Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krótkie nóżki, długie nóżki
#1
Pytanie do fachowców.
Czy jest jakaś określona wysokość na której powinna znajdować się skrzynia flippera ?
Powiem o co chodzi.

Mam opisany w innym wątku flipperek komputerowy. Wszystko wsadzone w standard body Teenage Mutant Turtles.

I wszystko było fajnie, tylko zaczęło mi się wydawać, że coś jest nie tak z ustawieniem. Poniważ po zamomontowaniu nóg flipperek był pochylony. Tzn tył z backboxem był lekko nachylony w stronę grającego. Innymi słowy stojąc przy ścianie nie był równoległy.
Poza tym dół skrzyni nie był poziomy a też opadający w stronę grającego

I pomyślałem, że źle zamontowałęm nogi (długie z tyłu krótkie z przodu).

Więc zamieniłem nogi. I teraz wszstko fajnie bo dół skrzyni trzyma poziom, backbox jest prostopadły przy ścianie tylko...

Tylko mam wrażenie, że przód czyli tam gdzie stoję grając jest za wysoko.

I teraz nie wiem czy za wysoko bo się przyzwyczaiłem do poprzedniego "skośnego" uistawienia" czy rzeczywiście coś nie tak zrobiłem

Dopuszczam też myśl, że nogi mogą nie być od tego zestawu.

Ktoś pomoże...
Odpowiedz
#2
wszystkie nogi masz jednakowej długości... :?:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#3
W naturalnym ustawieniu backbox jest pochylony do przodu.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#4
Pinball Wizzard napisał(a):W naturalnym ustawieniu backbox jest pochylony do przodu.

I właśnie to zobaczyłem na stojących w okolicy piratach i indianie (nowej). Ale upierałbym się że nie są pochylone dopiero bliższe ocenienie potwierdziło. A brak poziomu u dołu skrzyni wynika z niewypoziomowanych nóżek.

Tylko czemu najpierw zamieniłem nogi miejscami a potem dopiero to sprawdziłem - nie wiem Smile
Odpowiedz
#5
Dół flipera również nie jest poziomy mimo, że nogi mają tę samą długość. Właściwe pochylenie ustawia się za pomocą śrub regulacyjnych. Większość maszyn ma w tym celu zamontowaną libellę koło wybijaka lub (DATA EAST) nawet dwie w maskownicy między łapkami a listwą. W instrukcji jest napisane, w jakim położeniu ma być oczko w libelli, aby gra miała właściwy pochył.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
No właśnie wydaje mi się, że nogi są różnej długości - dokładnie nie powiem - muszę sprawdzić ale może to być róznica 5 - 10 cm.

Wyglądają na oryginalne ja tu:
http://www.pauls50s.de/images/product_im...1338_0.jpg
Odpowiedz
#7
złudzenie . nogi s a takiej samej długości , albo masz polski patent czyli 2 nogi o d innego rodzaju a 2 od innego
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#8
Diablo napisał(a):złudzenie . nogi s a takiej samej długości , albo masz polski patent czyli 2 nogi o d innego rodzaju a 2 od innego

Wyglada zatem na polski patent ale różnica ok 7 cm więc da się z tym zyc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości