Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PinCab
#1
Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności rodzicom zepsuł się TV 37'
Szczęśliwie zepsuł się tak, że im przeszkadza a mi nie Smile

Niniejszym projekt PinCab z fasy software przeszedł do fazy hardware Smile

Teraz tylko należy wsadzić to co na zdjęciu jednym w to co na zdjęciu drugim.

O postępach w miare wolnego czasu bede informowal...


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Wrzucaj coś z budowy tego cuda :-) /// panowie pomierzy mi ktoś miły rozstaw otworów na przyciski od łapek? od góry blatu i od frontu oś otworu ;-) ,nie mam możliwości pomierzyć tego w najbliższym czasie a wlaśnie robie dziury na buttony w bartopie :-)
Odpowiedz
#3
http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts_pliki/asLEY.htm

Do wyboru do koloru Smile
Odpowiedz
#4
Nie chodzi mi o szablon,to już mam zrobione ale o usytuowanie przycisków z boku w PRAWDZIWYM flipku :-)
Odpowiedz
#5
Odległości o które prosiłeś:

W moich turtlesach:
od góry 5,5 cm
od frontu 9 cm

Zdjecie o które też prosiłeś:

Nieprzewidziany problem który się pojawił
Brak sensownego miejsca na niezbędne buttony.

Albo zniszczę obrazki ładne, albo coś trzeba będzie wykombinować z buttonami dwoma w drzwiczkach. launch może się zmieści pod plungerem (wybijakiem ?)


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#6
Wybijaka możesz przecież podpiąć pod microswitcha i masz problem załatwiony. Nic nie musisz niszczyć. Co jeszcze potrzebujesz? Jak coś to wal do mnie na prv Smile
Odpowiedz
#7
Busol napisał(a):Odległości o które prosiłeś:

W moich turtlesach:

czy to są te żółwie co parę lat temu wisiały smutno na allegro dłuższy czas??
Odpowiedz
#8
Busol wielkie dzięki,jutro dalej jade z projektem będą turtlesy :-)
Odpowiedz
#9
Prezes napisał(a):czy to są te żółwie co parę lat temu wisiały smutno na allegro dłuższy czas??

A nie wiem. Kupiłem samą skrzynię więc może to pozostałości po nich

[ Dodano: 2014-02-19, 14:11 ]
petercobra napisał w innym wątku, że albo tanio albo solidnie.
A ja robię po swojemu Smile
Wczoraj nastąpił oczekiwany od wieków moment że "zagrało" i zadźwięczało w moim domu (piwnicy) coś na kształf flippera. Smile

Mikroekstaza sprawiła, że jestem zadowolony i nie widzę wad.
W kolejce do roboty
- zakup monitora na backglass (ten co jest to mój roboczy wypozyczony na chwilę)
- poprawna konfiguracja 3 monitorów,
- wymiana obrazków do backglass na takie bez głosników
- maskownica na backglass oraz brzegi playfieldu
- posprzątanie pokoju

Potem już tylko zabawa w konfigurację samych stołów.

Moje uwagi i wnioski:
- widzę, że chyba chodzi o to aby gonić króliczka Smile bo większą frajdę daje zabawa w budowniczego niż granie (na razie)
- ku mojemu zaskoczeniu największe wrażenie na mnie zrobił nie visual pinball a PinbalFX2 - wygląda rewelacyjne. W tym kontekście nie mogę się doczekać PinbalArcade w wersji cabinet.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#10
CAB zacnie wyglada i widze ze idzie w profesjonalnym kierunku - uklony !
Ja rowniez buduje niskobdzetowa wersje Caba jak sie odwaze to dam zdjecia.
Mam tylko jeden problem nie mam zielonego pojecia jak uruchomic Visuala Pinball na 2 ekranach. Tak by DMD i Back byl na jedym 19cali i Playfield na drugim 32cale w moim przypadku. Future Pinball konfiguruje sie w samym programie do tego BAM ktory to ladnie sam wyskaluje i gitara, a Visual Pinball ma milion tutoriali ktore sa stare i nieaktualne do tego sa jakies 3 programy do Backaaa i za chiny nie wiem co jest aktualne i jak to pokuladac.
Zbudowalem CABa



!!! NIE MAM POLSKICH ZNAKOW - SORRY !!!
Odpowiedz
#11
Busol napisał(a):
Prezes napisał(a):czy to są te żółwie co parę lat temu wisiały smutno na allegro dłuższy czas??

A nie wiem. Kupiłem samą skrzynię więc może to pozostałości po nich

[ Dodano: 2014-02-19, 14:11 ]
petercobra napisał w innym wątku, że albo tanio albo solidnie.
A ja robię po swojemu Smile
Wczoraj nastąpił oczekiwany od wieków moment że "zagrało" i zadźwięczało w moim domu (piwnicy) coś na kształf flippera. Smile

Mikroekstaza sprawiła, że jestem zadowolony i nie widzę wad.
W kolejce do roboty
- zakup monitora na backglass (ten co jest to mój roboczy wypozyczony na chwilę)
- poprawna konfiguracja 3 monitorów,
- wymiana obrazków do backglass na takie bez głosników
- maskownica na backglass oraz brzegi playfieldu
- posprzątanie pokoju

Potem już tylko zabawa w konfigurację samych stołów.

Moje uwagi i wnioski:
- widzę, że chyba chodzi o to aby gonić króliczka Smile bo większą frajdę daje zabawa w budowniczego niż granie (na razie)
- ku mojemu zaskoczeniu największe wrażenie na mnie zrobił nie visual pinball a PinbalFX2 - wygląda rewelacyjne. W tym kontekście nie mogę się doczekać PinbalArcade w wersji cabinet.

najjjs! zaczyna to wyglądać naprawdę niezle.
Odpowiedz
#12
lukkaz napisał(a):Mam tylko jeden problem nie mam zielonego pojecia jak uruchomic Visuala Pinball na 2 ekranach. Tak by DMD i Back byl na jedym 19cali i Playfield na drugim 32cale w moim przypadku. Future Pinball konfiguruje sie w samym programie do tego BAM ktory to ladnie sam wyskaluje i gitara, a Visual Pinball ma milion tutoriali ktore sa stare i nieaktualne do tego sa jakies 3 programy do Backaaa i za chiny nie wiem co jest aktualne i jak to pokuladac.

Miałem to samo i też przerzuciłem sie w pewnym momencie na FP któe odpaliłem praktycznie od ręki.
Jednak potem szukałem konkretnych stołów ktore znalazłem tylko na VP. I tak trafiłęm na ten turtorial:

http://www.youtube.com/watch?v=GZtkOvb8YnY
oraz jego drugą część
http://www.youtube.com/watch?v=oefbmfI0mNA

i... praktycznie od ręki wszystko zagadało jak trzeba.
Koleś tłumaczy po ludzku i wtedy zrozumiałem o co chodzi.
Natomiast ostatnio dowiedziałem się ze UVP jest passe i terez db2b rządzi do backglass ale jeszcze nie zdążyłem odpalić

Dzięki wszystkim za ciepłe słowa. Natomiast w chwili obecnej Visual przegrał z Pinball Arcade i łupię non stop w TOTAN (bo to jedyny stół bez ograniczneń punktów w darmowej wersji). Szerzej opisałem moją opinię w innym wątku. Jak odpalisz PA w pionie to wygrywa z VP.

Czekam z zakupem PA na oficjalną wersję wspierającą skrzyniową opcję jak już się wyjaśni czy będzie ona działać na 3 czy na 2 monitorach czy z prawdziwym DMD itp.
Odpowiedz
#13
Witam
Już miałem zakładać nowy wątek a tu znalazłem podobny

Busol czy możesz podać mi jaka jest szerokość tej obudowy po flipperze i na jakiej wysokości od ziemi są boczne przyciski od flippera oraz jeśli to nie tajemnica to ile dałeś za obudowę.

Przymierzam się do budowy takiego flippera i zastanawiam się czy taniej wyjdzie kupić pustą obudowę czy zbudować ją od podstaw.

Nie mam skąd pobrać wymiarów, niestety u mnie w mieście nie ma klubu lub salonu gdzie można by pograć na automatach arcade lub flipperach i ew. pobrać wymiary. Są tylko kręgielnie bilardy i HotSpoty.
Kiedyś było ich pełno, chyba te czasy już nie wrócą.

Na playfield mam telewizor Full HD 42cale kąt widzenia 178stopni w pionie i poziomie, na backglass będę szukał telewizora LCD 32 cale i na wyświetlacz DMD mam monitor LCD 15 cali.

Resztę wymiarów dopasowałem do wymiarów wyświetlaczy tak jak na rysunku poniżej.
Poniżej również mój poprzedni projekt - Automat Arcade


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#14
Tytek napisał(a):Witam
Już miałem zakładać nowy wątek a tu znalazłem podobny

Busol czy możesz podać mi jaka jest szerokość tej obudowy po flipperze i na jakiej wysokości od ziemi są boczne przyciski od flippera oraz jeśli to nie tajemnica to ile dałeś za obudowę.

Przymierzam się do budowy takiego flippera i zastanawiam się czy taniej wyjdzie kupić pustą obudowę czy zbudować ją od podstaw.

Nie mam skąd pobrać wymiarów, niestety u mnie w mieście nie ma klubu lub salonu gdzie można by pograć na automatach arcade lub flipperach i ew. pobrać wymiary. Są tylko kręgielnie bilardy i HotSpoty.
Kiedyś było ich pełno, chyba te czasy już nie wrócą.

Na główny pulpit mam telewizor Full HD 42cale kąt widzenia 178stopni w pionie i poziomie, na translite będę szukał telewizora LCD 32 cale i na wyświetlacz DMD mam monitor LCD 15 cali.

Resztę wymiarów dopasowałem do wymiarów wyświetlaczy tak jak na rysunku.

Obrazek

A to mój poprzedni projekt - Automat Arcade

Obrazek


witam na forum, ładny arcade, ale mało zdjęćSmile
Odpowiedz
#15
Parę kolejnych zdjęć

posiada boczne przyciski co by sobie na flipperze pograć

w wolnych chwilach jeszcze go przerabiam, dodałem kółka do transportu, wystarczy go do tyłu przechylić i można transportować na kółkach bo jednak trochę waży

dodałem uchwyty na napoje Smile

wstawiłem większy monitor, było 17cali teraz jest 19 cali, kupiłem na ebayu nowe białe przyciski dla jednego i dwóch graczy i nowe joysticki, teraz są nie do zajeżdżenia Smile

Berud może wiesz gdzie można kupić pustą obudowę po flipperze i po ile one stoją
masz może wymiary takiej obudowy albo czy masz może możliwość zmierzyć jakiegoś flippera, chodzi mi o główne wymiary te co na rysunku.
Może są jakieś strony gdzie można pobrać rysunki techniczne albo projekty stołów do flippera.


Załączone pliki Miniatury
                       
           
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości