Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki jest Star Trek LE? Pierwsze wrażenia
#1
No to lecimy z kolejnym tematem Smile

Wczoraj przybył do mnie Star Trek LE. Przybył w końcu od polskiego dystrybutora - Jarka z Rzeszowa - flippery.pl

Elegancko zapakowany, na palecie wszystko miód, cud i malina.

Zaczynamy gierkę i efekty świetlne powalają na kolana to co do tej pory widzieliście. Nie widziałem WOZA, ale z tego co ludzie mówią i piszą efekty nawet lepsze.

Odpalamy - fajna muza, super klimat i lecimy - gra szybka masakryczne. W porównaniu to STTNG to tak jakbyscie geparda porównali do żółwia.

Ochy i achy mogą się pojawiać zawsze, a teraz trochę prawdy.

Kolejny raz widać, jak Stern daje dupy w fazie konktrukcji i braku czasu na jakiekolwiek testy.

Wiecie ile razy kula z górnej łapki nie trafiając w lewą szybką rampę leciała w powietrze jak z procy uderzając przy tym o drewniany bok lub szybę? Na 8 gier - miałem tak 3 razy!!!

Air ball - to masakryczny problem tej maszyny, a Stevie Ritchie, który to zaprojektował pieprzy farmazony, że to przez to, że to jego najszyba maszyna jaką stworzył do tej pory.

A jaka jest prawda?

Działał pod presją czasu i nie zdążył poprawić koncepcji, bo gra musiała pojawić się w tym i tym terminie.
Nie przeczytacie o tym na amerykańskim forum, gdzie banda zrobionych w konia klientów pochwali Sterna pod niebiosy dając tej maszynie wysokie noty.

Wiem co jest problemem, - gumki - nie rurki tylko te okrągłe pierdolniki przy wejściach do ramp - postaram się je wymienić i sprawdzić czy to pomoże.

Myśleliście, że Indiana Jones z mocnymi łapkami jest szybki? Zapomnijcie!


Dość narzekania teraz o plusach.

Wczoraj byłem mega zmęczony więc zaraz lecę grać znowu, ale to co zauważyłem. Gra w ciągu co najmniej tak samo jak ACDC, a może nawet bardziej.

Świetne mulltiballe i świetne misje podzielone na 3 etapy, 7 modów w 3 stopniach trudności - każdy kolejny etap to nowe zasady w podobny klimatach z mnożnikami punktów itp. itd.

Oprogramowanie to prawdziwy majstersztyk nie porównywalny z żadnym Williamsem, czy innymi maszynami.

Tutaj grasz sam wybiera - idziesz na łatwiznę, czy ryzykujesz mnożnikami prawdziwą przygodę - gra w ciąga od pierwszej sekundy i nie pozwala Ci odpocząć - wsiąkasz jak gąbka i chcesz więcej i więcej i więcej.

Pytajcie o co chcecie na temat każdego najnowszego Sterna - powiem Wam prawdę o plusach i wadach - obiektywnie Smile

Wracając do nowego dystrybutora - Jarka z flippery.pl - obiecana zniżka była jak najbardziej, a nawet coś extra Smile Profesjonalna obsługa i transport pierwsza klasa. Świetne podejście do klienta! Polecam jak najbardziej!

Wątek będę aktualizował w miarę progresji w grze Smile
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#2
Jak jakość wykonania?

Buda, plastiki, spasowanie materiałów itd...?
Odpowiedz
#3
Grałeś kiedyś w Trona ? Czy Star Trek jest JESZCZE szybszy ??
Odpowiedz
#4
Daniel napisz jak wygląda kwestia gwarancji.Czy jest jakiś specjalistyczny serwis do nowych maszyn(bo chyba nie przylatują ze Stanów)czy sam możesz coś w nich grzebać?
Odpowiedz
#5
L.U.K napisał(a):Grałeś kiedyś w Trona ? Czy Star Trek jest JESZCZE szybszy ??

Ja grałem i wydaje mi się, że Star T nie jest tak szybki. Jestem przeciwnikiem szybkich maszyn, bo to prowadzi do tego że gra polega na tym, by w ogóle kule odbić, a nie by trafić w coś.
Odpowiedz
#6
Najszybsze kasztany są na placu Pigalle Smile
Odpowiedz
#7
O gwarancje się teraz nie martwie bo mam pod nosem przedstawiciela Sterna - gwarancja to 1 rok i jak coś to przesyłają części, które samemu sobie wymieniasz - tak miałem w przypadku Kimexa.

Co do maszyny - pozmieniałem ustawienia na słabsze cewki i slingshoty i już gra zaczyna naprawdę fajnie śmigać.

Nad drop targetem nie ma zabezpieczającej pleksi, mam nadzieję, że Stern podeśle - jak coś to dam znać.

Gra na początku mnie wkurzała, podobnie jak ACDC, ale teraz, kiedy już nauczyłem się jak prawidłowo oddawać strzały i jak robić Warp rampę, po prostu śmiga całkiem fajnie.

To jakie można tam robić kombinacje combosów - cudo - lewo, prawo, górna lewa rampa potem kułeczka - w jednej grze zrobiłem 31 combosów - potem fajna jest podnieta.


Byłem dziś u Jarka w jego magazynie - zdjęcia macie na fejsie na flippery.pl zajrzyjcie - wersja Pro też jest fajna, ale różnicę są ogromne.

Stern fajnie rozwiązał sprawę cewek - wybierasz w menu wersje soft i siłe slingshotów zmieniłem z 35 na 8 i fajnie to wygląda.

Niestety jest jedna spora wada - playfield akutalnie to jedno wielkie pole golfowe - mimo, ze jest lakierowany to i tak czy siak widać wgłebienia i to w ogromnych ilosciach.

Co do jakości - z każdym nowym Sternem jest niby lepiej - ale do ideału im wiele, wiele brakuje.

Sterny mam już od kilku lat i powiem tak - rozegrałem w domu tysiące gier. Żaden mnie jeszcze nie zawiódł, plastiki mi niby jeszcze nie pekly, ale kto wie kiedy to nastąpi. Tongue
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#8
L.U.K napisał(a):Grałeś kiedyś w Trona ? Czy Star Trek jest JESZCZE szybszy ??

Tak - Star Trek jest znacznie szybszy niż Tron co najmniej 2 razy Smile
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#9
York napisał(a):Daniel napisz jak wygląda kwestia gwarancji.Czy jest jakiś specjalistyczny serwis do nowych maszyn(bo chyba nie przylatują ze Stanów)czy sam możesz coś w nich grzebać?

Od kilku dni w firma Czarnik z Rzeszowa ( znana tutaj jako flippery.pl ) jest oficjalnym dystrybutorem firmy Stern Pinball w Polsce. Wszystkie sprzedawane przez nas maszyny są na gwarancji i będziemy zajmować się ich serwisem.

Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz
#10
Fajna recenzja "na żywo" - liczę na kontynuację w miarę dalszego poznawania przez Ciebie tej maszyny Smile
Squall napisał(a):Tutaj grasz sam wybiera - idziesz na łatwiznę, czy ryzykujesz mnożnikami prawdziwą przygodę - gra w ciąga od pierwszej sekundy i nie pozwala Ci odpocząć - wsiąkasz jak gąbka i chcesz więcej i więcej i więcej.
Brzmi zachęcająco.. zwłaszcza dla osób lubiących Universum ST Smile
Nie mogę się już doczekać pojawienia się tego flipera w Hula Kuli Smile
Squall napisał(a):wersja Pro też jest fajna, ale różnicę są ogromne.
Właśnie o to miałem zapytać. Masz jakiegoś linka do porównania tych wersji?

W temacie szybkości - ja akurat lubię takie maszyny. Anemiczne flipery drażnią mnie Smile

Co do gwarancji to na terenie EU obowiązują chyba 2 lata Wink
Odpowiedz
#11
Nex, uważasz że są tylko flippery szybkie i anemiczne, nic pośrodku?
Odpowiedz
#12
Różnice między Pro, a LE są przede wszystkim wizualne.

Metalowe rampy vs plastikowe, inne zachowanie statku na środku, kickback w wersji LE - w PRO kickbacka nie ma, no i efekty świetlne wbudowane w obudowę - trzeba to widzieć na żywo.

Najlepszy bajer to lasery, które świecą Ci podczas multiballa na Playfield - udają jakby galaktykę - prosty bajer, ale bardzo efektowny Wink

W oprogramowaniu i w grze różnic nie ma - poza kickbackiem. W wersji LE masz zamontowanego też shakera i lepsze głośniki.
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#13
W wersji LE (Premium) są jeszcze dodatkowe różnice :

- lewy "lock" wybja kulę do górnej rampy a w PRO bila wraca na playfield
- znajdują się dodatkowe komety z plastiku z ledami w środku
- dodatkowy statek kosmiczny w prawej części stołu
- najwieksza rzucająca sie w oczy różnica wielokolorowe ledy - 100% ledy !
w wersji PRO ledy są tylko 5 czy 6 miejscach , reszta żarówki

Podsumowując wielkie wrażenia świetlne jakie daje Star Trek PRO do wersji Premium pomóżcie x 2 Smile

Ps. niestety gdy zamawialem kontener nie było dostępnej wersji Premium , jedynie udało się "wysepić" jedną z ostatnich Limited Edition. Powinny się pojawić w kolejnej dostawie Smile
Odpowiedz
#14
Znalazłem szczegółowy opis http://www.sternpinball.com/upload/Games...atures.pdf
Odpowiedz
#15
http://www.youtube.com/watch?v=wYZuLK6ShUk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości