Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAME CAB - Chciałem się pochwalić
#16
Busol napisał(a):to jednak dzieciaki nie są przyzwyczajone i oczy bolą
Spróbuj przyciemnić szybę lub niech grają przy świetle. Smile
Odpowiedz
#17
duzo arcade bylo na 20 calowych monitorach. nawet mam taki jeden. 20 calowy crt chyba ma obszar widzialny jak 19 lcd Big Grin
Mezik
Odpowiedz
#18
Wytawilem na allegro kilka maszyn arcade , wiekszość nie działa , nie mam czasu na naprawę , może ktoryś w was ma chęć podłubać i mieć w swojej kolekcji fajny sprzęcik , zamiast się męczyć i przerabiać meblościankę po Babci, lub druga wersja dam w rozliczeniu jeden automat w zamian za poświecenie czasu i żlożenie dla mnie automatu , wiecej na priv
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#19
Busol napisał(a):
mucha napisał(a):a tak z ciekawości, do czego służy to urządzenie które zamawiałeś w UK ??.

To podstawowa sprawa w przypadku łączenia cabów czy vityualnych pinballi (buttony, joystiki, przełaczniki, drzwiczki) z PC. Podłącza sie toto do USB i... widać klawiaturę. A potem tylko podpiąc buttony i wszystko co sie chce. Ma nawet szynę do ledów które są sterowane softem ROMów. Banalne w obsłudze, a jak ktoś chce w pełni programowalne. Sprawdziłem, polecam, bardzo szybka wysyłka (niecałe24h od zapłącenia) Na stronie też pełno innych bajerów dla budujących takie urządzenia.

Ipac to encoder klawiatury więc nie da rady przy pomocy samego Ipaca zrobić sterowania listwą led (soft z romów gier). "I-PAC is the ONLY device to have a self-test LED which not only gives an instant visible check of your installation but also can indicate which connection (if any) is causing a problem.". Do tego co opisałeś służy LEDWIZ a jego koszt to $44.95+$18.75 transport (http://groovygamegear.com/webstore/index..._uploads=0) Do tego należy doliczyć masę dodatkowych gratów. Wysłanie sygnału z kompa na cokolwiek nie jest takie proste jak się wydaje:/ Dla biednych (czyli między innymi dla mnie) pozostaje hackowanie arduino i grzebanie w kodzie źródłowym tak aby działało jak LEDWIZ :evil:

Co do samego IPACA - w wersji budżetowej można było użyć 2 gamepadów z tesco po 10zl sztuka i dolutowac kilka przewodów. Czas na zrobienie panelu dla 2 graczy to ok 30min a koszt max 30zł. Wiem bo sam to mam ;P


@edit
Diablo - pw poszło Smile

@edit2
"Wszyscy mają MAME, mam i JA" ^_^
Niżej foto z początkowych etapów budowy "budget plug&play mame cab"
[Obrazek: 20130602120614.jpg]
Odpowiedz
#20
Ledy, żarówki itp... Nie wiem czy temat dobrze zrozumiałem, ale da się tym sterować konstruując kartę PCI, która rozpoznając stany logiczne D0-D31 będzie załączać odpowiednie obwody (tak jak to jest w Pinball2000). "Wykrycie" co i kiedy ma się załączać można wykonać poprzez debugger działający w tle. Urządzenie nie powinno być drogie w wykonaniu.
Odpowiedz
#21
Możecie zacząć mówić po ludzku ? Wink- nie jestem obeznany z informatyką a zamierzam coś takiego zrobić chrześniakowi jako prezent komunijny.
Odpowiedz
#22
petercobra napisał(a):Co do samego IPACA - w wersji budżetowej można było użyć 2 gamepadów z tesco po 10zl sztuka i dolutowac kilka przewodów. Czas na zrobienie panelu dla 2 graczy to ok 30min a koszt max 30zł. Wiem bo sam to mam ;P

rozbroiłeś pada i dolutowałeś duże przyciski i joystick ??
Odpowiedz
#23
mucha napisał(a):rozbroiłeś pada i dolutowałeś duże przyciski i joystick ??
Generalnie tak można. Na analogach można też zrobić kierownicę (lub kupić gotową).
Odpowiedz
#24
mucha napisał(a):
petercobra napisał(a):Co do samego IPACA - w wersji budżetowej można było użyć 2 gamepadów z tesco po 10zl sztuka i dolutowac kilka przewodów. Czas na zrobienie panelu dla 2 graczy to ok 30min a koszt max 30zł. Wiem bo sam to mam ;P

rozbroiłeś pada i dolutowałeś duże przyciski i joystick ??

Oczywiście. PCB z pada za 10zł nadaje się IDEALNIE pod bazę na arcade sticki i inne cudeńka. W moim vpin cabie także jest PCB z pada Smile
Odpowiedz
#25
a to przepraszam.
Amator jestem i nie doczytałem.

Lutowanie mi nie wychodzi więc rozwiązaniem był iPac - przerobiłem - polecam.
Odpowiedz
#26
Też składam :-) ,kilka lat sie nie mogłem sie jakoś zabrać,graty z ebaja jadą,płyty zamówione w stolarni,w tym tygodniu powinno ruszyć,oczywiście knefle do flipperka będą obowiazkowo ;-)
Odpowiedz
#27
knefle? aż musiałem zobaczyć co to znaczy Big Grin

http://pl.wiktionary.org/wiki/knefel

wrzucaj foty z budowania Smile
Odpowiedz
#28
To takie ślunskie buttony,a robić na kneflu to podobno niezła fucha :-)

Zaczynam budowe,prawie wszystko mam,wersja bartop,troche z racji miejsca i zamiaru by zabierać maszyne na imprezy więc musi wejść do osobówki ;-) ,no i waga,dlatego lcd 19,na caba kiedyś przyjdzie czas,bez wrzutnika,ale marque i bezel musi być :-D

STAGE 1

[Obrazek: 201402071_ehrhrrs.jpg]

STAGE 2

[Obrazek: 201402091_ehrwxwh.jpg]

mam pytanko czy mógłby ktoś kto ma swoją maszyne albo wie :-) zmierzyć mi ustawienie przycisków do łapek na fliperku?,od blatu z góry i od frontu środek otworu :-P

[ Dodano: 2014-02-16, 22:27 ]
STAGE 3

[Obrazek: 201402152_ehexenw.jpg]


Powoli zaczyna nabierać kształtu,sporo detali trzeba dopracować,maluje bezel i ramke monitora na czarno,logo mam podświetlone ale nie wiem z czego zrobić grafike folia,naklejka??
Odpowiedz
#29
Witam
Powoli przymierzam sie do budowy automatu poszukuje coin dorsów jeżeli komuś zalegają to proszę o kontakt
Odpowiedz
#30
Budget cab vol. 2

Ze śmieci też coś można zbudować - w tym cabie żadna część nie jest nowa ^_^

[Obrazek: 20140224_221621.jpg]

[Obrazek: 20140224_214415.jpg]

[Obrazek: 20140224_214941.jpg]

[Obrazek: 20140224_214541.jpg]

[Obrazek: 20140224_214656.jpg]

[Obrazek: 20140224_214705.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości