seimitsu.
Z paczki wykorzystałem wszystkie 18 buttonów nic nie zostało,12 playery plus 1 wrzutnik,2 na flipery,2 funkcyjne wykorzystałem na Enter/Esc,do tego 1 na wyłącznik.
Plekse miałem 4mm na bezel,po ustawieniu monitora zrobiłem czarnym sprayem maskownice,ramke monitora też pomalowałem,logo marquee-wujek gogle plus photoshop,koszt naklejki w drukarni 40zł za minimum 10 sztuk,kilka urwałem bez stresu przy naklejaniu,podświetlenie to świetlówka z castoramy za 19zł, plekse przyciołem kątówką.

Koszty.
Zestaw automatyki 553zł,płyty 220zł gotowe i przycięte,głośniki 20zł,świetlówka 19zł,plus kątowniczki,wkręty do drzewa,listwy,kapturki na śruby to jakieś 50zł,logo 40zł,przedłużacz 20zł,reszta z odzysku komputer teraz jest P4 2.8/grafika radeon 1950pro,monitor19 4:3.
To daje łącznie ok.920 zyla,efekt końcowy bezcenny 8-)

[Obrazek: 201404031_exrrpqx.jpg]
[Obrazek: 201404031_exrrhhp.jpg]
[Obrazek: 201404031_exrrhrh.jpg]
[Obrazek: 201403032_exrrhrs.jpg]
[Obrazek: 201404031_exrrhxe.jpg]
[Obrazek: 201404031_exrrhnp.jpg]
[Obrazek: 201404031_exrrhnh.jpg]
Odpowiedz
#32
niezle! fajny projekt a softwareowo hyperspin czy co wrzucisz innego do środka?


z tego co widze głośniki są skierowane w dół, szkoda że nie są ustawione światłem w kierunku uszu, odbije się to trochę na wysokich tonach.
Odpowiedz
#33
Berud napisał(a):z tego co widze głośniki są skierowane w dół, szkoda że nie są ustawione światłem w kierunku uszu, odbije się to trochę na wysokich tonach.

A ty chcesz mieć caba czy wysokie tony ? Smile
Odpowiedz
#34
a kto powiedział że chce miec caba? Big Grin wysokie tony mam!
Odpowiedz
#35
Wiesz sound z leclercowych membran to raczej tylko wysokie tony :-) ,nie pomyślałem o takim ustawieniu.
Co do softu,hmmm. nie wiem oglądałem tutorial maximusa,o hyperspin niewiele wiem oprócz tego że wymaga dual cora..,w sumie jest tylko jeden klik myszką a potem wszystko z panelu idzie ale może coś wrzuce
Odpowiedz
#36
to chociaż auto start ustaw Smile można też windowsa tak spreparować żeby się nie wyświetlało normalne włączenie systemu tylko jakieś Twoje logo i do tego od razu wskakuje do konkretnego programu
Odpowiedz
#37
Jak pracowałem w FairPlay w Opolu, to tam automaty robiliśmy na Linuxie (Debian). MAME też można pod tym systemem odpalać. Jego zaletami są kilkakrotnie większa stabilność, licencja, konsola jest "mniej złośliwa" od Windowsa, dla uzyskania większej przestrzeni RAM nie trzeba instalować GUI (w tym wypadku byłby to jedynie menedżer romów).
A w dodatku można dorzucić port DOSBox i już masz dostęp do 99%, który na dzisiejszych maszynach więcej otworzy gierek czy programów jak czysty DOS. DOSBox posiada także system połączeń on-line. Oznacza to że gierki multiplayer normalnie odpalisz przez Internet (jest 100% emulacja IPX).
Pod Windowsem za to odpalałem emulator Callus (bardziej znane gry CAPCOM). Przyznam się ze szczerym sercem, że Punishera, Caddilacsów czy SF II odpala bez żadnych przycięć czy śladów emulacji już przy 266 MHz! Ponadto ten emulator działa na kilku graczy przez Internet! Wszyscy mają ten sam screen, działa stabilnie. Sprawdzone! To mój pierwszy emulator arcade, jaki używałem jeszcze przed MAME na koniec lat '90.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości